Bu İran🇮🇷 sahilinde gençler arabalarda birbirleriyle gizlice flört ediyorlar

Submitted by anonim adam on Fri, 11/29/2019 - 23:41
  • Up
    0%
  • Down
    0%

Bandar-Abbas, İran'ın güneyindeki bir liman kenti ve Basra Körfezi'nde yatıyor. Yaklaşık 435.000 civarında yaşıyor, suyun diğer tarafında Dubai ve Abu Dabi gibi dünya şehirleri var. Balıkçı kasabası; Pers, Arap, Hint ve Afrika kültürlerinin karmaşasıdır.

Fotoğrafçı Faran Savi üç haftalık İran gezisi sırasında şehri ziyaret etti. Plajın esas olarak genç İranlılar için bir buluşma yeri olduğunu fark etti. Yüzmek değil, bütün gün paslı arabaları ve motorlarıyla kumlarda tur atıp,  sonrada özçekimler yaparlar. Özçekimlerinin arka planında, ağırlıklı olarak petrol tankeri ve kargo gemileri görülebilir.

Faran; “Alacakaranlık düştüğünde gerçekten çok sayıda özçekim yapmaya başlıyorlar. Daha sonra bütün plaj aileler ve bekar erkekler ve özçekim yapan kadınlar tarafından işgal edilir ”  “Erkekler ve kadınlar aynı zamanda araba aracılığıyla bir çeşit flört yapıyorlar. Daha sonra sahilde durup, arabadan arabaya flört ederler. İran'da halk arasında ve kanunen flört etme hoş görülmüyor, ancak arabadan veya trafikte olduğu için, kanunen polis hiçbir şey yapamıyor, "diye devam ediyor Faran. “İranlılar, İslami rejimi atlatma konusunda uzmanlar. Sahilde da bunu yapacak kadar güvende hissediyorlar. Faran, saçlarını rüzgarda çırptıran kızlar vardı. İran'da kadınlar saçlarını başörtüsü ile örtmek zorundadır.

İran'da Instagram ve WhatsApp'a yasak değil. Faran, “İran'da çok büyük bir selfie kültürü var” diyor. Ancak geçtiğimiz hafta birçok İranlı, Insta'da kendi özçekimlerini paylaşamadı. 15 Kasım Cuma günü, İran hükümeti benzin fiyatlarındaki artışa karşı protestolar nedeniyle tüm interneti engelledi.

vice

Kategori: