2021 Astroloji ve Burç Yorumları

Submitted by anonim adam on Sun, 12/20/2020 - 21:04
  • Up
    0%
  • Down
    0%

Akıllara kazınan bir yılın son günlerindeyiz. 2020 hem çok hızlı geçti, hem de hiç geçmemiş gibi. Birçoğumuz için hayatının en acayip senelerinden biri. Alışkanlıklarımızın değiştiği, maskelerin hayatımıza girdiği, son derece dijital bir dönem. 2021 yılının detaylarına girmeden önce geçirdiğimiz yıla kısa bir bakış atmak istiyorum. (Burç bazında incelemeler yazının sonunda)

 

Geçen seneki 2020 yazımın ilk satırı buymuş:
“Çok konuşulacak, kendine has bir yapıda; hem güçlü hem de zorlu bir 2020 bizi bekliyor.”

Evet çok konuşuldu ve konuşulacağa da benziyor. Kendine has olduğu kesin. Zorlu olduğu da. Ancak bu inzivalı, kısıtlamalı süreçte birçok kişide uyanış, dönüşüm ve güçlenme etkisi de ortaya çıktı.

Birkaç alıntı daha yapayım:
“Özellikle Satürn-Plüton kavuşumu miadı dolan, yozlaşmış, artık vadesi dolan köhneleşmiş tüm yapıların yıkılması ve yeni bir düzenin kurulması ile alakalıdır. Bu bağlamda bireysel durumlarımızdan bağımsız olarak da makro olarak da Dünya adına çok önemli bir dönemdeyiz.”

Kesinlikle yeni bir düzene geçiyoruz. 2020 sadece dar bir alanı değil tüm dünyayı olabilecek en makro şekilde değiştiren yıllardan biri oldu. Bu kavuşumlar 1914, 1947’de etkindi Dünya Savaşlarında. Bu sefer Dünya savaşı olmasa da gözle görülemeyen bir virüsle tüm dünya savaştayız.

Sırada ne var?
“Süreç kapitalizm, totaliter sistemler, para kazanma ve yaşam döngüsünde sıkışmalar, yozlaşma, değerlerin yitirilmesi, rüşvet ve sadece güçlü/zenginin kazanması gibi konularda da önemli bir yol ayrımına geldiğimizi gösteriyor. Zira Satürn-Jüpiter Kova burunda kavuşarak yeni bir döneme giriş yapacağız, akabinde Plüton Kova transiti başlayacak. Yani Kova dönemine; yeni, özgür, modern, fütürist, tekdüzeliğin değil yaratıcılığın kazanacağı bir yükseliş dönemine girmeden önce eskiyle olan hesabımızı kapatacağız.”

2021 ile birlikte artık sırada bu yeni dönem var. 17 Aralık 2020’de Satürn, 19 Aralık 2020’de Jüpiter Kova burcuna geçiş yapıyor ve 21 Aralık 2020’de 616 yıl sonra ilk kez kavuşacaklar. Eski, köhne ve artık işlevi olmayan yapılarla ilgili hesapları resmen kapatmaya başlıyoruz. Ve artık geleceğe odaklanıyoruz.

Jüpiter 19 Aralık 2021-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 tarihleri arasında Kova burcunda seyahat edecek. 2020 Oğlak burcunun gökyüzünde çok baskın olduğu bir yıldı ve majör gezegenler artık Kova burcuna doğru geçiyor. Aşırı Oğlak vurgusu hayatımızı kısıtladı, tatsız ve sınırlara hapsolmuş hale getirdi. Pek tabii Oğlak burcu ekonomik olarak da daralma demek. Ayrıca Jüpiter bu burçta düşük dediğimiz güçsüz konumdaydı. Kova burcundayken daha iyi çalışacağını düşünebiliriz.

Tüm yıl devam edecek Satürn Kova transiti ile birlikte sürecek olan bu güç birliği vesilesi ile kendini daha çok geliştiren, yeni çağa, son teknolojilere ve dijital dünyaya daha fazla ayak uyduran kişiler ön plana çıkacaktır. Kolektif düşünen, takım oyunu oynayan kazanacaktır.

Satürn Kova geçişinin ayak seslerini geçirdiğimiz sene içinde duymaya başladık. Reform, bilgi, teknoloji ve aydınlanmayı sembolize eden “Kova Çağının” bir nevi başlangıç zilini çalmasını bekleyebiliriz. Bu sürecin tüm dünyayı aynı kaderde birleştiren salgın ve çözümüne giden olaylar zincirine sahne olması çok dikkat çekici.

İnsanlık geçmişteki Satürn Kova dönemlerinde teknoloji, ulaşım, fizik, astronomi gibi konularda çok önemli gelişmeler kaydetmiştir. Bu zorlu salgın sürecinde öğrendiğimiz bilgiler de ileride küresel sağlık adına çok değerli olacak, ancak aynı zamanda insanlığın ilerleyen dönemlerdeki akıbetini de şekillendirebilecektir. Bilimsel gelişim özellikle tıp, genetik, astronomi ve havacılık gibi alanlarda gerçekleşebilir.

Hümanizm, eşitlik, adalet ve bireysel özgürlüklerle ilgili daha fazla sesin çıkacağı, kolektif hareketin artacağı; birlikte üretmenin zamanına geçiyoruz. Bu sebeple de 2020’de dünya çapında gerçekleşen büyük protestoların artışını görebiliriz. Dijitalleşen dünyada klasik meslek kalıplarından çıkarak online platformların gücünün daha da artışına, hatta yeni bir büyük dijital platformun çıkışına da şahit olabiliriz. Kripto paralar, modern yatırım metodları daha önemli hale gelebilir. Klasik meslekler yerine yeni nesil mesleklerin daha da güçleneceği bir süreç. Arttırılmış gerçeklik adına da önemli çalışmalar görebiliriz. Şahsen astrofizik ve hava/uzay taşımacılığı adına da önemli gelişmeler bekliyorum. İlk uçak Satürn Kova döneminde kullanılmış, Newton Fiziğinin ötesine yine Satürn Kova döneminde resmen geçilmişti.

Jüpiter 2021’de kısa süreliğine yönettiği Balık burcuna geçiş yapacak. 14 Mayıs-28 Temmuz 2021 aralığında bu burçta ve oldukça güçlü konumda. En etkili ve hayırlı olduğu dönem direkt hareketteki 14 Mayıs-19 Haziran 2021 aralığı ancak bütün alan kıymetli. Bu etkileşim hem iyileştirici, hem de ilham ve yaratıcılık adına güçlü. Bu dönem itibariyle tekrar konserlerin, tiyatroların, sanatın hayatımıza yavaş yavaş dönüşüne tanık olabiliriz. Virüsün etkisi 2021 Kış tutulmaları dönemine kadar sürecektir, ancak Jüpiter Balık transitinin dünyanın “yükseleni” olan Yengeç’i daha iyileştirmeye başlayacağını düşünüyorum.

Altını çok kalın çizmeliyim ki Jüpiter ile Satürn yılın çoğunda aynı burçtalar. Bu nedenle de geçtiğimiz yıla göre daha avantajlı tesirler olsa da hiçbir şeyin önümüze bedava gelmeyeceğini, koşullar ne kadar iyi olursa olsun mutlaka odak ve disiplini korumamız gerektiğini gösteriyor.

2021 yılında dört adet tutulma deneyimleyeceğiz.

26 Mayıs 2021: Yay burcunda Ay tutulması (05°25’)
10 Haziran 2021: İkizler burcunda Güneş tutulması (19°47’)
19 Kasım 2021: Boğa burcunda Ay Tutulması (27°14’)
4 Aralık 2021: Yay burcunda Güneş tutulması (12°22)

Tutulmalar aksını incelediğimizde yaz tutulmalarında (26 Mayıs ve 10 Haziran 2021) Jüpiter Balık burcunda olacak. İki tutulmada da Merkür İkizler burcunda oldukça güçlü konumda. Bilgi, haberleşme ve iletişim etkisinin maksimumda olduğu etkiler devrede. Bu bizi iki olasılığa götürüyor. Birincisi gerçekten salgının kontrol altına alınmasına dair ilk somut adımların atılması. İkincisi sürekli yeni bir şey öğrenen, paylaşan insanlar. Burası aydınlık tarafı, ancak bir yandan da inanılmaz bir bilgi kirliliği getiriyor. 

Gerçek bilginin uzun yolculuğuna çıkanların mükafatlarını alabileceği tutulmalar bunlar. Ve dünyada yüzeysel olanla, sahte derin yapılara karşı büyük bir alerji; karşıt fikir akımları gibi etkiler de görebiliriz. Makro ölçekte skandallar, ifşa edilen sırlar ortaya çıkabilir. Bireysel ölçekte de gaflet uykusunda olanlara karşı sağlam bir soğuk duş etkisi. Özellikle inançlar ve hayat tarzlarıyla alakalı seneye çok çarpıcı hareketler, tartışmalar ve yeni akımlar görebiliriz.

Kış tutulmalarına (19 Kasım ve 4 Aralık 2021) geçtiğimizde yeni bir sima görüyoruz. Boğa burcunda Ay tutulması. Ay düğümleri İkizler-Yay aksının son demlerinde artık Boğa-Akrep aksındaki tutulmaları deneyimlemeye başlayacağız. Tutulma anındaki açılar çok özel. Abartan, boş veren, “Aman ne olacak” diyenlerin gerçekten bir şey kazanamadığı, ancak maraton koşanların kalıcı ve istikrarlı başarıyla ödüllendirilebileceği bir tutulma. Ve yılın son tutulması 2020 gibi tekrar bilgeliği adeta kutsuyor. Yeni ustalar, yeni dimağlar ve hatta yılın başından sonuna kadar dünyayı değiştirebilecek düşünce akımları bizleri beklemekte.

Bu yılın en zorlu açı kalıbı 17 Şubat 2021, 15 Haziran 2021 ve 24 Aralık 2021 döneminde üç kere tetiklenecek olan Satürn-Uranüs karesi. Açı kalıbı dizginlenmesi zor bir etki oluşturuyor. Mars’ın da bu sistemi tetiklediği 10-24 Ocak 2021 ve 8-22 Şubat 2021 aralığı ülke haritasında yüksek sismik aktiviteye açık bir konumdadır. (Jüpiter-Uranüs karesi de devrede, sistemi Mars da tetikliyor etkisi yüksek) Orta-yüksek ölçekli deprem riski oluşabilir zira bu açı kalıbı bu tür etkileri tetikleyebiliyor. Güneş tutulması ülke haritasını tetiklemediği için asıl risk 2022’de daha yüksek durumda. Ama burası da güçlü bir alan. Ancak ülke izdüşümleri aşırı güçlü değil, umarım hiçbir sıkıntı olmaz. Risk alanı Batı Marmara/Ege hattı. Benzer etkileşimler daha zayıf olarak 6-22 Haziran 2021’de mevcut. 14-30 Aralık 2021dönemindeki risk ise bir tık daha yüksek. Esasen Mart 2021 sonunu büyük afetsiz azaltırsak en riskli bölümden kurtulmuş oluyoruz. 

Bu açı kalıplarının aynı zamanda sadece deprem değil ekonomik krizlerle alakalı olabileceğini de pas geçmemeliyiz. Uranüs ülke haritasında sert açılarla dövizde ciddi dalgalanmalar yaratıyor. Ülkemizin haritası bu yıl Satürn ve Uranüs’ten oldukça sert açılar alacak. Bu bağlamda ekonomik anlamda yıl içerisinde belirtilen açı dönemleri başta olmak üzere ciddi çalkantılar, piyasalarda şiddetlenen bir daralma ve acil önlemlerin alınması zorunluluğu gündeme gelebilir. 

Retrolar Takvimini inceleyelim: (Zaman aralıklarına durağan dönemler dahildir)

Merkür Retrosu: 29 Ocak 2021 – 22 Şubat 2021 (26° Kova – 11° Kova)
Merkür Retrosu: 29 Mayıs 2021 – 24 Haziran 2021 (24° İkizler – 16° İkizler)
Merkür Retrosu: 26 Eylül 2021 – 19 Ekim 2021 (25° Terazi – 10° Terazi)
Hava grubunda oluşacak Merkür Retroları ilgili dönemde haberleşme, iletişim ve ulaşım gibi alanlarda aksama yaratabilir. Internet ağlarının çökmesi, siber saldırılar, şifrelerin çalınması, seyahat alanında aksamalar, hatalı bilgilerin hızlı yayılması, kişisel verilerin gizliliğinin ihlali vb.
Venüs Retrosu: 18 Aralık 2021 – 30 Ocak 2022 (26° Oğlak – 11° Oğlak)
Asıl etkisi 2022’ye olmakla birlikte yılın son günlerinde bir Venüs retrosuna tanık olacağız.Venüs Oğlak burcunda, bu sebeple de bu seferki retroda mantık ilişki ve evlilikleri merkezde ve sadece para mutluluk getirir mi, çıkar ilişkileri nereye kadar sürer gibi soruların cevaplarını göreceğiz.
Jüpiter Retrosu: 19 Haziran 2021 – 17 Ekim 2021 (2° Balık – 22° Kova)
Satürn Retrosu: 22 Mayıs 2021 – 12 Ekim 2021 (13° Kova – 6° Kova)
Uranüs Retrosu: 17 Ağustos 2020 – 13 Ocak 2021 (10° Boğa – 6° Boğa)
Uranüs Retrosu: 19 Ağustos 2021 – 19 Ocak 2022 (14° Boğa – 10° Boğa)
Neptün Retrosu: 24 Haziran 2021 – 2 Aralık 2021 (23° Balık – 20° Balık)
Plüton Retrosu: 26 Nisan 2021 – 7 Ekim 2021 (26° Oğlak – 24° Oğlak)

Jüpiter ve ötesi gezegenlerin retro periyodları standarttır. Her zaman yaklaşık bu kadar uzun süreleri retro olarak geçirirler. 

Özellikle ilk üç ayın sert açıları “Hani çok daha iyi olacaktı 2021’e hani nerede” dedirtecek gibi görünse de 2021’nin dokusu özellikle ikinci yarıdan sonra değişmeye başlıyor. Ben 2022’nin ülkemiz ve dünya için çok daha iyileştirici olacağını düşünüyorum ancak 2021’e yeni bir felaket yılı diyemeyiz. Bu bir geçiş yılı, kendimizi tekrar toparlama, eski ve yeni hayatlarımızı birleştirme; tekrar adapte olma dönemi. Süreç boyunca kendini geliştiren, yerinde saymayan, teknoloji ve bilimle olan bağını koparmayanların daha da güçleneceği bir yıl. 

Kova burcu, Uranüs ve astrolojinin birbirleri ile doğrudan ilişkisi vardır. Bu sebeple yaygınlığı ve önemi gittikçe artan astrolojinin daha da güçlenişine ve belki de yeni teknik uygulamalarına şahit olacağız. Astroloji meraklısı ve öğrenen kişi sayısı her geçen gün artıyor. Muhtemelen 2021 yılı içerisinde astroloji başta olmak üzere, kökleri eskiye dayanan çalışmaları modern bir anlayışla tekrar yorumlayan insanların arttığını göreceğiz. İnanç reformları konusu salt 2021 değil önümüzdeki uzun yıllarda da hayatımızda olmaya devam edecek.

Diğer bir konumuz kıtlık ve kuraklık. 2020’de Oğlak baskın sert gökyüzü önceki satırlarda bahsettiğim gibi ekonomik koşullarda daralma yarattı. Satürn Oğlak burcunda kıtlığın en somut sembolüdür. 2020’nin kıtlık bilinci oluşturacağını seminer ve yazılarımda çok kez belirtmiştim. Diğer yandan Kova, tıpkı Oğlak gibi Satürn’ün yönettiği bir burç. Dolayısıyla yine kaynaklar çok bol değil, ancak farklı olan kolektif ve dengeli dağıtım vurgusu. Mesela giderek artan alışveriş çılgınlığını kontrol altına almak, eşya ve gıdaları dönüştürmek, sürdürülebilir ekonomi yaratmak. Kullan-At mantığı ile hem kaynakları tüketiyor hem de israf ediyoruz.

Jüpiter-Satürn Kova vurgusu toplumsal eşitliğin önemine de vurgu yapar. Bir kişinin çanta parası bir ailenin karnını bir ay doyurabiliyor. Burada vurgu zengin nefreti değil, gelir adaletsizliği. Sosyal devletin önemi. Tüm bu kavramlarla ilgili Satürn sebebiyle hem kısıtlamalar ve sorunlar; hem de Jüpiter sebebiyle tepkiler de oluşacaktır. Bu kontrolsüz ve eşitliksiz düzen haliyle kapitalizmin de yeniden yorumlanmasını gerektirebilir.

Yıla etki edecek Satürn-Uranüs sert açı kombinasyonlarını da düşününce kıtlık, kuraklık ve en temelindeki iklim değişikliği konusu bu sene daha da ön planda olacaktır. Ekstrem hava olaylarında artış, kasırga gibi etkiler yine bekleyebiliriz. Bu yıl hava elementi çok güçlü durumda. Uranüs’de atmosfer olaylarındaki aktiviteyi yükseltebilecektir.

Nükleer Enerji ile ilgili önemli gelişmeler Kova dönemlerinde sıkça karşımıza çıkmıştır. Bu sebeple de bu konularla ilgili hem protestolar hem de yeni enerji kaynaklarıyla ilgili gündemler bu yıl önemli olacaktır. HES’ler, termik santrallerle ilgili protestolarda artış görebiliriz.

Teknoloji firmaları içerisinde artık devletlerden çok daha güçlü olanlar var, bu trend Plüton Kova yaklaştıkça yükselecektir; ancak bazı kilit yapılarda çöküşler ve skandallara da tanık olabiliriz. Ve artık dijital platformlar “telefon konuşmalarımızdan” dahi bizim isteklerimizi tespit eden ve bize reklam gösteren algoritmalara sahip. Bu konularda da sınırların sorgulanması gündemde olacaktır.

Kova sembolizmi aydınlanma, bilgi ve uyanışı temsil etse de işin bir de karanlık boyutu var. Dijitalleşen dünyada kimlik kaybı yaşayan insanlar, canlı yayınlarda yaşanan korkunç olaylar, gerçekten dünyadan kopup sanal dünyada yaşamak gibi konular giderek daha da önemli bir probleme dönüşüyor. Bir diğer konu Satürn-Uranüs karesinin de tetiklediği sisteme başkaldırının ciddi bir baskıyla karşılaşma durumu. Bu da özellikle dijital iz üzerinden takipler, bilgilerin kötüye kullanılması, düşünce suçları gibi konularda kritik. Evet teknoloji gelişiyor, transhümanizmin ayak sesleri duyuluyor ancak ruhlarımızı kaybedersek biz neye dönüşürüz? Bu sebeple bilimsel ve teknolojik gelişme ile yozlaşmayı karıştırmamak gerekli. Her yer guru, vaiz, ermiş dolmaya başlamışken “normal” insan ne yapacak? Makine miyiz, ruhani bir varlık mıyız? Yoksa gerçek ikisinin arasında bir yerde mi?

Hakikat tektir, ancak yolları sonsuzdur. Bu yıl bu yolları yürürken kolektif Kova ruhu ile birlikte yoldaşlarımızı da keşfedeceğiz. Kimi bir dost, kimi bir aile, kimi bir sevgili, kimi ise kendisini bulacak. Ancak bu bir reform hareketi ve 2021 her bünye için bir uyanışı; daha ötesine doğru gitmeyi ve mutluluğu tekrar tanımlamamızı sağlıyor. 

Sağlıklı, mutlu, harika bir 2021 yılı dilerim. Şimdiden yeni yılınız kutlu olsun. Detaylı burç yorumlarını da yazımın devamında bulabilirsiniz.

Merve Çubuktepe

2021 Yılı Burç Yorumları: (Yükselen burcunuzu okumanızı öneririm)

KOÇ: 2021 yılında fırsat alanınız sosyal çevre, organizasyonlar ve arkadaşlar olacak. Özellikle de şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi yeni çevrelere giri için ideal. Bu dönemlerde atılacak adımlar önemli bir gruba dahil olmanızı ve yeni faydalı projelere adım atarak görünür olmanızı sağlayabilir. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de ise Jüpiter Balık burcunda özellikle ruhsal alanda size güçlü bir etki sunuyor. Hayır işleri, sosyal sorumluluk temalarına katılmak da size çok şey katacaktır.
Satürn de yıl boyunca sosyal çevre, organizasyon ve projeler alanınızda etkin olacak. Bu bağlamda şanslı tesirler olsa da işlerimizi disiplinle hayata geçirmek, en son teknolojiyi kullanmak, ufkumuzu açacak insanlardan kaçmamak ve kendi çekirdek çevremizin dışına çıkmak bize fırsat getirecektir. Bazı arkadaşlıklarda kafaların uyuşmaması sebebiyle sonlanmalar söz konusu olabilir. Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 bu anlamda önemli gelişmeleri gündeme getirebilir.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması eğitim, yurtdışı, hukuki konular ve ticaretle ilgili alanda etkin. Bu sebeple bazı helalleşmeler, bir eğitim döneminin tamamlanması gibi etkiler söz konusu olabilir. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması ise yeni eğitimleri, bağlantıları ve bol iletişim trafiğini hayata geçiriyor.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması finansal alanda etkili ve borçların kapanması, bir iş anlaşmasının bitmesi gibi etkileri getirebilir. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması ise yurtdışına taşınma, önemli seyahatler ve yeni eğitim süreçlerini gündeme getirebilir.
Kariyer ve yatırım adına 8 Ocak-1 Şubat 2021 ve 10 Eylül-7 Ekim 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 27 Haziran-22 Temmuz 2021 ve 16 Ağustos-10 Eylül 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BOĞA: 2021 yılında fırsat alanınız kariyer ve toplumsal konumunuz olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi yeni kariyer fırsatları, iş bulma, iş değişimi, terfi ve tayin gibi konuları gündeme getirebilir. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter burcunuza uyumlu açılarıyla size yeni çevreler, sosyal hayatınızda gelişmeler ve aynı zamanda hayat boyu sürebilecek dostluklar getirmekte.
Satürn de yıl boyunca Jüpiter ile birlikte kariyer evinizde etkin durumda. Bu sebeple iş disiplinli çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Zaman zaman patronlar ile sürtüşmeler yaşayabilirsiniz. Ancak bu gerilimler sonucunda da konfor alanınızdan çıkıp farklı işlere geçmek veya iş kurmak da mümkün. Yine de risk almamak adına iş ortamında ani ve fevri tepkilerden özellikle Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 döneminde uzak durmakta fayda var.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması yatırımlar, ortak mallar, kredi, miras ve nafaka gibi konuları temsil eden evinizde etkin. Bu bağlamda bu konularla alakalı menfi ya da müspet kesinlik oluşabilir. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması ise yeni fırsat kapılarını, ek gelirleri ve kazanç artışlarını müjdelemekte. Özgüven artışı da yaşayabilirsiniz.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması burcunuzda gerçekleşirken hayatınızda önemli bir dönem kapanışına işaret ediyor. Hayatınızdaki miadı dolmuş her şeyi geride bırakmak, yeni ve temiz bir başlangıç yapmak adına önemli bir tutulma. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması ise yeni yatırımlar, ortak işler ve metafizik konulara ilginizin artabileceğine işaret etmekte.
Kariyer ve yatırım adına 1-25 Şubat 2021 ve 7 Ekim-5 Kasım 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 22 Temmuz-16 Ağustos 2021 ve 10 Eylül-7 Ekim 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: 2021 yılında fırsat alanınız eğitim, ticari girişimler ve yurtdışı bağlantılı işler olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi hayatınızı değiştirecek yeni eğitimler, ticari girişimler ve önemli seyahatler gündeme getirebilir. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter Balık burcunda kariyer alanında etkin olacağından bu evre iş bulmak, terfi, iş değişimi ve iş kurmak gibi konularda oldukça etkili.
Satürn de yıl boyunca Jüpiter ile birlikte dokuzuncu evinizde seyahat edecek. Bu sebeple gerek eğitim gerek ticari konularda disiplinli hareket etmek, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmak, ders çalışacaksak günü gününe takip etmek başarı adına önemli görünüyor. Seyahatler için de hiçbir konuyu son ana bırakmamak önemli. Özellikle Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığında bu konulara ekstra dikkat.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması zıt burcunuzda ve ilişkiler evinde etkin olacak. Uzatmaları oynayan ilişkiler sonlanabilir, ayrılık veya boşanma gündeme gelebilir. Ancak altı dolu ve gelecek odaklı ilişkilerde güçlenme, bir sonraki boyuta geçiş durumu söz konusudur. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması ise burcunuzda gerçekleşerek sizi adeta yeniliyor ve canlandırıyor. Dış görünüşünüzdeki değişimlerden tutun hayattaki asıl isteklerinize kadar hepsini hayata geçirmenin tam sırası.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması gizli düşmanların açığa çıkışını sembolize ederken, az konuşup çok dinlemek; ketum olmak önem kazanacaktır. Taraf olmayan bertaraf olur durumu söz konusu olabilir. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması ise kalbi boş olanlar için yeni bir ilişki, hali hazırda ilişkisi olanlara evlilik getirebilir.
Kariyer ve yatırım adına 8 Ocak-1 Şubat 2021 ve 2-27 Haziran 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 16 Ağustos-10 Eylül 2021 ve 7 Ekim-5 Kasım 2021 iyicil etkiler taşıyor. 

YENGEÇ: 2021 yılında fırsat alanınız yatırımlar, ortak mal varlıkları ve partner/ortağınızın kaynakları çerçevesinde olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi yatırım yapmak, borç kapatmak, kredi çekmek, partner/ortağın maddi durumuyla ilgili iyi haberler adına avantajlı durumda. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter Balık burcunda burcunuza uyumlu açılarda sizi yepyeni eğitimler, seyahatler ve keşiflerle buluşturmak üzere destekleyici konumda. Yurtdışına yerleşme düşünceniz varsa eğer ideal bir etkidir.
Satürn de yıl boyunca Jüpiterle birlikte yatırım ve ortak kaynaklar alanında etkin. Bu sebeple finansal konularda kazanç iyi olsa dahi tutumluluk, parayı akıllıca harcama ve yatırımlarda yüksek risk almama konusu önemli. Kripto paralar gibi modern yatırım teknikleri avantaj getirebilir. Özellikle Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığında finansal risk ve müsriflikten kaçınılmasında fayda var.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması iş ortamınızı etkilemekte. Ekip değiştirebilir veya iş ortamınızdaki kişilerde değişiklik olabilir. Sağlığınızın özellikle bel ve üst bacak bölgesinin daha hassas olabileceği bir dönem. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması adeta Pandora’nun kutusunu açıyor. Sizden saklanan sırları, bir işin asıl iç yüzünü, gerçek dost ve düşmanınızı bu süreçte öğrenebilirsiniz.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması bir projenin ve çalışmanın hayırla sonunu getirip size başarı ve tatmin duygusu getirebilir. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması ise bir bürokratik sorunun geride kalması, bir sağlık sorunun sonlanması veya tedavi sürecine geçişini sembolize edebilir.
Kariyer ve yatırım adına 21 Mart-14 Nisan 2021 ve 27 Haziran-22 Temmuz 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 10 Eylül-7 Ekim 2021 ve 5 Kasım-18 Aralık 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

ASLAN: 2021 yılında fırsat alanınız ilişkiler ve ortaklıklar olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi yeni bir ilişkinin başlaması, bir flörtün ilişkiye dönüşümü ve evlilik gibi kararlarda etkin durumda. Bir ortaklığa başlamak ve geliştirmek adına da etkin bir süreçtir. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter Balık burcunda yatırım alanında sizi desteklemekte. Bu evrede akıllıca yatırımlarla kazancınızı arttırabilir, partner/ortağın maddi durumuyla ilgili iyi haberler alabilirsiniz.
Satürn de yıl boyunca Jüpiter ile birlikte ilişki ve ortaklık alanınızda etkin olacak. Bu nedenle Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığı sallantıda olan ilişki ve ortaklıklar kritik durumda. Hayat beklentilerinin uyuşmadığı ve birlikte uyum içinde hareket edemeyen, temel bağı bozulmuş ilişkilerde sonlanma ve boşanma görülebilir. Aynı durum ortaklıklar için de geçerli. Bu dönemde sınırları çok zorlamamakta fayda var.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması platonik bir aşkın açığa çıkması, kalpte duyguların yeşermesi ve isteyenler için çocuk sahibi olma haberini gündeme getirebilir. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması sizi parlatan, ön plana çıkaran bir etkiye sahip. Yepyeni çevrelere girebilir, bir projenin liderliğini ele alarak takdir toplayabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar için güzel bir dönem.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması kariyer alanında netleştiren bir yapıya sahip. İstifa, iş değiştirme gibi kararlar gündeme gelebilir. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması ise yine aşk adına şanslı bir tesir, kalbi boş olanlar için yeni bir macera başlayabilir. İlişkisi olanlar için daha canlı ve flörtöz tesirler söz konusu.
Kariyer ve yatırım adına 25 Şubat-21 Mart 2021 ve 22 Temmuz-16 Ağustos 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 1-25 Şubat 2021 ve 7 Ekim-5 Kasım 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: 2021 yılında fırsat alanınız iş ortamınız, hayat düzeniniz ve sağlığınız olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi bir sağlık sorunu varsa çözülmesi, dengeli ve faydalı bir hayat rutinine geçilmesi adına destekleyici. İş ortamınızda sizi de olumlu etkileyecek önemli değişimler gündeme gelebilir. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter Balık burcunda özellikle ilişkiler alanında sizi desteklemekte. Bu süreçte kalbi boş olanlar için romantik ve gelecek odaklı bir ilişki başlayabilir, hali hazırda güçlü ilişkisi olanlar evlilik kararı alabilir.
Satürn de yıl boyunca Jüpiter ile birlikte altıncı evinizde olacak. Bu sebepten Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığı sağlığımız iyi olsa dahi sınırlarımızı zorlamamız gerektiğine işaret ediyor. Bekleyen kontrolleriniz varsa aksatmamalı, beslenme ve hayat düzeninizi iyi planlamalısınız. İş ortamınızda eş ve rakip konumdaki kişilerden teknolojik bilgi anlamında üstün olmak size ciddi avantaj sağlayacaktır.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması mülk alım, satım konularını gündeme getirebilir. Taşınma, tayin, aile ve ev düzenini değiştirme gibi konuları da tetikleyen bir tesirdir. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması kariyer alanınızda etkin ve tutulma vesilesi ile iş arıyorsanız iş bulmak, iş kurmak, terfi gibi güzel haberler gündeme gelebilir. İş yeri açmak adına çok iyicil bir tesirdir.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması hukuki bir meselenin çözümü, bir eğitim sürecinin sonlanması ve ustalık sürecinin başlamasını gündeme getirebilir. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması tekrar taşınma, ev/şehir/ülke değişimi gibi konularda tetikleyici etki gerçekleştiriyor.
Kariyer ve yatırım adına 9 Mayıs-2 Haziran 2021 ve 16 Ağustos-10 Eylül 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 25 Şubat-21 Mart 2021 ve 5 Kasım-18 Aralık 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: 2021 yılında fırsat alanınız aşk, hobiler, çocuklar ve yaratıcı ifade olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi kalbi boş olanlar için yeni bir aşkı gündeme getirebilir. Yaratıcılığınızın arttığı bu süreçte teknolojiden faydalanmak ve sosyal medyayı etkin kullanmak da sizi başarıya götürecektir. Çocuk sahibi olmak adına da destek mevcut. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter Balık burcunda sizi özellikle sağlık alanında desteklemektedir. Bu süreçte bir rahatsızlık varsa geride kalabilir veya etkili bir tedavi sürecine başlanabilir. İş ortamınızda sorun varsa şayet çözülüp geride kalabilir.
Satürn de yıl boyunca Jüpiter ile birlikte beşinci evinizde etkin olacak. Bu yüzden özellikle Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığı hatalı aşk sinyallerine karşı dikkatli olmakta fayda var. Karşımızdaki kişinin özgürlüğünü kısıtlamamamız ve aşırı taleplerde bulunmamamız önemli. Çocuk sahibi olanlar da bu süreçte zaman zaman disiplinle alakalı zorlanmalar yaşayabilirler.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması yakın çevre ve akrabalar arasında uzatmaları oynayan ilişkilerde son noktayı koyabilir. Bir şeyi öğrenmenin ilk fazını bitirip ustalık sürecine geçebilirsiniz. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması da zaten sizi bildiğiniz bir konuda daha da gelişip ustalaşmaya hatta bir hobiyi mesleğe dönüştürme konusunda teşvik etmekte. Yurtdışında hayat kurmak, ticari girişim ve yurtdışı odaklı işler için şanslı bir tesirdir.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması miras, mal paylaşımı, prim, nafaka gibi konularda menfi ya da müspet netlik sağlamakta. Bir yatırımınızın sonucunu ve kazancını alabilirsiniz. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması yeni irtibatlar, bol iletişim ve seyahat trafiği gündeme getirebilir.
Kariyer ve yatırım adına 14 Nisan-9 Mayıs 2021 ve 10 Eylül-7 Ekim 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 21 Mart-14 Nisan 2021 ve 16 Ağustos-10 Eylül 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz. 

