Elma - 4

Submitted by Erkan Esin on Sat, 02/15/2020 - 21:30
  • Up
    0%
  • Down
    0%

Evet, sistem mazeret kabul etmiyor, pasifsen aktif ol, güçsüzsen güçlü ol, yavaşsan hızlı ol. Sistemmi sana ayak uydursun yani! Akla hayale sığmayacak büyük bir evren/sistem içinde noktanın milyarda 1i bile değilsin belki. Çocuk ya da yetişkin olman sistemin umurunda değil. 

Yakın köylü komşularımız vardı, bunların benim yaşımda ve benden büyük, ve birde benden küçük 3 oğluı vardı. Benimle yaşıt olan fırsatı bulduğunda beni öylesine zevk için döverdi. Büyük olan ise fırsatı bulduğunda bana cinsel tacizde bulunurdu. Ne yapabilirdim! Suçum neydi? Gücüm yetmezdi, kimseye birşey anlatamazdım. Babam o zamanlar Hollanda'ya gitmişti ya da gidecekti. Babam la zaten aram her zaman mesafeli oldu, babam çok ama çok sınirli bir insandı. Galiba ben hariç herkes sinirli, öfkeli ve ataktı. Kimseye anlatamazdım bunları, yine aynı şekilde annem ile de aramızda hep bir mesafe oldu malesef. Şimdiye kadar hep yalnızım, yalnız olmayı da seviyorum aslında. 

Fakat kimin umurunda bu olup bitenler. Vahşi doğa kanunları halen geçerli, vahşilik ve kölelik gibi şeyler kendi içinde evrim geçirip modernleşti sadece. 
Neyse işte, astronot veya bilim adamı olmak isteyen ben, bir çocuk olarak bunları hiç hesaba katmamıştı tabiki. Bu arada okulla da aram hiç iyi değildi, 1 ve 2yi aslında hiç okumamıştım zaten. Birşey bilmiyordum ve öğretmenlerde çok sinirliydi, okul binası bana yine korkunç geliyordu. Sıraya girmek, and okumak, marş okumak, önlük giymek vs. Bunlar bence bir çocuk için fazla otoriterce şeylerdi. En azından beni için durum öyle idi.