AKREP: 2021 yılında fırsat alanınız aile, mülkler ve geçmişin bilgeliği olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi aile içerisindeki sorunların çözülmesi, mülk alım satım, taşınma, tadilat ve dekorasyon gibi konularda avantajlı durumda. Aynı zamanda geçmiş travmaları çözümlemek, geçmişin bilgisini günümüz anlayışla yorumlamak sizi öne geçirecektir. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter Balık burcunda iyicil açılarıyla sizi aşk alanında desteklemektedir. Romantizm rüzgarları kalbi boş olanlara aşk, ilişkisi olanlara güzel ve ortak bir hayatı müjdeleyebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için harikulade bir zamandır.
Satürn de yıl boyunca Jüpiter ile birlikte dördüncü evinizde etkin olacak. Bu sebepten ötürü özellikle Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığında mülk alım satım, taşınma ve tadilat gibi konuları mümkünse denk getirmemek, denk gelecekse de planlamasını çok iyi yapmakta fayda var. Aile içerisinde zaman zaman değer yargıları çatışmaları yaşanabilir.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması maddiyat alanında önemli haberler içeriyor. Bir kurum veya kişiyle aranızdaki maddi bağ sonlanabilir. Yeni kazanç getirecek bir işin ilk meyvelerini almaya başlayabilirsiniz. Makro bakışınız gelişirken özdeğeriniz de güçlenecektir. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması da yatırımlar alanında size destek sunuyor. Bireysel veya ortak kanallarda öncesinde konu hakkında derinlemesine bilgi alarak kazanç sağlayabilirsiniz.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması zıt burcunuzda ve miadı dolan ilişkiler, ortaklıklarda kalıcı sonlanmalar getirebilir. Yılın ilk yarısında güçlenmeye başlayan ve bu döneme mutlu giren ilişkilerde ise boyut atlama durumu mümkün. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması da yeni kazanç fırsatlarını ve gelir artışını gündeme getirebilir.
Kariyer ve yatırım adına 9 Mayıs-2 Haziran 2021 ve 7 Ekim-5 Kasım 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 25 Şubat-21 Mart 2021 ve 10 Eylül-7 Ekim 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

YAY: 2021 yılında fırsat alanınız iletişim, eğitim, yakın çevre, kardeş ve akrabalar olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi kardeş ve akrabalarla sorunların çözülmesi ve ortak bir amaç için buluşmak adına güçlü tesirler içermekte. Seyahatleriniz ve öğrenme isteğiniz artabilir. Yıl boyunca bir şeyler öğrenmek, teknoloji kullanmak ve bilgi birikiminizi en üst seviyeye taşımak size yepyeni kapılar açacaktır. Özellikle teknoloji ve bilişim alanlarında fırsatlar söz konusu. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter Balık burcunda aile hayatınıza bereket getirebilir. Mülk alım, satım, taşınma ve tadilat gibi konular söz konusu olabilir.
Satürn de yıl boyunca Jüpiter ile birlikte üçüncü evinizde etkin olacak. Bu sebepten ötürü özellikle Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığında yeni bir konuda eğitime başlama gibi konular ve seyahatleri iyi planlamalısınız. Yakın çevrenizde mesafe olan kişilerle değer yargılarınız uyuşmuyorsa kalıcı sınırlar çekebilirsiniz.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması burcunuzda bir dönemin kapanışını simgelemekte. Hayatınızda toksik, yorucu olanları geride bırakıp kendinizi yenileyeceğiniz bu süreçte eski zararlı alışkanlıklar da geride kalıyor. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması kalbi boş olanlar için yeni ilişki, ilişkisi olanlara evlilik getirebilir. Bir ortaklığın temeli atılabilir.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması iş ortamında değişim, ekiplerde reorganizasyon getirebilir. Sağlık konusunda dikkat, özellikle boğaz ve boyun bölgesi hassas olabilir. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşerek sizi yepyeni bir döngüye hazırlıyor, enerjinizi ve umudunuzu canlandırıyor.
Kariyer ve yatırım adına 8 Ocak-1 Şubat 2021 ve 5 Kasım-18 Aralık 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 21 Mart-14 Nisan 2021 ve 9 Mayıs-2 Haziran 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz. 

OĞLAK: 2021 yılında fırsat alanınız maddiyat, öz değer ve kaynak yaratımı olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi gelir artışı, ek gelir yaratmak, akıllıca ve son model yatırım enstrümanlarını kullanıp kazanç sağlamak adına destekleyici. Entelektüel birikiminizi arttırmak sizi çok daha güçlü hissettirecektir. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter Balık burcunda iyicil açılarıyla size yeni bilgiler, sıcak yakın ilişkiler ve ruhsal boyutta önemli seyahat ve görüşmeler getirebilir.
Satürn de yıl boyunca Jüpiterle birlikte maddiyat ve değer alanında etkin olacak. Bu sebepten ötürü özellikle Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığında riskli yatırımlardan ve aşırı harcamadan kaçınmak; tutumlu bir tablo çizmekte fayda vardır. Bazen kendinizi herkesten farklı ve öteki hissedebilirsiniz, oysa ki unutmayın sizi seven ve değerinizi bilen insanlar var.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması ruhsal açıdan bir miktar sarsıcı bir uyanış yaratabilir. İnançlarınızı sorgulayacağınız bu dönemde bazı insanları hayatınızdan çıkarabilir, gerçek niyetlerini görebilirsiniz. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması yeni bir iş ortamı, sağlıklı hayat düzenine geçiş konusunda destekleyici durumda. Önemli bir angaryadan kurtulabilirsiniz.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması iyicil tesiriyle özellikle aşk hayatınızda etkin. Yeni bir aşk gündeme gelebilir, bir flört kalıcı ve gelecek vaat eden bir ilişkiye dönüşebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için çok hayırlı bir tesirdir. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması ruhsal konularla daha ilgilenmenizi ve spiritüel tarafınızla bağ kurmanızı sağlayabilir.
Kariyer ve yatırım adına 1-25 Şubat 2021 ve 16 Ağustos-10 Eylül 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 2-27 Haziran 2021 ve 5 Kasım-18 Aralık 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

KOVA: 2021 yılında fırsat alanınız bireysel istekleriniz, toplumsal imajınız olacak. Jüpiter bu yılın çoğunu burcunuzda geçirecek. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi isteklerinizi hayata geçirmek, hayallerinize adım adım yürümek, dayatılan değil istediğiniz şeyi yapmak adına destekleyici. İmaj değişimi, toplumsal duruşunuzu kuvvetlendirmek adına güçlü tesirler söz konusu. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter Balık burcunda özellikle finans alanında gelir artışı, yatırım kazancı gibi konularda destekleyici etkiler getiriyor. Öz değerinizin çok güçlenebileceği bir yıl.
Satürn de yıl boyunca burcunuzda, ancak Jüpiterle aynı burçta hareketi hafifletici bir etki diyebiliriz. Ancak Satürn işin içindeyse en önemli konu rehavete kapılmamak olacaktır. Bir şeyi istiyorsanız tüm gücünüz ve disiplinle o şey için uğraşmanız, ilk aksilikte yarıştan düşmemeniz çok önemli. Jüpiter-Satürn etkisi sebebiyle ani kilo alma veya verme durumu görülebilir, iyi konsantre olursanız forma girmek için de uygun zaman. Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığında hayat bir miktar yavaşlayabilir, dönemsel engellerle karşılaşabilirsiniz; ancak bunları geçtiğinizde çok daha güçlü hissedeceğinizi unutmamalısınız.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması son kullanma tarihi geçmiş ve verdiğiniz değeri hak etmeyen arkadaşlıklara son noktayı koyabilir. Bir projeyi teslim ederek takdir toplayabilirsiniz. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması aşk adına şanslı, flört ve keyif dolu bir dönem sunmakta. Rutine binen ilişkilerde canlanma görülebilir.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması taşınma, tayin, yer/şehir/ülke değişikliği gündeme getirebilir. Aileden ayrı eve çıkmak söz konusu olabilir veya aile düzeninizi değiştirebilirsiniz. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması sizi yeni bir çevre ve hayat amacı verebilir.
Kariyer ve yatırım adına 25 Şubat-21 Mart 2021 ve 10 Eylül-7 Ekim 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 9 Mayıs-2 Haziran 2021 ve 27 Haziran-22 Temmuz 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz. 

BALIK: 2021 yılında fırsat alanınız ruhsal gelişim, sırları keşif ve kişisel dönüşüm olacak. Özellikle şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in etkin olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 dönemi ruhsal konularda gelişmek, iç sesinizi gerçekten duymak ve bu konularda ustalık yoluna girmek adına destekleyici. Gizli rahatsızlıklara karşı da koruyucu bir tesir söz konusu. 15 Mayıs-27 Temmuz 2021’de Jüpiter burcunuza geçiş yapıyor, yönettiği Balık burcunda. Bu evre sizin için ekstra özel bir şans dönemi, 2022’nin fragmanı diyebiliriz. İlgili zaman diliminde fırsatlar, güzel tesadüfler gündeme gelebilir; imajdan hayat tarzına kadar kendinizi yenileyebilirsiniz.
Satürn de Kova burcunda Jüpitere eşlik edeceğinden bu sene çevrenizdeki sinsi insanlara karşı ekstra tetikte olmanız önemli. Her şeyi dikkatle izlemeli ve satır aralarını iyi okumalısınız. Sağlık açısından Jüpiter koruyucu bir tesir olsa dahi Satürn sebebiyle rutin kontrolleri kaçırmamak çok önemli. Özellikle Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim 2021 aralığında en ufak bir sorun varsa bir uzmandan fikir almalısınız. Bu evrede gizli düşmanların maskeleri düşebilir.
26 Mayıs 2021 Yay burcunda Ay tutulması kariyer alanında etkili. İş değişimi, terfi, istifa gibi konular gündeme gelebilir. Hayat düzeninizde köklü değişimler gündeme gelebilir. 10 Haziran 2021 İkizler burcunda Güneş tutulması ise aile hayatınızı etkilemekte. Bu bağlamda aile içerisinde önemli konuşmalar ve yüzleşmeler gündeme gelebilir; taşınma, tayin, yer değişimi, mülk alım satım gündeme gelebilir.
19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması iyicil etkisi ile size yakın çevrenizden maddi ve manevi destekler getirmekte. Önceden öğrendiğiniz önemsiz görünen şeylerin faydasını görebilirsiniz. 4 Aralık 2021 Yay burcunda Güneş tutulması iş bulma, iş kurma ve mevkinizin yükselmesi adına çok güçlü bir destek yaratmakta.
Kariyer ve yatırım adına 21 Mart-14 Nisan 2021 ve 7 Ekim-5 Kasım 2021 şanslı zamanlar. Duygusal alanda ise 25 Şubat-21 Mart 2021 ve 22 Temmuz-16 Ağustos 2021 iyicil etkiler taşıyor. Doğum haritanız üzerinden aldığınız size özel astrolojik etkileri buraya tıklayarak bize danışabilirsiniz.

Kaynak: https://merkurapp.com/posts/2021-yili-astroloji-ve-burc-yorumlari

 

 

 

 

 

Kategori: