Emojilerin Türkçe anlamları, 🐻 Hayvanlar ve Doğa

Per, 07/07/2022 - 00:51 tarihinde admin tarafından gönderildi

🐻 Hayvanlar ve Doğa

Hayvanlar, doğa ve hava durumu için emojiler.

    🙈 Anlamı: Görmedim Maymun

Üç Bilge Maymun'dan biri olan Mizaru (Japonca'da "görmez" anlamına gelir) adlı kötü görmeyen maymun. Elleri gözlerini kapatan kahverengi 🐵 Maymun Yüz olarak tasvir edilmiştir.

Üç Bilge Maymun, sıklıkla sağduyu veya kasıtlı cehalet çağrısı olarak yorumlanan kötüyü görme, kötüyü duyma, kötüyü konuşma atasözünü temsil eder.

Genellikle gülme, inanmama, hayıflanma, gördüklerime inanamıyorum! ya da bakmaya dayanamıyorum! gibi ifadeleri aktarmak için eğlenceli bir yol olarak kullanılır.

Bu emoji bazı bağlamlarda, özellikle de koyu tenli insanları, özellikle de Siyahları aşağılamak, hakaret etmek ve istismar etmek için kullanıldığında ırkçı olarak kabul edilir.


    🙉 Anlamı: Duymadım Maymun

Duymadım maymun, Üç Bilge Maymun'dan biri olan Kikazaru (Japonca "duyma") olarak adlandırılır. Elleri kulaklarını kapatan kahverengi 🐵 Maymun Surat olarak tasvir edilmiştir.

Üç Bilge Maymun, kötülük görme, kötülük duyma, kötülük konuşma atasözünü temsil eder ve sıklıkla sağduyu veya kasıtlı cehalet çağrısı olarak yorumlanır.

Genellikle eğlenceli bir şekilde kullanılır, duyduklarıma inanamıyorum! veya daha genel olarak, şaşkınlık veya inançsızlığı ifade etmek için.

Bu emoji, bazı bağlamlarda, özellikle koyu tenli insanları, özellikle de Siyah insanları kötülemek, aşağılamak ve kötüye kullanmak için kullanıldığında ırkçı olarak kabul edilir.


    🙊 Anlamı: Konuşmadım Maymun

Üç Bilge Maymun'dan biri olan Iwazaru (Japonca'da "söyleme" anlamına gelir) adlı kötü konuşmayan maymun. Elleriyle ağzını kapatan kahverengi 🐵 Maymun Yüz olarak tasvir edilmiştir.

Üç Bilge Maymun, sıklıkla sağduyu veya kasıtlı cehalet çağrısı olarak yorumlanan kötüyü görme, kötüyü duyma, kötüyü konuşma atasözünü temsil eder.

Genellikle az önce söylediğime inanamıyorum!, muzip bir Tüh! demek ya da sır saklamak için kullanılır. Benzer etki için 🤭 Elini Ağzına Kapatmış Yüz veya 🤐 Fermuarlı Ağız olarak da kullanılabilir.

Bu emoji bazı bağlamlarda, özellikle de koyu tenli insanları, özellikle de Siyahları aşağılamak, hakaret etmek ve istismar etmek için kullanıldığında ırkçı olarak kabul edilir.


    💥 Anlamı: Çarpışma

Bir çarpışmanın karikatür tarzında temsili. Yıldız benzeri, turuncu ve sarı ateşli bir patlama olarak tasvir edilir, genellikle bir nokta çarpışmanın kaynağından sanki sağ alt tarafa doğru uzanır.

Çeşitli patlama, patlama veya çarpışma türlerini temsil etmek için kullanılabilir. 🔥 Ateş ve 💯 Yüz Nokta gibi, genellikle bir şeyin bir şekilde mükemmel veya heyecan verici olduğunu temsil etmek için kullanılır.

Apple, 🧨 Firecracker ve 📸 Camera With Flash'ta 💥 Collision'ın bir versiyonunu uygular.


    💫 Anlamı: Baş dönmesi

Baş dönmesinin karikatür tarzında bir temsili. Genellikle sarı veya mavi bir daire içinde dönen bir veya daha fazla sarı yıldız olarak tasvir edilir.

Çizgi roman ve animasyonlardaki karakterlerin başlarının üzerinde başlarının döndüğünü, yönlerini şaşırdıklarını, sarhoş olduklarını veya hasta olduklarını göstermek için kullanılan gıcırtıları, stilize yıldızları ve daireleri andırır.

Genellikle vurgu ve yetenek için veya çeşitli olumlu duyguları belirtmek için kullanılır. Kayan Yıldız gibi, bazen 1990'larda popüler olan ve bir kayan yıldız logosu içeren NBC'nin More You Know kamu hizmeti duyurusuna görsel bir referans olarak kullanılır.

⭐ Star, 🌟 Glowing Star ve ✨ Sparkles ile karıştırılmamalıdır, ancak uygulamaları örtüşebilir.

Facebook'un tasarımında kesişen iki mor daire boyunca dönen iki yıldız yer alıyor, ancak daha önce yalnızca bir sarı halka bulunuyordu. Samsung'un tasarımında daha önce birkaç sarı daire ve yıldız yer alıyordu.


    💦 Anlamı: Ter Damlacıkları

Üç adet açık mavi damlacık, ter boncukları gibi, sağa doğru sıçrıyor. Çizgi roman ve animasyonlarda çok çalışan veya stresli karakterleri göstermek için kullanılan stilize ter damlacıkları olan plewd'leri andırır.

Cinsel sıvılar da dahil olmak üzere çeşitli sıvı türlerini temsil etmek için kullanılabilir. Ayrıca çeşitli sıvı bazlı argo ifadeleri temsil etmek için de kullanılabilir (örneğin, drip, "exceptional style, swagger").

Uygulamaları örtüşse de 💧 Droplet ile karıştırılmamalıdır.


    💨 Anlamı: Uzaklaşmak

Çizgi film tarzında bir hava akımı. Sola doğru koşan, hareket çizgileri olan küçük, gri bir bulut olarak tasvir edilir.

Çizgi romanlarda ve animasyonlarda birinin veya bir şeyin fırlayıp gittiğini göstermek için kullanılan stilize bir toz bulutu olan briffitleri andırır (örneğin, birini toz içinde bırakmak).

Hızı, sigara içmeyi ve esen veya kırılan çeşitli rüzgar türlerini temsil etmek için kullanılabilir. Bir şeyin hızlı olduğunu veya kaçtığını belirtmek için 🏃Runner veya 🚗 Automobile gibi diğer emojilerden önce gelebilir: 🏃💨, 🚗💨.

Karıştırılmamalıdır 🌬️ Rüzgar Yüzü, ancak uygulamaları örtüşebilir.


    🐵 Anlamı: Maymun Yüzü

Dost canlısı, karikatürize edilmiş bir maymun yüzü, dosdoğru karşıya bakıyor. Kahverengi saçlı, bronz veya pembemsi yüzlü, yuvarlak kulaklı, burun delikleri olan ve ağzı açık sırıtan bir maymun olarak tasvir edilir.

Tam gövdeli 🐒 Maymun'da olduğu gibi, genellikle eğlenceli bir tonda veya mecazi maymun anlamları için kullanılır.

Çin zodyakının 12 hayvanından biri. Apple Animoji olarak mevcuttur.

Satıcılar Üç Bilge Maymun emojilerinde aynı veya benzer maymun yüzünü kullanmaktadır: 🙈 See-No-Evil Monkey, 🙉 Hear-No-Evil Monkey ve 🙊 Speak-No-Evil Monkey.

Facebook'un maymunu daha önce 🐻 Ayı Surat'a benziyordu.

Bu emoji bazı bağlamlarda, özellikle de koyu tenli insanları, özellikle de Siyahları aşağılamak, hakaret etmek ve istismar etmek için kullanıldığında ırkçı olarak kabul edilir. 


    🐒 Anlamı: Maymun

Maymun, ağaçlara tırmanmak için uzun uzuvları ve kuyruğu olan küçük bir primattır. Genellikle çizgi film tarzında, arsız bir yüz ifadesine sahip, tam profilden sola dönük, arka ayakları üzerinde oturan, uzun, kıvrık bir kuyruğu ve yuvarlak kulakları olan kahverengi bir maymun olarak tasvir edilir.

Maymun Surat'ta olduğu gibi, genellikle eğlenceli bir tonda veya mecazi maymun anlamları için kullanılır.

Çin zodyakının 12 hayvanından biri.

WhatsApp'ın maymunu sağa dönüktür, Facebook'unki ise tüylüdür.

Bu emoji bazı bağlamlarda, özellikle de koyu tenli insanları, özellikle de Siyahları aşağılamak, hakaret etmek ve istismar etmek için kullanıldığında ırkçı olarak kabul edilir.


    🦍 Anlamı: Goril

Bir goril, güçlü, siyah tüylü büyük maymun. Çeşitli şekillerde tam profilden dört ayak üzerinde sola dönük olarak ya da dost canlısı, karikatürize edilmiş bir goril yüzü olarak dosdoğru karşıya bakarken tasvir edilir.

Çoğu platformun tasarımında güçlü omuzları ve kırmızımsı alnıyla gümüş sırtlı bir goril tasvir edilir. Twitter'ın tasarımlarında nötr bir ifadeye ve belirgin bir alın ve çeneye sahip siyah ve gri bir goril yüzü yer alıyor.

Google, Samsung ve Facebook'un tasarımlarında daha önce sadece bir goril yüzü yer alıyordu.

Bu emoji bazı bağlamlarda, özellikle de koyu tenli insanları, özellikle de Siyahları aşağılamak, hakaret etmek ve istismar etmek için kullanıldığında ırkçı olarak kabul edilmektedir.


    🦧 Anlamı: Orangutan

Bir orangutan, uzun kollu turuncu tüylü maymun. Öne dönük, uzun geniş yüzlü ve bacaklarını bükerek otururken tasvir edilmiştir. Ara sıra başını kaşırken gösterilir. Renk platformlara göre değişir, turuncudan açık kahverengiye kadar değişir.

Bu emoji bazı bağlamlarda, özellikle de koyu tenli insanları, özellikle de Siyahları aşağılamak, hakaret etmek ve istismar etmek için kullanıldığında ırkçı olarak kabul edilir.


    🐶 Anlamı: Köpek Yüzü


🐶 Köpek Surat
Emoji Anlamı

Dümdüz ileriye bakan, dost canlısı, karikatürize edilmiş bir köpek yüzü. Çeşitli ırklardan, genellikle açık kahverengi ve beyaz, sivri veya sarkık kulaklı ve dili dışarı sarkan bir köpeğin yüzü olarak tasvir edilir.

Tam gövdeli 🐕 Köpek'ten daha eğlenceli bir tonda kullanılabilir, ancak uygulamaları genellikle örtüşür. Ayrıca bakınız 🐩 Poodle.

Çin zodyakının 12 hayvanından biri. Apple Animoji olarak mevcuttur.

Google ve Facebook gibi birçok satıcı, tam gövdeli 🐕 Köpekleriyle aynı veya benzer köpeği uygular. Apple ve WhatsApp'ın köpekleri beyaz bir yüze, kahverengi, sarkık kulaklara ve bir gözün üzerinde kahverengi bir yamaya sahiptir.


    🐕 Anlamı: Köpek

Bir köpek, sadık, sevilen bir evcil köpek. Çeşitli ırklardan açık kahverengi bir köpek, dört ayak üzerinde tam profilden sola dönük, uzun, kıvrık kuyruğu dik tutulmuş ve sivri veya sarkık kulaklı olarak tasvir edilmiştir.

Apple ve Facebook'un köpekleri, Doge meme'inde yer alan popüler bir Japon cinsi olan kırmızımsı kahverengi Shiba Inu'ya benziyor. Google ise Beagle gibi görünen bir köpek gösteriyor.

Ayrıca uygulamaları örtüşebilen 🐩 Poodle ve 🐶 Dog Face'e de bakın. Bazı satıcılar aynı veya benzer bir köpeği 🦮 Rehber Köpek ve 🐕🦺 Hizmet Köpeği uygulamalarında kullanmaktadır.

Çin zodyakının 12 hayvanından biri.


    🦮 Anlamı: Rehber Köpek

Kör veya görme engelli bir kişiyi yönlendirmeye yardımcı olmak üzere eğitilmiş bir rehber (veya Gören Göz) köpek. Genellikle dört ayağı üzerinde sola dönük, koşum takımı ve tutma yeri ile donatılmış sarımsı kahverengi bir Labrador Retriever olarak tasvir edilir. Birçok platformda ek olarak bir tasma da bulunur.

Popüler uygulamaları örtüşse de 🐕‍🦺 Hizmet Köpeği ile karıştırılmamalıdır.

Twitter aynı köpeği 🐕 Köpeği olarak uygulamaktadır. Samsung ve Twitter'ın rehber köpekleri yeşil koşum takımlarına sahiptir.


    🐕‍🦺 Anlamı: Hizmet Köpeği

Güvenlik yeleği ve ipiyle birlikte sergilenen bir hizmet hayvanı. Apple'ın önerisine göre, bu hayvan nöbetleri veya diğer "gizli engelleri" tespit etmek için tasarlandığından rehber köpekten farklıdır.

Hizmet Köpeği emojisi, 🐕 Köpek, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🦺 Güvenlik Yeleğini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🐩 Anlamı: Kaniş

Kaniş, kıvırcık tüylü popüler bir köpek ırkıdır ve genellikle süslü bir şekilde tımar edilir.

Genellikle dört ayak üzerinde sola dönük tam profilden grimsi beyaz bir kaniş olarak tasvir edilir; gövdesi, bacakları ve yüzü tıraş edilmiştir; başında, kulaklarında, göğsünde, ayaklarında ve kuyruğunun ucunda (Continental Clip gibi) daha dolgun, ponpon benzeri tüyler vardır.

Köpek gibi, çeşitli köpek ırklarını (genellikle kabarık veya uzun tüylü) temsil etmek için kullanılabilir. Ayrıca bakınız 🐶 Köpek Yüzü.


    🐺 Anlamı: Kurt

Sürü halinde avlanan uluyan bir köpek olan kurdun yüzü. Genellikle sivri kulakları, beyaz yanakları ve ağzı ve siyah burnu olan gri bir kurdun karikatür tarzı bir yüzü olarak tasvir edilir.

İfadesi, Google ve Samsung'un tasarımlarında olduğu gibi çeşitli şekillerde nötr, arkadaş canlısı veya hafif tehditkârdır. Apple'ın tasarımında gri kurdun başı sola dönüktür.

Zaman zaman yalnız kurt, kurt sürüsü gibi metaforik kurt anlamlarını temsil etmek için kullanılır.

Apple ve SoftBank'ın tasarımları daha önce köpek veya tilkiyi andıran kırmızımsı kahverengi bir köpeği andırıyordu.


    🦊 Anlamı: Tilki

Kurnaz bir köpek olan tilkinin dost canlısı, karikatürize edilmiş yüzü dosdoğru ileriye bakıyor. Siyah burnu, sivri kulakları ve tüylü, beyaz yanakları olan turuncu bir tilki yüzü olarak tasvir edilir.

Genellikle sevecen veya şakacı bir tonda kullanılır (örneğin, argo, tilki). Tam gövdeli bir tilki emojisi karşılığı yoktur.

Apple'da Animoji olarak mevcuttur.


    🦝 Anlamı: Rakun

Rakun, gözlerinin etrafında maske olan bir gece memelisidir. Genel olarak, gözlerinin etrafında siyah-beyaz işaretler, sivri kulakları ve yanakları ile dümdüz karşıya bakan, arkadaş canlısı, çizgi film tarzında, gri bir rakun yüzü olarak tasvir edilir.

Apple ve WhatsApp'ın tasarımlarında dört ayak üzerinde tam profilden sola bakan, çizgili, gür kuyruklu bir rakun yer almaktadır.


    🐱 Anlamı: Kedi Yüzü

Miyav! Dümdüz ileriye bakan, dost canlısı, çizgi film tarzı bir kedi yüzü. Genellikle sivri kulakları ve bıyıkları olan sarımsı-turuncu bir kedi yüzü olarak tasvir edilir.

Tam gövdeli 🐈 Kedi'den daha sevecen bir tonda kullanılabilir, ancak uygulamaları genellikle örtüşür.


    🐈 Anlamı: Kedi

Evcil hayvan olarak sevilen evcil bir kedi. Genellikle çizgili, açık turuncu bir kedi olarak, tekir, dört ayak üzerinde tam profilden sola dönük, uzun tellisi dik tutulmuş olarak tasvir edilir.


    🐈‍⬛ Anlamı: Kara Kedi

Tam profilden gösterilen, genellikle kuyruğu yukarı doğru kıvrılmış siyah bir kedi.

Kara Kedi emojisi, 🐈 Kedi, Sıfır Genişlik Birleştirici ve ⬛ Siyah Büyük Kare'yi birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🦁 Anlamı: Aslan

Büyük bir kedi ve ormanın kralı olan aslanın dost canlısı, çizgi film tarzı yüzü dosdoğru karşıya bakıyor. Açık veya koyu kahverengi yelesi, beyaz ağzı ve nötr ifadesiyle altın sarısı bir aslan yüzü olarak tasvir edilir.

Genellikle sevecen bir tonda kullanılır. Tam gövdeli bir aslan emojisi karşılığı yoktur. Aslan, Batı zodyakında ♌ Aslan olarak temsil edilir.


    🐯 Anlamı: Kaplan Yüzü

Dost canlısı, karikatürize edilmiş, dosdoğru karşıya bakan bir kaplan yüzü. Genellikle sarımsı-turuncu renkte, alnında ve yanaklarında siyah çizgiler, beyaz bir ağızlık ve nötr bir ifade ile tasvir edilir.

Genellikle tam gövdeli 🐅 Tiger'dan daha sevecen bir tonda kullanılır.


    🐅 Anlamı: Kaplan

Bir kaplan, turuncu kürklü ve siyah çizgili büyük bir kedi. Uzun kuyruğu, kendine özgü çizgileri ve bazı platformlarda beyaz yamaları ile sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden tasvir edilmiştir.

Ayrıca bakınız 🐯 Kaplan Surat. Leopar ile karıştırılmamalıdır.

Çin zodyakının 12 hayvanından biri.


    🐆 Anlamı: Leopar

Bir leopar, sarımsı kahverengi kürkü ve siyah-altın benekleri olan büyük bir kedi. Uzun kuyruğu ve kendine özgü deseniyle sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden tasvir edilmiştir.

Bazen jaguarları, panterleri, çitaları ve ilgili kedileri temsil etmek için kullanılır. Modada leopar desenlerini belirtmek için de kullanılabilir. Kaplan ile karıştırılmamalıdır.


    🐴 Anlamı: At Yüzü

Bir atın yüzü, genellikle sola dönüktür. Koyu kahverengi veya siyah yelesi ve birçok platformda açık renkli ağzı olan açık veya kırmızımsı kahverengi bir at olarak tasvir edilir.

Tam gövdeli 🐎 Horse veya 🏇 Horse Racing ile karıştırılmamalıdır, ancak uygulamaları örtüşebilir. Bazı satıcılar benzer bir tasarımı 🦄 Unicorn Face ve 🦓 Zebra'da uygulamaktadır.

WhatsApp'ın atı, Facebook'un daha önce olduğu gibi sola bakıyor. Microsoft'un atı daha önce Samsung'unki gibi dümdüz karşıya bakıyordu ve şapşal, tam dişli bir sırıtışla gösteriliyordu. Softbank daha önce tam gövdeli bir ata sahipti.


    🐎 Anlamı: At

At, binicilik ve yarış için kullanılan toynaklı bir memeli hayvan. Tam profilden sola doğru dörtnala giden, koyu renkli, akıcı yelesi ve kuyruğu olan kahverengi bir at olarak tasvir edilmiştir.

Çeşitli at türlerini ve bunların mecazi anlamlarını (örn. mustang, aygır) temsil etmek için kullanılabilir.

Çekici bir kişiye iltifat olarak da kullanılabilir.

Çin zodyakının 12 hayvanından biridir.a

Sırtında bir jokey bulunan 🐴 At Surat, 🎠 Atlıkarınca Atı ve 🏇 At Yarışı ile karıştırılmamalıdır.


    🦄 Anlamı: Tek boynuzlu at

Tek boynuzlu atın yüzü, alnında tek, uzun bir boynuzu olan beyaz bir at şeklindeki efsanevi bir yaratık. Genellikle sola dönük beyaz bir at başı, pembe veya mor bir yelesi ve sarı veya gökkuşağı renginde bir boynuzu ile tasvir edilir.

Efsanevi tek boynuzlu ata ek olarak, tuhaflık, fantezi, benzersizlik, özel olma, barış ve sevgiyi ifade etmek için de kullanılabilir. Birçok platformda gökkuşağı renkleri sayesinde LGBTQ topluluğuyla ilgili çeşitli içerikler için sıklıkla kullanılır. Ayrıca sıklıkla "tek boynuzlu at" girişimleri ile birlikte kullanılır. Bazen gökkuşağı veya holografik vurgu rengi olarak kullanılır.

Satıcılar emojiyi 🐴 At Yüzü ile aynı veya benzer bir tasarımla, ancak renkli saç ve boynuzla uygularlar.


    🦓 Anlamı: Zebra

Siyah-beyaz çizgili, at benzeri bir memeli olan zebra. Çeşitli şekillerde sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden veya kısa yeleli sola dönük bir zebra başı olarak tasvir edilir.

At 🐎 ile karıştırılmamalıdır. Bazı satıcılar benzer bir yüzü 🐴 At Yüzü olarak uygular.

Apple, Microsoft, WhatsApp, Samsung ve Facebook'un tasarımlarında hayvanın tamamı yer alırken; Google ve Twitter'ın tasarımlarında kısa yeleli ve siyah ağızlı bir baş bulunmaktadır. Facebook'un tasarımında daha önce Samsung'unki gibi sadece bir zebra kafası yer alıyordu.


    🦌 Anlamı: Geyik

Geyik, erkekleri (tekeler, geyikler) genellikle boynuzlu olan, hızlı ayaklı, toynaklı bir memelidir. Çeşitli şekillerde açık kahverengi bir geyik olarak dört ayak üzerinde tam profilden sola bakarken ya da yüzü düz başa dönük bir geyik olarak tasvir edilir; her iki tasvirde de büyük, dallı boynuzlar bulunur.

Özellikle Noel ile bağlantılı olarak geyik, geyik, antilop veya ren geyiğini temsil etmek için kullanılabilir. Çoğu platformda bir geyik tam profilden gösterilir. Twitter bir geyik yüzü gösterir.

Google'ın geyiği daha önce Rudolph the Red-nosed Reindeer gibi kırmızı bir buruna sahipti. Apple ve WhatsApp'ın geyikleri beyaz kuyrukludur.


    🦬 Bizon
    🐮
Anlamı: İnek Yüzü

Dümdüz ileriye bakan, arkadaş canlısı, çizgi film tarzı bir inek yüzü. Nötr bir ifadeye, kısa boynuzlara ve pembe veya kahverengi bir ağızlığa sahip beyaz, kahverengi veya çok renkli bir inek yüzü olarak çeşitli şekillerde tasvir edilir.

Genellikle tam gövdeli 🐄 İnek'ten daha sevecen bir tonda kullanılır.

Facebook'un tasarımı bir zamanlar daha gerçekçi, kahverengi bir inek yüzüne sahipti.


    🐂 Anlamı: Öküz

Bir öküz, taslak hayvan olarak kullanılan bir sığır. Kahverengi renkte, dört ayak üzerinde sola dönük, kuyruğu ve kısa boynuzları ile tam profilden tasvir edilmiştir.

Çin zodyakının 12 hayvanından biridir. Genellikle Batı zodyakında ♉ Boğa'yı (Boğa) temsil etmek için kullanılır. 2021 Öküz Yılıdır.

Genellikle bir boğayı temsil etmek için kullanılır ve bazen argo terimleri temsil etmek için 💩 Pile of Poo ile eşleştirilir. Su Bufalosu ile karıştırılmamalıdır.


    🐃 Anlamı: Manda

Bir manda, Asya'nın bazı bölgelerinde pirinç tarlalarını sürmek için kullanılan bir büyükbaş hayvan. Gri veya siyah renkte, tam profilden dört ayak üzerinde sola dönük, kuyruğu ve uçları kıvrılmış geniş boynuzları ile tasvir edilmiştir.

Genellikle bir boğayı temsil etmek için kullanılır. Uygulamaları örtüşse de 🐂 Öküz ile karıştırılmamalıdır.


    🐄 Anlamı: inek

Bir inek, eti veya sütü için yetiştirilen bir büyükbaş hayvan. Tam profilden dört ayak üzerinde sola dönük, siyah-beyaz yamalı bir kürkü (Holstein Friesian olarak) ve birçok platformda pembe bir memesi ve boynuzları ile tasvir edilir.

Hayvanı, gıda ürünlerini veya siyah-beyaz renklendirmeyi temsil etmek için kullanılabilir. Ayrıca bakınız 🐮 İnek Yüzü.


    🐷 Anlamı: Domuz Yüzü

Dosdoğru ileriye bakan, dost canlısı, çizgi film tarzı bir domuz yüzü. Nötr bir ifadeye, sivri veya sarkık kulaklara ve kendine özgü domuz burnuna sahip pembe bir yüz olarak tasvir edilmiştir.


    🐖 Anlamı: Domuz

Domuz, pastırma gibi eti için yetiştirilen tombul bir hayvan. Açık pembe renkte, tam profilden dört ayak üzerinde sola dönük, uzun burunlu ve kısa, kıvırcık kuyruklu olarak tasvir edilmiştir.

Hayvanı, gıda ürünlerini veya domuzun çeşitli metaforik anlamlarını temsil etmek için kullanılabilir.

Çin zodyakının 12 hayvanından biridir; 2019 Domuz Yılıdır. Ayrıca bakınız 🐷 Domuz Yüzü, 🐽 Domuz Burnu ve 🐗 Domuz.


    🐗 Anlamı: Yaban domuzu

Yaban domuzu, kıllı, dişleri olan vahşi bir domuz. Genellikle sola dönük ya da dümdüz karşıya bakan, alt çenesinden çıkıntı yapan belirgin dişleri olan kahverengi bir yaban domuzu yüzü olarak tasvir edilir.

Twitter'ın tasarımında, Facebook'un ilk tasarımında olduğu gibi, arkadaş canlısı, çizgi film tarzı bir yüz yer almaktadır. WhatsApp'ın tasarımı ise daha önce Google, Microsoft ve Samsung'un yaptığı gibi hayvanı tam olarak gösteriyor.

Uygulamaları örtüşse de 🐖 Pig veya 🐷 Pig Face ile karıştırılmamalıdır.


    🐽 Anlamı: Domuz Burunu

Bir domuzun burnu. İki siyah burun deliğine sahip pembe oval veya hafif armut biçimli bir burun olarak tasvir edilmiştir.

Ayrıca bakınız 🐖 Domuz ve 🐷 Domuz Yüzü.


    🐏 Anlamı: Koç

Koç, büyük, spiral boynuzları olan bir erkek koyun. Genellikle dört ayak üzerinde sola dönük tam profilden tasvir edilir, kalın, beyaz yapağısı ve açık kahverengi boynuzları vardır.

Bazen antilopları ve ilgili hayvanları temsil etmek için kullanılır. Uygulamaları örtüşse de 🐑 Ewe ile karıştırılmamalıdır.

Genellikle (🐐 Keçi yerine) Çin zodyakının 12 hayvanından biri olarak kabul edilir. Ayrıca sıklıkla Batı zodyakında ♈ Koç (Koç) burcunu temsil etmek için kullanılır.


    🐑 Anlamı: Koyun

Yünü, eti ve sütü için yetiştirilen ve koçun spiral boynuzlarına sahip olmayan dişi koyun. Kalın, beyaz bir yapağı ve siyah, gri veya beyaz bir deri ile sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden tasvir edilmiştir.

Uygulamaları örtüşse de 🐏 Koç ile karıştırılmamalıdır.

Genellikle (🐐 Keçi yerine) Çin zodyakının 12 hayvanından biri olarak kabul edilir.


    🐐 Anlamı: Keçi

Keçi, eti ve sütü için yetiştirilen sağlam, toynaklı bir hayvan. Açık kahverengi, beyaz veya çok renkli bir keçi olarak, sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden, dağınık sakalı, dik kuyruğu ve geriye kıvrılan kahverengi veya sarı boynuzlarıyla tasvir edilir.

Sıklıkla sporcular ve özellikle merhum Kobe Bryant için söylenen GOAT veya Tüm Zamanların En İyisi argo ifadesinin görsel kısaltması olarak kullanılır.

Genellikle Çin zodyakının 12 hayvanından biri olarak kabul edilir. Batı zodyakında ♑ Oğlak burcunu temsil etmek için de sıklıkla kullanılır.


    🐪 Anlamı: Deve

Tek hörgüçlü bir deve, sırtında büyük bir hörgücü olan uzun boyunlu bir memeli. Açık veya sarımsı kahverengi renkte, tam profilden dört ayak üzerinde sola dönük olarak tasvir edilmiştir.

Uygulamaları genellikle örtüşse de 🐫 İki Hörgüçlü Deve (Baktriya) ile karıştırılmamalıdır.

Çöller, Orta Doğu ve Çarşamba (Hörgüç Günü) ile ilişkili olarak kullanılabilir.


    🐫 Anlamı: İki Kambur Deve

Baktriya devesi, sırtında iki büyük hörgücü olan uzun boyunlu bir memeli. Açık veya sarımsı kahverengi, bazen tüylü yeleli ve hörgüçlü, dört ayak üzerinde tam profilden sola dönük olarak tasvir edilmiştir.

Uygulamaları genellikle örtüşse de 🐪 Deve (dromedary) ile karıştırılmamalıdır.

Çöller, Orta Doğu ve Orta Asya ve Çarşamba (Hörgüç Günü) ile ilişkili olarak kullanılabilir.


    🦙 Anlamı: Lama

Güney Amerika'ya özgü, uzun boyunlu, deve benzeri bir hayvan olan lama, taşımacılık ve yün için kullanılır. Beyaz, açık kahverengi veya çok renkli tüylü bir lama olarak, dört ayak üzerinde sola dönük tam profilden tasvir edilmiştir.


    🦒 Anlamı: Zürafa

Benekleri ve uzun boynuyla dünyanın en uzun hayvanı olan bir zürafa. Genellikle sarı veya ten renginde, sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden tasvir edilir, kendine özgü kahverengi benekleri ve küçük, boynuz benzeri yapıları vardır.

Samsung'un tasarımlarında doğrudan karşıya bakan bir zürafa yüzü yer alıyor. Facebook'un tasarımında daha önce Microsoft'unki gibi yalnızca bir zürafa yüzü yer alıyordu.


    🐘 Anlamı: Fil

Dünya üzerindeki en büyük kara hayvanı olan fil, uzun bir hortuma ve genellikle dişlere sahiptir. Genellikle gri renkte, sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden, dişleri ve belirgin kulakları ile Afrika (Asya'ya karşı) fili olarak tasvir edilir.

Google ve Facebook'un filleri daha önce mavi renkteydi. Samsung'un tasarımında daha önce sırtında kırmızı bir battaniye olan ve hortumundan kırmızı bir kalp üfleyen çizgi film tarzı bir fil yer alıyordu.


    🦣 Mamut
    🦏
Anlamı: Gergedan

Gergedan, burnunda bir veya iki büyük boynuzu olan büyük bir memelidir. Genellikle iki boynuzlu açık gri renkte, dört ayak üzerinde tam profilden veya sola bakan bir gergedan başı olarak tasvir edilir.

Beyaz veya siyah gergedanı andırır.

Apple, Google, Microsoft, WhatsApp ve Facebook'un tasarımlarında hayvanın tamamı yer alırken, Samsung ve Twitter'ın tasarımlarında yalnızca gergedan kafası yer almaktadır.

Facebook'un tasarımı daha önce Google'ınki gibi sadece gergedan başını içeriyordu.


    🦛 Anlamı: Su aygırı

Bir su aygırı, devasa çeneleri olan bodur bir su memelisi. Genellikle gri veya ten rengi olarak sola dönük tam profilden tasvir edilir.

Google'ın tasarımında mor, çizgi film tarzı bir su aygırı yüzü yer alıyordu. Facebook'un su aygırı devasa çenesini açarak dişlerini ortaya çıkarıyor.


    🐭 Anlamı: Fare Yüzü

Dümdüz ileriye bakan, arkadaş canlısı, çizgi film tarzı bir fare yüzü. Genellikle büyük, yuvarlak kulakları, pembe, sivri burnu ve bıyıkları olan gri veya beyaz bir fare yüzü olarak tasvir edilir.

Genellikle tam gövdeli 🐁 Fare'den daha sevecen bir tonda kullanılır. Hamster Yüzü 🐹 ile karıştırılmamalıdır.

Google ve Facebook'un tasarımlarında dişleri olan bir fare yer alıyor. Microsoft'un tasarımı daha önce kahverengiydi.


    🐁 Anlamı: Fare

Fare, büyük kulakları ve uzun kuyruğu olan küçük bir kemirgen. Genellikle beyaz renkte, dört ayak üzerinde tam profilden sola dönük, pembe kulaklı, ayaklı ve kuyruklu, genellikle kırmızımsı gözlü olarak tasvir edilir.

Ayrıca bakınız 🐭 Fare Yüzü. Fare veya 🖱️ Bilgisayar Faresi ile karıştırılmamalıdır.

Facebook'un faresi arka ayakları üzerinde oturuyor. Google'ın tasarımı daha önce daha karikatür tarzındaydı, arka ayakları üzerinde duruyordu ve öne doğru bakıyordu. Microsoft'un faresi daha önce kahverengiydi.


    🐀 Anlamı: Sıçan

Sıçan, büyük şehirlerde sıkça görülen uzun kuyruklu büyük bir kemirgen. Gri renkte, tam profilden dört ayak üzerinde sola dönük, pembe kulakları, ayakları ve kuyruğu ile tasvir edilmiştir.

Sıçanın çeşitli metaforik anlamları için kullanılabilir. Beyaz tüylü olan 🐁 Fare ile karıştırılmamalıdır.

Çin zodyakının 12 hayvanından biri.


    🐹 Anlamı: Hamster

Genellikle evcil hayvan olarak beslenen küçük bir kemirgen olan bir hamsterın dümdüz ileriye bakan dost canlısı, çizgi film tarzı bir yüzü. Genellikle kahverengi-beyaz yüzlü, bıyıklı, pembe burunlu, kabarık yanaklı ve büyük, yuvarlak, pembe kulaklı, bazen de dişleri olan bir hamster olarak tasvir edilir.

Genellikle sevecen bir tonda kullanılır. Gerbil, gine domuzu, çinçilla veya ilgili hayvanları temsil etmek için kullanılabilir. Tam gövdeli bir hamster emoji karşılığı yoktur.

Fare Surat 🐭 ile karıştırılmamalıdır.


    🐰 Anlamı: Tavşan Yüzü

Dümdüz ileriye bakan, arkadaş canlısı, çizgi film tarzı bir tavşan yüzü. Genellikle dik kulaklı, pembe kulaklı ve burunlu, genellikle bıyıklı ve dişleri olan gri ve/veya beyaz bir tavşan yüzü olarak tasvir edilir.

Genellikle tam gövdeli 🐇 tavşandan daha sevecen bir tonda kullanılır. Paskalya Tavşanı'nı temsil etmek için de sıklıkla kullanılır.


    🐇 Anlamı: Tavşan

Bir tavşan, uzun kulaklı, zıplayan bir memeli. Uzun arka ayakları üzerinde veya dört ayak üzerinde oturan, pembe kulaklı ve kısa kuyruklu, sola dönük tam profilden beyaz, gri veya kahverengi bir tavşan olarak tasvir edilir.

Bahar, Paskalya, sihir, tavşan kulakları veya çeşitli tavşan temelli karakterler veya ifadelerle (örneğin, tavşan deliğinden aşağı inmek) ilişkili olarak kullanılabilir.

Ayrıca bakınız 🐰 Tavşan Surat. Çin zodyakının 12 hayvanından biri.


    🐿️ Anlamı: Sincap

Bir sincap, kabarık yanaklı küçük bir kemirgen. Tam profilden sola dönük, arka ayakları üzerinde oturan, gür kuyruklu ve çizgili gövdeli kahverengi bir sincap olarak tasvir edilmiştir. Genellikle elinde meşe palamudu veya başka bir fındık tutar.

Bir sincabı veya ilgili hayvanları temsil etmek için kullanılabilir.


    🦫 Kunduz
    🦔
Anlamı: Kirpi

Kirpi. Bazen evcil hayvan olarak beslenen küçük, dikenli bir memeli. Genellikle dört ayak üzerinde sola dönük tam profilden tasvir edilir, yuvarlak, kahverengi vücudu dikenlerle kaplıdır ve açık kahverengi bir yüzü ve alt tarafı vardır.

Bazen bir kirpi veya ekidnayı temsil etmek için kullanılır.

Twitter'ın tasarımı her zaman öne bakan bir kirpi olmuştur.


    🦇 Anlamı: Yarasa

Bir yarasa, gecenin uçan memelisi. Kanatlarını açmış, sivri kulaklı, öne veya sola bakan kahverengi, siyah veya gri bir yarasa olarak çeşitli şekillerde tasvir edilir.

Genellikle Cadılar Bayramı, vampirler ve Batman ile ilişkili olarak kullanılır.


    🐻 Anlamı: Ayı

Dost canlısı, çizgi film tarzı bir ayı yüzü, dümdüz ileriye bakıyor. Yuvarlak kulaklı ve kahverengi ağızlı kahverengi bir ayı olarak tasvir edilmiştir. Oyuncak bir ayıyı andırır.

Genellikle sevecen bir tonda kullanılır. Tam gövdeli bir ayı emojisi karşılığı yoktur.


    🐻‍❄️ Anlamı: Kutup Ayısı

Dost canlısı, çizgi film tarzı bir kutup ayısı yüzü, dosdoğru karşıya bakıyor. Yuvarlak kulaklı beyaz bir ayının yüzü olarak tasvir edilmiştir.

WhatsApp daha önce ayının tüm vücudunu gösteriyordu.

Kutup Ayısı emojisi, 🐻 Ayı, Sıfır Genişlik Birleştirici ve ❄️ Kar Tanesini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🐨 Anlamı: Koala

Okaliptüs yemesi ve uyumasıyla bilinen ayı benzeri bir keseli olan koalanın dost canlısı, karikatürize edilmiş yüzü dosdoğru karşıya bakıyor. Yuvarlak, kabarık kulakları ve büyük, siyah bir burnu olan gri bir yüz olarak tasvir edilmiştir.

Genellikle sevecen bir tonda ve hayvanın bulunduğu Avustralya ile ilişkilendirilerek kullanılır.


    🐼 Anlamı: Panda

Bambu yemesiyle tanınan ayı benzeri bir memeli olan pandanın dost canlısı, karikatürize edilmiş yüzü dosdoğru karşıya bakıyor. Siyah kulakları ve gözlerinin etrafında siyah halkaları olan beyaz bir panda yüzü olarak tasvir edilir.

Genellikle sevecen bir tonda ve hayvanın bulunduğu Çin ile ilişkilendirilerek kullanılır. Bazen kırmızı pandayı temsil etmek için de kullanılır. Tam gövdeli bir panda emoji karşılığı yoktur.


    🦥 Anlamı: Tembel hayvan, Kesal

Tembel hayvan, yavaş hareket eden, ağaçta yaşayan bir memeli. Geniş, beyazımsı, maskeli yüzü bir ağaç dalından sarkan, sola veya sağa bakan açık kahverengi bir tembel hayvan olarak tasvir edilir. Genellikle üç parmaklı tembel hayvan olarak gösterilir.


    🦦 Anlamı: Su samuru

Su samuru, gelincikgiller familyasından oyuncu bir su memelisi. Sırt üstü yatmış, ön ayaklarını bir arada tutmuş ve bıyıklı yüzü sola dönük, genellikle uzun kuyruğu kıvrılmış açık kahverengi bir su samuru olarak tasvir edilmiştir.


    🦨 Anlamı: Kokarca

Kokarca, tehdit edildiğinde kötü bir koku püskürten gür kuyruklu bir memeli. Dört ayak üzerinde sola dönük tam profilden tasvir edilmiştir, siyah tüyleri ve başından kıvrılmış kuyruğuna kadar uzanan kendine özgü beyaz şeridi vardır.


    🦘 Anlamı: Kanguru

Bir kanguru, büyük kuyruğu ve bacakları olan bir keseli. Sarımsı kahverengi renkte, tam profilden sola dönük, büyük, sivri kulaklı, arka ayakları ve kuyruğu üzerinde dinlenirken ya da zıplarken tasvir edilmiştir. Genellikle hayvanın bulunduğu Avustralya ile bağlantılı olarak kullanılır.


    🦡 Anlamı: Porsuk

Porsuk, gelincikgiller familyasından uzun, sivri başlı, tıknaz bir memelidir. Genellikle sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden tasvir edilir, gri kürkü, siyah-beyaz çizgili yüzü ve kısa kuyruğu vardır.


    🐾 Anlamı: Pençe izleri

Evcil bir 🐈 kedi veya 🐕 köpek tarafından bırakılan bir çift pati izi. Genellikle, her biri dört ayak parmağı ve bir ped gösteren iki, kademeli, koyu renkli pati izi olarak tasvir edilir.

Evcil kedi ve köpeklerle ilgili çeşitli içerikler için yaygın olarak kullanılır. Nadiren diğer dört ayaklı memelilere de uygulanır. Ayrıca bakınız 👣 Ayak izleri.


    🦃 Anlamı:  Hindi

Hindi, geleneksel olarak Şükran Günü'nde veya Noel'de yenen gaga gagaya bir kuş. Koyu kahverengi gövdesi, beyaz saçaklı tüyleri, pembe veya mavi başı ve kendine özgü kırmızı burnu ve gıdı ile bacakları üzerinde duran, sola dönük tam profilden tasvir edilmiştir.

Kümes Hayvanı Bacağı 🍗 şeklinde tüketilebilir.


    🐔 Anlamı: Tavuk

Tavuk, eti ve yumurtası için kullanılan bir kuş türüdür. Genellikle bir tavuğun (tavuk veya horoz) sola bakan beyaz başı, sarı gagası, başında kırmızı tarak ve boynunda kırmızı gaga ile tasvir edilir.

Kümes Hayvanı Bacağı 🍗 şeklinde tüketilebilir. Uygulamaları örtüşse de, tam gövdeli 🐓 Horoz ile karıştırılmamalıdır. Ayrıca tavuğun metaforik anlamları için de kullanılabilir (örneğin, "korkak").

Ayrıca bakınız 🐣 Kuluçkalık Civciv, 🐤 Yavru Civciv ve 🐥 Öne Bakan Yavru Civciv.


    🐓 Anlamı: Horoz

Horoz (cock), "cock-a-doodle-do" yapmasıyla bilinen bir erkek tavuk. Başında kırmızı bir tarak ve boynunda kırmızı bir gaga ile sola dönük tam profilden bacakları üzerinde duran beyaz veya çok renkli bir horoz olarak tasvir edilir.

Uygulamaları örtüşse de 🐔 Tavuk ile karıştırılmamalıdır. Ayrıca bakınız 🐣 Kuluçkalık Civciv, 🐤 Yavru Civciv ve 🐥 Öne Bakan Yavru Civciv. Bazen cinsel argo olarak kullanılır.

Çin zodyakının 12 hayvanından biri.


    🐣 Anlamı: Kuluçka Civciv

Yumurtadan çıkan ve dünyayı ilk kez gören yavru bir tavuk (civciv). Beyaz bir yumurtanın çatlamış alt yarısında öne doğru bakan turuncu gagalı sarı bir civciv olarak tasvir edilir, genellikle sevimli bir yüz ifadesiyle kanatlarını çırparken gösterilir.

Genellikle sevecen bir tonda kullanılır. Çeşitli yavru kuş türlerini temsil etmek için kullanılabilir. Tavuk yiyeceklerini (ör. kümes hayvanları, yumurta), baharı, Paskalya'yı veya civcivin argo anlamlarını temsil etmek için de kullanılabilir.

Uygulamaları örtüşse de 🐤 Bebek Civciv veya 🐥Öne Bakan Bebek Civciv (yumurtasından çıkmış) ile karıştırılmamalıdır. Ayrıca bakınız 🐔 Tavuk ve 🐓 Horoz.


    🐤 Anlamı: Bebek Civciv

Sarı bir yavru tavuk (civciv). Tam profilden, ayakları üzerinde duran bir civciv olarak veya bir civciv kafası olarak çeşitli şekillerde tasvir edilmiştir. Her iki tasarımda da kuş sola dönük, turuncu gagalı ve ayaklıdır.

Genellikle sevecen bir tonda kullanılır. Çeşitli yavru kuş türlerini temsil etmek için kullanılabilir. Tavuk yiyeceklerini (ör. kümes hayvanları, yumurta), baharı, Paskalya'yı veya civcivin argo anlamlarını temsil etmek için de kullanılabilir.

Uygulamaları örtüşse de 🐣 Kuluçkalık Civciv veya 🐥Öne Bakan Bebek Civciv ile karıştırılmamalıdır. Ayrıca bakınız 🐔 Tavuk ve 🐓 Horoz.


    🐥 Anlamı: Öne Bakan Civciv

Kanatlarını çırpıyormuş gibi gösterilen bir yavru tavuk (civciv). Turuncu gagalı sarı bir civciv olarak tam profilden, genellikle kanatlarını kaldırmış bir şekilde bacaklarının üzerinde dururken tasvir edilir.

Genellikle sevecen bir tonda kullanılır. Çeşitli yavru kuş türlerini temsil etmek için kullanılabilir. Tavuk yiyeceklerini (ör. kümes hayvanları, yumurta), baharı, Paskalya'yı veya civcivin argo anlamlarını temsil etmek için de kullanılabilir.

Uygulamaları örtüşse de 🐤 Yavru Civciv veya 🐣 Kuluçkalık Civciv (hala yumurtasında) ile karıştırılmamalıdır. Ayrıca bakınız 🐔 Tavuk ve 🐓 Horoz.


    🐦 Anlamı: Kuş

Genel bir kuş. Mavi veya kırmızı bir kuş, mavi kuş veya kardinal olarak, tam profilden ayakta dururken veya bir kuş başı olarak çeşitli şekillerde tasvir edilmiştir. Her iki tasarımda da kuş sola dönük olarak gösterilmiştir.

Çeşitli yabani ve evcil kuşlar için kullanılabileceği gibi kuşun mecazi anlamları için de kullanılabilir.


    🐧 Anlamı: Penguen

Penguen, suya ve buza adapte olmuş uçamayan bir kuştur. Çeşitli şekillerde beyaz göbeği ve turuncu gagası olan siyah gövdeli bir penguen ya da penguen kafası olarak tasvir edilir.

Genellikle sevecen veya şakacı bir tonda veya soğukla ilişkili olarak kullanılır. Bazen bir martıyı temsil etmek için kullanılır.


    🕊️ Anlamı: Güvercin

Batı ve Yahudi-Hıristiyan kültüründe barışın sembolü olan zeytin dalı taşıyan bir güvercin. Tam profilden sola dönük, gagasında yeşil bir dal tutarken uçan beyaz bir kuş olarak tasvir edilmiştir.

Barış, sevgi, umut ve uzlaşma gibi duyguları temsil etmek için yaygın olarak kullanılır.


    🦅 Anlamı: Kartal

Kahverengi tüyleri ve kendine özgü beyaz kafasıyla görkemli bir yırtıcı kuş olan kel kartal. Genellikle sola dönük, kanatları açık ve pençeleri dışarıda, sanki avını yakalamak için aşağı doğru süzülüyormuş gibi tasvir edilir.

Genellikle ulusal amblemi kel kartal olan Amerika Birleşik Devletleri ile ilişkilendirilir. Diğer kartallar ve yırtıcı kuşlar (örneğin şahinler) için de kullanılabilir.


    🦆 Anlamı: ördek

Ördek, perdeli ayakları olan bir su kuşu. Gri ve kahverengi tüyleri, sarı gagası ve kendine özgü yeşil kafası ile bacakları üzerinde duran, sola dönük tam profilden bir erkek (drake) yeşilbaş olarak tasvir edilmiştir.

Bir 🍗 Kümes Hayvanı Bacağı şeklinde tüketilebilir. Kafiye ve Apple'ın iPhone otomatik düzeltmesi nedeniyle zaman zaman F-kelimesinin yerine kullanılır.


    🦢 Anlamı: Kuğu

Bir kuğu, beyaz tüylü ve uzun boyunlu bir su kuşu. Tam profilden sola dönük, kıvrık boyunlu, turuncu gagalı, siyah göz işaretli, suda süzülüyormuş gibi kanatlarını ve bacaklarını içeri çekmiş şekilde tasvir edilmiştir.

Bir kazı veya metaforik olarak aşkı, zarafeti ve güzelliği temsil etmek için kullanılabilir.


    🦉 Anlamı: Baykuş

Baykuş, ötüşen, iri gözlü bir kuş. Başı öne dönük kahverengi bir baykuş olarak tasvir edilmiştir. Büyük, yuvarlak, altın çerçeveli gözleri, pençeleri, kıvrık kanatları ve boynuz benzeri tüy tutamlarıyla gösterilmiştir.

Bilgeliği temsil etmek için kullanılabilir. Bir zamanlar hip-hop sanatçısı Drake ile bağlantılı olarak popüler bir şekilde kullanılmıştır.


    🦤 Dodo
    🪶 Tüy
    🦩
Anlamı: Flamingo

Pembe tüylü, uzun boyunlu ve bacaklı bir su kuşu olan flamingo. Tam profilden sola dönük, tek ayağı üzerinde duran, genellikle uzun, siyah gagalı bir flamingo olarak tasvir edilir.

Yaz eğlencesini temsil etmek için veya pembe vurgu rengi olarak kullanılabilir.


    🦚 Anlamı: Tavus kuşu

Tavus kuşu, büyük, yelpaze gibi, yanardöner bir masal sergileyen erkek kuş. Mavi gövdesi ve yeşil kuyruk tüylerini açmış, bacakları üzerinde ayakta, öne doğru bakar şekilde tasvir edilir.

Bazen bir şeyin güzel veya gururlu olduğunu belirtmek için kullanılır. Bazen de tavus kuşu benzeri bir rengi veya deseni vurgulamak için kullanılır.


    🦜 Anlamı: Papağan

Bir papağan, konuşmayı taklit etme yeteneğiyle bilinen parlak renkli bir kuş. Tam profilden sola dönük olarak tasvir edilmiştir. Bazı platformlarda kırmızı ve sarı kanatlı yeşil bir muhabbet kuşunu, bazılarında ise mavi ve sarı kanatlı kırmızı bir papağanı andırır.

Çeşitli papağanları veya genel olarak kuşları temsil etmek için kullanılabilir. Taklit hakkında konuşmak için de kullanılabilir.


    🐸 Anlamı: Kurbağa

Bir kurbağanın, zıplayan bir amfibinin yüzü. Genellikle büyük gözleri, hafif açık ağzı ve burun delikleriyle dümdüz karşıya bakan, arkadaş canlısı, çizgi film tarzında, açık yeşil bir kurbağa olarak tasvir edilir.

Popüler olarak ☕️ Sıcak İçecek ile eşleştirilerek But That's None of My Business meme (dedikodu veya iğneleme için kullanılır) veya Pepe the Frog (trolleme ve alt-sağ ile ilişkilendirilir) ile temsil edilir.


    🐊 Anlamı: Timsah

Timsah, devasa çeneleri olan sinsi bir sürüngendir. Genellikle dört ayak üzerinde, uzun kuyruğu dişli çenelerine doğru kıvrılmış, sola dönük, açık yeşil bir timsah olarak tasvir edilir.


    🐢 Anlamı: Kaplumbağa

Bir kaplumbağa, kabuğu olan yavaş hareket eden bir sürüngen. Uzun boynu ve yeşil, dokulu kabuğu ile sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden açık yeşil bir kaplumbağa olarak tasvir edilmiştir.

Bir kaplumbağayı ve çeşitli yavaşlık hislerini temsil etmek için kullanılabilir.


    🦎 Anlamı: Kertenkele

Kertenkele, uzun kuyruklu pullu bir sürüngen. Yukarıdan dört ayak üzerinde açık yeşil bir kertenkele olarak tasvir edilir, genellikle büyük gözlerle sola bakar, hafif dokulu veya renkli bir sırt ve ayak parmakları bir kertenkele gibi yayılmıştır.

Çeşitli yabani ve evcil kertenkeleler için kullanılabilir.


    🐍 Anlamı: Yılan

Yılan, uzuvları olmayan sürüngen bir hayvan. Genellikle sola dönük, uzun, sarmal gövdeli ve kırmızı, çatallı bir dili olan sarımsı yeşil bir yılan olarak tasvir edilir.

Yılanın çeşitli metaforik anlamları için kullanılabilir.

Çin zodyakının 12 hayvanından biridir. Bazen Batı zodyakının 13. burcu olarak kabul edilen Yılan Taşıyıcı ⛎ Ophiuchus ile ilişkili olarak da kullanılabilir.


    🐲 Anlamı: Ejderha Yüzü

Birçok kültürün folklorunda bulunan dev bir sürüngene benzeyen efsanevi bir yaratık olan ejderhanın yüzü. Yeşil, Çin stili, dümdüz ileriye veya sola bakan bir ejderha olarak tasvir edilir. Genellikle büyük burun delikleri, büyük dişleri ve kırmızı dili, kafasında boynuz benzeri yapılar, burun deliklerinin yanında bıyık benzeri dallar ve yeşil veya sarı yelesi ile gösterilir.

Ayrıca bakınız 🐉 Ejderha. Çin zodyakının 12 hayvanından biri. Çin Yeni Yılı ve Aziz George Günü'nde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca çeşitli ortaçağ ve fantezi içerikleri için de kullanılır.


    🐉 Anlamı: Ejderha

Ejderha, birçok kültürün folklorunda bulunan dev bir sürüngene benzeyen efsanevi bir yaratıktır. Sola dönük tam profilden yeşil, Çin tarzı bir ejderha olarak tasvir edilmiştir. Genellikle kıvrık, yılan benzeri bir gövde, pençeli ayaklar, sırtında sarımsı pullar, başında boynuz benzeri yapılar ve burun deliklerinin yanında bıyık benzeri dallarla gösterilir.

Ayrıca bakınız 🐲 Ejderha Yüzü. Çin zodyakının 12 hayvanından biri. Çin Yeni Yılı ve Aziz George Günü'nde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca çeşitli ortaçağ ve fantezi içerikleri için de kullanılır.


    🦕 Anlamı: Sauropod

Bir sauropod, uzun boyunlu ve kuyruklu, iri yapılı, bitki yiyen bir dinozor. Mavi, gri veya yeşil bir sauropod, brachiosaurus, apatosaurus/brontosaurus veya diplodocus olarak tasvir edilmiştir. Sola dönük dört ayak üzerinde tam profilden gösterilmiştir.

Çeşitli dinozorları temsil etmek için kullanılabilir. Ayrıca bakınız 🦖 T-Rex.


    🦖 Anlamı: T-Rex

Bir Tyrannosaurus rex, devasa çeneleri, küçük kolları ve uzun kuyruğuyla devasa, et yiyen bir dinozor. Arka ayakları üzerinde sola dönük duran, genellikle dokulu bir sırtı, keskin dişleri ve pençeli ayak parmakları olan yeşil bir tiranozor olarak tasvir edilmiştir.

Raptorlar da dahil olmak üzere çeşitli dinozorları temsil etmek için kullanılabilir. Ayrıca bakınız 🦕 Sauropod.


    🐳 Anlamı: Su Fışkıran Balina

Dost canlısı, karikatürize edilmiş bir balina, üfleme deliğinden su fışkırtırken gösterilmiştir. Genellikle sola dönük tam profilden, yuvarlak gövdeli, alt tarafı beyaz, kuyruğunu dik tutmuş açık mavi bir balina olarak tasvir edilir.

Genellikle sevecen bir tonda kullanılır. Daha gerçekçi olan 🐋 Balina ile karıştırılmamalıdır, ancak uygulamaları çakışabilir.


    🐋 Anlamı: Balina

Bir balina, devasa bir deniz memelisi. Genellikle sola dönük tam profilden açık mavi bir balina olarak tasvir edilir, kuyruğu kocaman ağzına doğru kıvrılır. Kambur veya mavi balina olarak beyaz, dokulu bir alt tarafla gösterilir.

Uygulamaları çakışabilse de, daha çizgi film tarzı olan 🐳 Spouting Whale ile karıştırılmamalıdır.


    🐬 Anlamı: Yunus

Yunus, sosyal ve zeki olduğu bilinen zarif bir deniz memelisidir. Genellikle sola dönük tam profilden beyaz karınlı açık mavi bir yunus olarak tasvir edilir, kısa burnu belirgin bir sırt yüzgeci ve kuyruğa doğru kıvrılır, havada sıçrayan bir şişe burunlu yunus gibi.

Yüzme, okyanuslar, plajlar ve yaz eğlencesi ile ilgili çeşitli içerikler için kullanılabilir. Köpekbalığı ile karıştırılmamalıdır.


    🦭 Mühür
    🐟
Anlamı: Balık

Suda yüzen yaygın bir balık. Genel, açık mavi bir balık olarak tasvir edilir, genellikle alt tarafı beyazdır, tam profilden sola dönüktür, yüzgeçleri ve belirgin solungaç kapağı vardır.

Çeşitli diğer balıkları (tatlı su veya tuzlu su), balıkçılığı, balığın metaforik anlamlarını ve 🍣 Suşi şeklinde tüketildiği gibi yiyecek olarak balığı temsil etmek için kullanılabilir. Batı zodyakında Balık olan ♓ Pisces'i temsil etmek için kullanılabilir.

Uygulamaları örtüşse de 🐠 Tropikal Balık veya 🐡 Balon Balığı ile karıştırılmamalıdır. Satıcılar, 🎣 Olta Kamışında yakalanan balıklara benzer bir tasarım uygular.


    🐠 Anlamı: Tropikal Balık

Bir mercan resifinin ılık sularında yüzen veya bir akvaryumda evcil hayvan olarak tutulan tropikal bir balık. Tam profilden sola dönük, ince yüzgeçli, parlak renkli bir balık olarak tasvir edilir. Genellikle melek balığı gibi çizgili mavi ve sarı bir balık olarak gösterilir.

Çeşitli balıkları (tuzlu su veya tatlı su), balıkçılığı, balıkların metaforik anlamlarını ve 🍣 Suşi şeklinde tüketildiği gibi yiyecek olarak balıkları temsil etmek için kullanılabilir. Uygulamaları örtüşebilse de 🐟 Balık veya 🐡 Balon Balığı ile karıştırılmamalıdır. Ayrıca bakınız 🎣 Olta Kamışı.


    🐡 Anlamı: Balon balık

Bir mercan resifinin ılık sularında yüzen veya bir akvaryumda evcil hayvan olarak tutulan tropikal bir balık. Tam profilden sola dönük, ince yüzgeçli, parlak renkli bir balık olarak tasvir edilir. Genellikle melek balığı gibi çizgili mavi ve sarı bir balık olarak gösterilir.

Çeşitli balıkları (tuzlu su veya tatlı su), balıkçılığı, balıkların metaforik anlamlarını ve 🍣 Suşi şeklinde tüketildiği gibi yiyecek olarak balıkları temsil etmek için kullanılabilir. Uygulamaları örtüşebilse de 🐟 Balık veya 🐡 Balon Balığı ile karıştırılmamalıdır. Ayrıca bakınız 🎣 Olta Kamışı.


    🦈 Anlamı: Köpekbalığı

Köpekbalığı, çok sayıda dişi olan büyük, sinsi bir balıktır. Genellikle sola dönük tam profilden gri bir köpekbalığı, suda avlanan bir kaplan, boğa veya büyük beyaz köpekbalığı olarak tasvir edilir. Beyaz bir alt tarafı ve üç solungacı, sivri burnu ve dişlerle kaplı ağzı, keskin bir sırt yüzgecine ve uzun, sivri kuyruğa doğru kıvrılırken gösterilir.

Yunus 🐬 ile karıştırılmamalıdır.


    🐙 Anlamı: Ahtapot

Ahtapot, renk değiştirdiği ve mürekkep salgıladığı bilinen sekiz bacaklı bir deniz hayvanıdır. Genellikle pembe ya da turuncu bir ahtapot olarak tasvir edilir, öne doğru bakar, büyük, yuvarlak bir kafası, belirgin gözleri ve yanlarından kaldırılmış dokunaç benzeri kolları vardır. Platformlar gösterilen kol sayısına göre değişir, dörtten sekize kadar değişir ve üzerlerinde emiciler bulunan birkaç tasarım vardır.

Uygulamaları örtüşse de 🦑 Kalamar ile karıştırılmamalıdır.


    🐚 Anlamı: Spiral Kabuk

Sahilde bulunan bir deniz kabuğu. Genellikle bir deniz salyangozu tarafından yetiştirilen veya bir keşiş yengecine ev sahipliği yapan boş, spiral, beyaz bir deniz kabuğu olarak tasvir edilir. Platformlarda çeşitli açılarda konumlandırılmıştır.

Genellikle plajlar, okyanus ve okyanus yaşamı ve yaz eğlencesi ile ilgili çeşitli içerikler için kullanılır.


    🪸 Mercan
    🐌
Anlamı: Salyangoz

Bir salyangoz, yavaş hareket eden, sarmal bir kabuk içinde salyangoz benzeri bir yumuşakça. Genellikle sola veya sağa bakan tam profilden kahverengi bir salyangoz olarak tasvir edilir, kahverengi, dokulu bir kabuğu ve dokunaç benzeri gözleri vardır.

Bir sümüklüböceği ve çeşitli yavaş anlamlarını temsil etmek için kullanılabilir.


    🦋 Anlamı: Kelebek

Kelebek, larvası tırtıl olan güzel kanatlı bir böcektir. Kanatlarını açmış olarak, mavi-siyah morfo kelebeği veya turuncu-siyah hükümdar kelebeği olarak tasvir edilir.

Bir güveyi ve güzellik ve mutluluk fikirlerini temsil etmek için kullanılabilir.


    🐛 Anlamı: Tırtıl

Genellikle tırtıl olarak tasvir edilen ve 🦋 Kelebek haline gelen bir böcek veya böcek. Tam profilden sola dönük olarak, yeşil, parçalı ve dokulu gövdesinin arkasında yükselirken gösterilir. Başında genellikle siyah çizgiler veya sarı noktalar ve dokunaçlar bulunur.

Çeşitli böcekleri, solucanları ve ilgili hayvanları temsil etmek için kullanılabilir. Böceğin metaforik anlamları için de kullanılabilir.


    🐜 Anlamı: Karınca

Karınca, koloni halinde yaşayan küçük, çalışkan bir böcektir. Altı ayağı üzerinde tam profilden sola dönük, belirgin bir karın ve antenleri olan siyah veya kırmızı bir karınca olarak tasvir edilmiştir.


    🐝 Anlamı: Bal arısı

Bal arısı, bir kovanda yaşayan ve bal yapan meşgul, uçan bir böcektir. Açık veya beyaz kanatları ve iğnesi olan siyah-sarı bir arı olarak tasvir edilmiştir. Çeşitli şekillerde tam profilden sola dönük veya yukarıdan gösterilmiştir.

Çeşitli arı türlerini (örn. yaban arısı) ve eşek arılarını (örn. eşek arısı, sarı ceket) temsil etmek için kullanılabilir. Siyah-sarı renkleri veya desenleri vurgulamak için de kullanılabilir. Popüler olarak şarkıcı ve süperstar Beyoncé (lakabı Queen Bey) ile bağlantılı olarak veya mecazi kraliçe arılar için kullanılır.


    🪲 Böcek
    🐞
Anlamı: Uğur Böceği

Uğur böceği (ladybird, lady beetle), yuvarlak, kırmızı kabuklu ve siyah benekli bir böcek. Genellikle altı ayağı üzerinde, antenleri ve kendine özgü kırmızı-siyah, ikiye bölünmüş kabuğuyla yukarıdan gösterilen yedi veya dokuz benekli bir uğur böceği olarak tasvir edilir.

İyi şans sembolü olarak kullanılabilir.


    🦗 Anlamı: Cırcır böceği

Cırcır böceği, cıvıl cıvıl ses çıkaran zıplayan bir böcek. Altı ayağı üzerinde tam profilden sola dönük, uzun antenli ve büyük, kıvrık arka bacaklı kahverengi veya yeşil bir cırcır böceği olarak tasvir edilir.

Çekirgeye (çekirgeler dahil) ve diğer böceklere benzeyebilir veya onları temsil etmek için kullanılabilir. Onaylamayan veya ilgisiz bir izleyici kitlesi gibi mecazi cırcır böceklerini veya "sessizliği" temsil etmek için de kullanılabilir.


    🪳 hamamböceği
    🕷️
Anlamı: Örümcek

Örümcek, ağ ören sekiz bacaklı bir eklembacaklı. Yaygın bir siyah örümcek, bir ev örümceği veya huni ağ örümceği olarak tasvir edilir, genellikle büyük karnı altta olacak şekilde yukarıdan gösterilir.

Ayrıca bakınız 🕸️ Örümcek Ağı. Genellikle Cadılar Bayramı sırasında ve süper kahraman Örümcek Adam'ı temsil etmek için kullanılır.


    🕸️ Anlamı: Örümcek Ağı

Avını yakalamak için bir 🕷️ Örümcek tarafından örülen klasik bir örümcek ağı (örümcek ağı). Beyaz, simetrik, tekerlek şeklinde bir ağ olarak, altı veya sekiz eşit sektörlü bir küre ağı olarak tasvir edilir.

Genellikle Cadılar Bayramı sırasında, süper kahraman Örümcek Adam'ı temsil etmek için veya metaforik bir ağ, ağ veya ağ için kullanılır. ❄️ Kar Tanesi ile karıştırılmamalıdır.


    🦂 Anlamı: Akrep

Akrep, ıstakoz benzeri kıskaçları ve iğneli kuyruğu olan bir örümcektir. Açık kahverengi bir akrep olarak yukarıdan, genellikle sola dönük, kıskaçları ve kıvrımlı iğnesi yukarı kaldırılmış şekilde tasvir edilmiştir. Kıskaçlarına ek olarak altı veya doğru olarak sekiz bacaklı gösterilmiştir.

Genellikle Batı zodyakında ♏ Akrep burcunu temsil etmek için kullanılır.


    🦟 Anlamı: Sivrisinek

Sivrisinek, bir tür kan emici sinek. Altı uzun bacağı, kanatları, uzun karnı ve iğneye benzeyen ağzı üzerinde kahverengi veya siyah bir sivrisinek olarak tasvir edilmiştir. Çeşitli şekillerde yukarıdan veya sola dönük olarak gösterilmiştir.

Çeşitli böcekleri, diğer böcekleri ve böcek ısırıklarını ve böcek kaynaklı hastalıkları (örn. sıtma) temsil etmek için kullanılabilir. Metaforik zararlılar için de kullanılabilir.


    🪰 Uçmak
    🪱 solucan
    🦠
Anlamı: Mikrop

Bir mikrop, bir 🧫 Petri Kabında yetiştirilen veya bir 🔬 Mikroskop altında gözlemlenen bir bakteri olarak. Genellikle belirgin kirpiklere sahip, dalgalı, tek hücreli bir mikroorganizma olarak tasvir edilir. Renk, şekil ve konum platformlara göre değişir. Genellikle bakterileri, virüsleri ve mikropları ve daha genel olarak hastalığı temsil etmek için kullanılır.

2020'de bu emoji öncelikle Koronavirüs / COVID-19'a atıfta bulunmak için kullanılmaya başlandı.


    💐Anlamı:  Buket

Parlak renkli çiçeklerden oluşan bir buket. Genellikle yeşil sapları birbirine bağlanmış pembe ve sarı çiçeklerden oluşan bir koleksiyon olarak tasvir edilir. Platformlar üzerinde çeşitli açılarda konumlandırılır.

Genellikle Sevgililer Günü, Anneler Günü ve diğer özel günler için kullanılır. Daha genel olarak sevgi, takdir ve mutluluk gibi duyguları ifade etmek için de kullanılabilir.


    🌸 Anlamı: Kiraz Çiçeği

Kiraz çiçeği ağacının pembe çiçeği. Sarı veya beyaz bir merkezde beş çentikli taç yaprağı ve kırmızı uçlu organları olan tek, açık pembe bir kiraz çiçeği olarak tasvir edilir.

Çiçeğin sakura olarak adlandırıldığı ve yıllık görüntülerle kutlandığı Japonya'da geleneksel bir semboldür.

Sevgililer Günü, Anneler Günü ve diğer özel günler için yaygın olarak kullanılır. Daha genel olarak sevgi ve güzellik gibi fikirleri ifade etmek için kullanılabilir. Pembe vurgu rengi olarak da kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 💮 Beyaz Çiçek ve 🌺 Hibiskus ile karıştırılmamalıdır.


    💮 Anlamı: Beyaz Çiçek

Stilize edilmiş beyaz bir çiçek. Genellikle beyaz dolgulu, pembe veya kırmızı çerçeveli, rozet şeklinde bir kiraz çiçeği olarak tasvir edilir.

Apple, Microsoft, WhatsApp ve Facebook'un tasarımlarında, öğretmenler tarafından olağanüstü çalışmalar yapan öğrenciler için damga olarak kullanılan ve genellikle kırmızı bir puanla birlikte verilen, kabaca çok iyi anlamına gelen Japonca karakterler bulunur.

Sevgililer Günü, Anneler Günü ve diğer özel günler için yaygın olarak kullanılır. Daha genel olarak sevgi, mutluluk ve güzellik gibi fikirleri ifade etmek için kullanılabilir. Pembe, beyaz veya kırmızı vurgu rengi olarak da kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 🌸 Kiraz Çiçeği ve 🌺 Hibiskus ile karıştırılmamalıdır.

 


    🪷 Lotus
    🏵️
Anlamı: Rozet

Rozet, genellikle bir kurdele veya (askeri) madalya ile birlikte ödül olarak sunulan stilize, çiçek şeklinde bir süslemedir. Antik kültürlerde bir motif olarak görülür. Genellikle dairesel, sarı-turuncu bir çiçek olarak tasvir edilir.

Sevgililer Günü, Anneler Günü ve diğer özel günler için yaygın olarak kullanılır. Daha genel olarak sevgi, mutluluk ve güzellik gibi fikirleri ifade etmek için kullanılabilir. Sarı vurgu rengi olarak da kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 🌼 Blossom ile karıştırılmamalıdır.


    🌹 Anlamı: Gül

Kırmızı bir gül. Yeşil bir sap üzerinde tek, dikey bir kırmızı gül olarak tasvir edilmiştir.

Genellikle Sevgililer Günü, Anneler Günü ve diğer özel günler için kullanılır. Daha genel olarak aşk ve romantizm gibi duyguları ifade etmek için de kullanılabilir. Sosyalizmin sembolü olarak veya kırmızı vurgu rengi olarak da kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 🌷 Lale ile karıştırılmamalıdır.


    🥀Anlamı: ​​Solmuş Çiçek

Solmuş veya ölmekte olan bir çiçek. Genellikle kurumuş, yeşil bir sap üzerinde sağa doğru sarkmış, taç yapraklarını dökmüş, solmuş kırmızı bir gül olarak tasvir edilir.

Kalp kırıklığı gibi üzücü duyguları ifade etmek için kullanılabilir, ancak bazen bir ironi duygusuyla da kullanılabilir. Bazen olumlu çağrışımlarla bir gülü veya başka bir çiçeği temsil etmek için kullanılır.

🌹 Gül ile karıştırılmamalıdır.


    🌺 Anlamı: Ebegümeci

Pink hibiscus, a flower that grows in warm climates. It is depicted as a single, deep pink hibiscus flower with green leaves and prominent, yellow stamen.

It is often used for Valentine's Day, Mother's Day and other special occasions. More generally, it can be used to express ideas such as love, happiness and beauty. Pink is also used as an accent color and in association with Hawaii and other Polynesian places and cultures.


    🌻 Anlamı: Ayçiçeği

Bir ayçiçeği, büyük sarı yaprakları olan uzun, yuvarlak bir çiçek. Yeşil bir sap üzerinde büyük, koyu kahverengi bir merkeze sahip tek, dikey bir ayçiçeği olarak tasvir edilmiştir.

Genellikle Anneler Günü ve diğer özel günler için kullanılır. Daha genel olarak mutluluk ve sevgi gibi duyguları ifade etmek için kullanılabilir. Sarı vurgu rengi olarak ve yaz ve çiftçilikle ilişkili olarak da kullanılır.

Birçok platformda sarı olan 🌼 Blossom ile karıştırılmamalıdır.


    🌼 Anlamı: Çiçek

Çiçek açmış bir çiçek. Beyaz veya sarı yaprakları olan, papatya gibi, altın bir merkezi olan bir çiçek olarak tasvir edilir.

Genellikle Sevgililer Günü, Anneler Günü ve diğer özel günler için kullanılır. Daha genel olarak sevgi, takdir ve mutluluk gibi fikirleri ifade etmek için kullanılabilir. Sarı veya beyaz vurgu rengi olarak da kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 🌻 Ayçiçeği veya 🌸 Kiraz Çiçeği ile karıştırılmamalıdır.


    🌷 Anlamı: Lale

Pembe bir lale çiçeği. Yeşil bir sap üzerinde tek, dikey bir pembe lale olarak tasvir edilmiştir.

Genellikle Sevgililer Günü, Anneler Günü ve diğer özel günler için kullanılır. Daha genel olarak sevgi, takdir ve mutluluk gibi duyguları ifade etmek için kullanılabilir. Hollanda ile ilişkili olarak ve pembe vurgu rengi olarak da kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 🌹 Gül ile karıştırılmamalıdır.


    🌱 Anlamı: Fide

Yeni filizlenmiş bir ağaç olarak bir fide veya genç bir bitki. Kısa bir gövdesi ve iki yaprağı olan küçük, açık yeşil bir bitki olarak tasvir edilir. Genellikle küçük bir kahverengi toprak yığınından yeni filizlenmiş olarak gösterilir.

Bitki yaşamıyla ilgili çeşitli içerikler için kullanılabilir. Baharın sembolü veya çeşitli yeni büyüme türlerinin temsili olarak da kullanılabilir.

Uygulamaları örtüşse de 🌿 Herb ile karıştırılmamalıdır.


    🪴 Saksı Bitkisi
    🌲
Anlamı: Her dem yeşil

Her dem yeşil, Tüm yıl boyunca yeşil yapraklarını koruyan, yaprak dökmeyen bir ağaç. Uzun, koyu yeşil, koni şeklinde, tüylü, katmanlı yaprakları olan, çam veya köknar şeklinde, kahverengi gövdeli bir ağaç olarak tasvir edilir.

Bir 🎄 Noel Ağacı şeklinde dekore edilebilir. Çeşitli ağaç türlerini, ormanları, kuzey iklimlerini, doğayı, kışı ve Noel mevsimini temsil etmek için de kullanılabilir.


    🌳 Anlamı: Yaprak Döken Ağaç

Yaprakları dökülmeden önce renk değiştiren yaprak döken bir ağaç, sonbaharda 🍂 Düşen Yaprak gibi. Yuvarlak, gür, yapraklı bir tepesi ve kahverengi gövdesi olan genel bir ağaç olarak tasvir edilmiştir.

Çeşitli ağaç türlerini, ormanları, ılıman iklimleri, doğayı ve ilkbahar ve yaz mevsimlerini temsil etmek için kullanılabilir.


    🌴 Anlamı: Palmiye Ağacı

Deniz kenarında yetişen palmiye ağacı, ağaç benzeri bir bitki. Uzun, yeşil, tüy benzeri yaprakları ve uzun, kahverengi, parçalı gövdesi olan bir palmiye ağacı olarak tasvir edilmiştir.

Plajları, tropik iklimleri ve kültürleri, yaz eğlencesini ve tatilleri (tatilleri) temsil etmek için kullanılabilir. Satıcılar benzer bir ağacı 🏝️ Çöl Adası'nda uygulamaktadır.


    🌵 Anlamı: Kaktüs

Bir kaktüs, çok kuru bölgelerde yetişen dikenli bir bitkidir. Dikenlerle kaplı iki yan kolu olan açık yeşil bir saguaro kaktüsü olarak tasvir edilmiştir.

Çeşitli sulu meyveleri, çölleri, Güneybatı kültürünü veya Vahşi Batı'yı temsil etmek için kullanılabilir.


    🌾 Anlamı: Pirinç bitkis

Hasat ve işleme öncesinde yetiştirilen bir pirinç bitkisi. Yeşil yaprakları ve sağa ya da sola sarkan sarı tohum başlarıyla bir demet Asya pirinci olarak tasvir edilmiştir. Bazen buğday olduğu varsayılır.

Çeşitli tahıl tanelerinin (örneğin buğday, mısır, yulaf, sorgum) yanı sıra ekinleri, tarlaları ve hasatları ve daha genel olarak çiftçiliği temsil etmek için kullanılabilir.

Bu emoji zaman zaman 'beyaz' kelimesinin yerine beyaz tenli anlamında kullanılmaktadır. Bu Voldemortlaştırma biçimi muhtemelen 'beyaz' ve 'buğday' kelimelerinin benzerliğinden kaynaklanmaktadır ve gerçek kelimenin yazılmasının istenmediği çevrimiçi tartışmalarda kullanılır.


    🌿 Anlamı: Bitki

Bir bitki, yemeklerde veya tıpta kullanılan bir bitki. Fesleğen, adaçayı veya kekik gibi genellikle beş veya yedi yapraklı yeşil bir dal olarak tasvir edilir.

Yemek pişirme, bitkisel ilaç ve daha genel olarak bitki yaşamı ile ilgili çeşitli içerikler için kullanılabilir. Zaman zaman marihuana için argo olarak kullanılır.

Uygulamaları örtüşebilse de 🌱 Fide ile karıştırılmamalıdır.


    ☘️ Anlamı: Yonca

Yonca, yonca benzeri bir bitkidir. Kalp şeklinde üç yaprağı olan parlak yeşil bir dal olarak tasvir edilir.

İrlanda'nın bir amblemi ve Aziz Patrick'in sembolüdür, yoncayı Hıristiyanlığın Kutsal Üçlü kavramını açıklamak için kullandığı söylenir. Genellikle Aziz Patrick Günü'nde ve İrlanda kültürü ve mirası ile ilişkili olarak kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 🍀 Dört Yapraklı Yonca ile karıştırılmamalıdır.


    🍀 Anlamı: Dört Yapraklı Yonca

İyi şansın sembolü olan dört yapraklı yonca. Kalp şeklinde dört yaprağı olan parlak yeşil bir yonca dalı olarak tasvir edilmiştir.

Üç yapraklı ☘️ Shamrock ile karıştırılmamalıdır.


    🍁 Anlamı: Akçaağaç yaprağı

Akçaağaç ağacının kendine özgü, yıldız şeklindeki yaprağı. Sonbaharda renk değiştiren kırmızımsı-turuncu bir akçaağaç yaprağı olarak tasvir edilir, beş sivri segmenti vardır.

Kanada'nın amblemi olarak kullanılır ve 🇨🇦 Kanada Bayrağı'nda yer alır. Ayrıca ağaçları ve daha genel olarak sonbahar mevsimini temsil etmek için de kullanılır.


    🍂 Anlamı: Dökülen Yaprak

Yapraklar, sonbaharda renk değiştirmiş ve bir ağaçtan düşmüş gibi. İki veya üç altın-kahverengi, badem şeklinde, çeşitli boyutlarda, sapları yukarıda, sanki düşüyormuş gibi tasvir edilir.

Genellikle sonbahar mevsimini, ağaçları ve daha genel olarak doğayı temsil etmek için kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 🍃 Rüzgarda Çırpınan Yaprak ile karıştırılmamalıdır.


    🍃 Anlamı: Rüzgarda Sallanan Yaprak

Bahar ya da yaz esintisinde çırpınan yapraklar. Bir veya iki yeşil, badem şekilli yaprak, gri veya mavi hareket çizgileriyle, havada dönüyormuş gibi veya ağaçların arasından esen rüzgar gibi tasvir edilir.

Sonbahar mevsimini, ağaçları ve daha genel olarak doğayı temsil etmek için kullanılabilir.

Uygulamaları örtüşse de 🍂 Düşen Yaprak ile karıştırılmamalıdır.


    🪹 Boş Yuva
    🪺 Yumurtalı Yuva
    🍄
Anlamı:  Mantar

Mantarın yenilebilir mantarı, beyaz benekli kırmızı şapkalı ve saplı bir mantar olarak tasvir edilmiştir.


    🌰 Anlamı: Kestane

Kırmızımsı kahverengi, meşe palamudu şeklindeki kestane, çoğu platformda açık kahverengi tabanından keskin bir uca doğru sivrilir. Sonbahar ve Noel ile ilişkilendirilen popüler bir kavrulmuş atıştırmalıktır.

Diğer yenilebilir kuruyemişler (örn. ceviz) veya cinsel argo için kullanılabilir.


    🦀 Anlamı: Yengeç

Yengeç, kıskaçları olan bodur bir kabukludur. Yukarıdan gösterilen kırmızımsı-turuncu bir yengeç (pişirilmiş olarak), yuvarlak, kabuklu bir gövde, kısa, dokunaç benzeri gözler ve üst ikisi büyük kıskaç olan on bacak olarak tasvir edilmiştir.

Yiyecek olarak yengeci veya yengecin mecazi anlamlarını (örn. yengeç gibi) temsil etmek için kullanılabilir. Genellikle Batı zodyakında ♋ Yengeç, Yengeç'i temsil etmek için kullanılır.

Istakoz 🦞 ile karıştırılmamalıdır.


    🦞 Anlamı: ıstakoz

Istakoz, belirgin bir kuyruğu ve kıskaçları olan büyük bir kabukludur. Uzun gövdesi ve kuyruğu, kısa, dokunaç benzeri gözleri ve tepesinde çok büyük kıskaçları olan on bacağı ile yukarıdan kırmızımsı-turuncu bir ıstakoz (pişirilmiş olarak) olarak tasvir edilir.

Genellikle ıstakozu yiyecek olarak ve ABD'nin Maine eyaletiyle bağlantılı olarak temsil etmek için kullanılır.

Emojipedia'nın orijinal örnek görseli 2018 yılında anatomik olarak yanlış olduğu gerekçesiyle eleştirilmiş ancak kısa bir süre sonra bu eleştiriler giderilmiştir. O yıl, transseksüel topluluğu ıstakozu Transseksüel Bayrağı emojisi için gösterdikleri çabaların bir sembolü olarak benimsedi.


    🦐 Anlamı: Karides

Karides (prawn), uzun kuyruklu küçük bir kabukludur. Genellikle tam profilden sola dönük, küçük gözleri, birçok uzvu ve uzun kuyruğu kıvrılırken geriye kıvrılan uzun antenleri ile kırmızımsı-turuncu bir karides (pişirilmiş olarak) olarak tasvir edilir.

Kızarmış Karides 🍤 veya 🥘 Sığ Yemek Tavası şeklinde tüketilebilir. Genellikle deniz ürünlerini temsil etmek için kullanılır.


    🦑 Anlamı: Kalamar

Kalamar, on kolu olan ahtapot benzeri bir deniz hayvanıdır. Genellikle pembemsi-turuncu renkte, öne doğru bakan ya da sola doğru eğilmiş, ince, ok gibi bir gövdesi, küçük gözleri ve yanlarından yukarı doğru kalkmış iki uzun kolu olan dev bir mürekkep balığı olarak tasvir edilir. Platformlarda genellikle altı kol tasvir edilir.

Bazen bir gıda maddesi olarak kalamarı temsil etmek için kullanılır. Uygulamaları örtüşse de 🐙 Ahtapot ile karıştırılmamalıdır.


    🌍 Anlamı: Avrupa-Afrika'yı Gösteren Küre

Avrupa ve Afrika kıtalarını mavi okyanusa karşı yeşil renkte gösteren bir küre.

Avrupa, Afrika ve Atlantik bölgeleriyle ilgili çeşitli içerikleri temsil etmek için kullanılabilir. Daha genel olarak Dünya'yı ve uluslararası ilişkileri temsil etmek için de kullanılabilir.


    🌎 Anlamı: Amerika Kıtasını Gösteren Küre

Kuzey ve Güney Amerika kıtalarını mavi okyanusa karşı yeşil renkte gösteren bir küre.

Kuzey ve Güney Amerika bölgelerinin yanı sıra Atlantik ve Pasifik bölgeleriyle ilgili çeşitli içerikleri temsil etmek için kullanılabilir. Daha genel olarak Dünya'yı ve uluslararası ilişkileri temsil etmek için de kullanılabilir.


    🌏 Anlamı: Asya-Avustralya'yı Gösteren Küre

Asya ve Avustralya kıtalarını mavi okyanusa karşı yeşil renkte gösteren bir küre.

Asya, Avustralya ve Pasifik bölgeleriyle ilgili çeşitli içerikleri temsil etmek için kullanılabilir. Daha genel olarak Dünya'yı ve uluslararası ilişkileri temsil etmek için de kullanılabilir.


    🌐 Anlamı: Meridyenler ile Küre

Mavi meridyenleri (boylamlar) ve enlemleri olan stilize bir küre. Beyaz, mavi veya boş bir daire üzerinde açık mavi çizgi ızgarası ile tasvir edilmiştir.

İnternet veya world wide web, küresel iletişim, uluslararası ilişkiler, bağlantı ve ağlar, zaman dilimleri, koordinatlar veya daha genel olarak dünyanın bir sembolü olarak kullanılabilir.

Apple cihazlarında (dil) klavyelerini değiştirmek için bir simge olarak görünebilir.


    🪨 Kaya
    🌑
Anlamı: Yeni Ay

Ayın sekiz evresinden ilki olan yeni ay. Ayı, güneş tarafından aydınlatılmayan, dolun, mavimsi veya grimsi siyah, kraterli bir disk olarak tasvir eder.

Daha genel olarak ayı, geceyi, dış uzayı ve astronomiyi temsil etmek için kullanılabilir. Büyüleyici veya ürkütücü duyguları ifade etmek için de kullanılabilir.


    🌒 Anlamı: Ağaran Hilal

Ayın sekiz evresinden ikincisi olan ağaran hilal (büyüyor gibi görünen). Ayı kraterli bir disk olarak tasvir eder, sağ tarafı ince, altın veya gümüş bir hilalle aydınlatılmış, geri kalanı karanlıktır.

Daha genel olarak ayı, geceyi, dış uzayı ve astronomiyi temsil etmek için kullanılabilir. Büyüleyici veya ürkütücü duyguları ifade etmek için de kullanılabilir.


    🌓 Anlamı: İlk Dördün Ay

Ayın sekiz evresinden üçüncüsü olan ilk çeyrek ay. Ayı kraterli bir disk olarak tasvir eder, sağ yarısı altın veya gümüşle aydınlatılmış, geri kalanı karanlıktır.

Daha genel olarak ayı, geceyi, uzayı ve astronomiyi temsil etmek için kullanılabilir. Büyüleyici veya ürkütücü duyguları ifade etmek için de kullanılabilir.


    🌔 Anlamı: Ağaran Gibbous Ay

Ayın sekiz evresinden dördüncüsü olan ağaran gibbous ay (yarıdan fazla dolu görünür ve gittikçe büyür). Ayı, çoğunlukla altın veya gümüşle aydınlatılmış, ancak sol tarafı karanlık bir hilal olan kraterli bir disk olarak tasvir eder.

Daha genel olarak ayı, geceyi, dış uzayı ve astronomiyi temsil etmek için kullanılabilir. Büyüleyici veya ürkütücü duyguları ifade etmek için de kullanılabilir.


    🌕 Anlamı: Dolunay

Dolunay, ayın sekiz evresinin beşinci evresi, tamamen aydınlandığında. Ayı, güneş tarafından tamamen aydınlatılmış, altın veya gümüş renkli, kraterli bir disk olarak tasvir eder.

Daha genel olarak ayı, geceyi, dış uzayı ve astronomiyi temsil etmek için kullanılabilir. Büyüleyici veya ürkütücü duyguları ifade etmek için de kullanılabilir. Genellikle Cadılar Bayramı sırasında kullanılır, kurtadamlar ve 13. Cuma ile ilişkilendirilir.


    🌖 Anlamı: Küçülen Ay

Ayın sekiz evresinden altıncısı olan azalan gibbous ay (yarıdan fazla dolu görünür ama küçülür). Ayı, çoğunlukla altın veya gümüşle aydınlatılmış, ancak sağ tarafı karanlık bir hilal olan kraterli bir disk olarak tasvir eder.

Daha genel olarak ayı, geceyi, dış uzayı ve astronomiyi temsil etmek için kullanılabilir. Büyüleyici veya ürkütücü duyguları ifade etmek için de kullanılabilir.


    🌗 Anlamı: Son Dördün Ay

Ayın sekiz evresinden yedincisi olan son çeyrek ay. Ay'ı kraterli bir disk olarak tasvir eder, sol tarafının yarısı altın veya gümüşle aydınlatılmış, geri kalanı karanlıktır.

Daha genel olarak ayı, geceyi, dış uzayı ve astronomiyi temsil etmek için kullanılabilir. Büyüleyici veya ürkütücü duyguları ifade etmek için de kullanılabilir.


    🌘 Anlamı: Azalan Hilal

Ayın evrelerinin sonuncusu olan küçülen bir hilal (küçülüyormuş gibi görünen). Ayı kraterli bir disk olarak tasvir eder, sol tarafı ince, altın veya gümüş bir hilal ile aydınlatılmış, geri kalanı karanlıktır.

Daha genel olarak ayı, geceyi, dış uzayı ve astronomiyi temsil etmek için kullanılabilir. Büyüleyici veya ürkütücü duyguları ifade etmek için de kullanılabilir.


    🌙 Anlamı: Hilal

Bir hilal, ağaran hilal evresinde olduğu gibi. Ayı sağa doğru kıvrılan ve ayın kalan dış hatlarını göstermeyen ince, altın bir hilal olarak tasvir eder.

Daha genel olarak ay için ve iyi geceler demek için kullanılabilir. İslam'ın popüler ancak resmi olmayan bir sembolü olan ☪️ Yıldız ve Hilal ile ilişkili olarak kullanılabilir.


    🌚 Anlamı: Yeni Ay Yüzü

Aydaki Adam olarak gülümseyen bir yüze sahip yeni bir ay. Genelde ay, hafifçe gülümseyen bir insan yüzü ve burnu olan karanlık bir disk olarak tasvir edilir.

Ayrıca bakınız 🌑 Yeni Ay. Ayı daha genel olarak temsil etmek için kullanılabilir. Halk arasında ürkütücü olarak algılanır, gölge düşürmek (onaylamadığını ifade etmek) veya çeşitli imalı veya ironik duygular iletmek için kullanılır.


    🌛 Anlamı: İlk Dördün Ay Yüzü

Aydaki Adam olarak insan yüzlü bir ilk çeyrek ay. Genellikle geniş, altın bir hilal ile sola dönük, hafifçe gülümseyen, burunlu bir insan yüzü profilini tasvir eder.

Ayı daha genel olarak temsil etmek ve iyi geceler demek için kullanılabilir.


    🌜 Anlamı: Son Çeyrek Ay Yüzü

Aydaki Adam olarak insan yüzlü bir son çeyrek ay. Genellikle geniş, altın bir hilal ile sağa dönük, hafifçe gülümseyen, burunlu bir insan yüzü profilini tasvir eder.

Ayı daha genel olarak temsil etmek ve iyi geceler demek için kullanılabilir.


    ☀️ Anlamı: Güneş

Güneş, güneş sistemimizin merkezinde yer alan yıldız. Genellikle güneşin ısı ve ışığını temsil eden sekiz üçgen ışın yayan altın sarısı bir disk olarak tasvir edilir.

Güneşli, ılık veya sıcak hava, ışık, ısı, enerji, yaşam, uzay, astronomi ve çeşitli olumlu ve mutlu (güneşli) duyguları temsil etmek için yaygın olarak kullanılır.


    🌝 Anlamı: Dolunay Yüzü

Aydaki Adam olarak gülümseyen bir yüze sahip bir dolunay. Genelde ay, hafifçe gülümseyen bir insan yüzü ve burnu olan karanlık bir disk olarak tasvir edilir.

Ayrıca bakınız 🌕 Dolunay. Ayı daha genel olarak temsil etmek için kullanılabilir. Yaygın olarak gülen yüz anlamında kullanılır. Bazen ironi ve iğneleme için kullanılır.


    🌞 Anlamı: Yüzlü Güneş

Mayıs Güneşi olarak gülümseyen yüzlü bir güneş. Genellikle altın sarısı bir disk şeklinde, gülümseyen, genellikle burunlu bir insan yüzüyle, güneşin ısı ve ışığını temsil eden üçgen ışınlar yayarak tasvir edilir.

Daha genel olarak güneşi temsil etmek için de kullanılabilir. Ayrıca güneşli, ılık veya sıcak havayı ve çeşitli olumlu ve mutlu (güneşli) duyguları temsil etmek için de kullanılır.


    ⭐ Anlamı: Yıldız

Klasik, beş noktalı altın yıldız.

Yıldızın çeşitli mecazi anlamları için yaygın olarak kullanılır (örneğin, şöhret, başarı, mükemmellik, incelemeler için). Ayrıca vurgu veya yetenek için de kullanılır. Bazen astronomik yıldızlar için kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 💫 Dizzy, 🌟 Glowing Star, 🌠 Shooting Star veya ✨ Sparkles ile karıştırılmamalıdır.


    🌟 Anlamı: Parlayan Yıldız

Parlayan, beş noktalı altın bir yıldız. Noktaları arasında stilize patlamalar bulunan, parlayan veya ışıldayan yıldız olarak tasvir edilir.

Yaygın olarak parlamanın çeşitli anlamlarını temsil etmek için ve aynı zamanda güzelleşme duygusu için kullanılır. Uygulamaları örtüşse de 💫 Dizzy, ⭐ Star, 🌠 Shooting Star veya ✨ Sparkles ile karıştırılmamalıdır.

Snapchat'te bu emoji, son 24 saat içinde snap'leri tekrar oynatılan bir kişinin yanında görüntülenir.


    🌠 Anlamı: Kayan Yıldız

Kayan bir yıldızın stilize bir temsili, atmosferde yanan küçük, hızlı bir meteor. Genellikle sola doğru hareket ediyormuş gibi, gece gökyüzüne karşı sarı hareket çizgileri izleyen altın renkli, beş noktalı bir yıldız olarak tasvir edilir.

Astronomik yıldızlar ve uzayla ilgili diğer içerikler için kullanılabilir. Flair veya flourish için de kullanılabilir. Bazen NBC'nin 1990'larda popüler olan ve kayan yıldız logosu içeren More You Know kamu hizmeti duyurusuna görsel bir referans olarak kullanılır.


    ☁️ Anlamı: Bulut

Kümülüs gibi kabarık, beyaz bir bulut. Bulutlu veya kapalı bir günü temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir.


    ⛅ Anlamı: Bulutun Arkasında Güneş

Yarısı beyaz bir bulutla kaplı sarı bir güneş. Güneşin konumu platformlar arasında değişiklik gösterir.

Parçalı bulutlu bir günü temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir.

Uygulamaları çakışabilse de 🌤️ Küçük Bulutun Arkasındaki Güneş veya ⛅ Büyük Bulutun Arkasındaki Güneş ile karıştırılmamalıdır.


    ⛈️ Anlamı: Şimşek ve Yağmurlu Bulut

Beyaz bir buluttan düşen mavi yağmur damlaları ve yanıp sönen bir şimşek.

Gök gürültülü sağanak yağışları temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir.

Uygulamaları çakışabilse de 🌩️ Şimşekli Bulut ile karıştırılmamalıdır.


    🌤️ Anlamı: Küçük Bulutun Arkasında Güneş

Kısmen küçük, beyaz bir bulutla kaplı sarı bir güneş. Bulutun konumu platformlara göre değişir.

Çoğunlukla güneşli bir günü temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir.

Uygulamaları örtüşse de ⛅ Bulutun Ardındaki Güneş veya 🌥️ Büyük Bulutun Ardındaki Güneş ile karıştırılmamalıdır.


    🌥️ Anlamı: Büyük Bulutun Arkasında Güneş

Çoğunlukla büyük, beyaz bir bulutla kaplı sarı bir güneş. Güneşin konumu platformlara göre değişir.

Çoğunlukla bulutlu bir günü temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir.

Uygulamaları örtüşse de ⛅ Bulutun Ardındaki Güneş veya 🌤️ Küçük Bulutun Ardındaki Güneş ile karıştırılmamalıdır.


    🌦️ Anlamı: Yağmur Bulutunun Arkasında Güneş

Mavi yağmur damlaları ile beyaz bir yağmur bulutu tarafından yarısı örtülmüş sarı bir güneş. Çoğu platformda yağmur damlaları sola doğru düşmektedir. Güneşin konumu platformlara göre değişir.

Güneş ışığı ve dağınık sağanak yağış karışımını temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir.

Bulutun Ardındaki Güneş ile karıştırılmamalıdır.


    🌧️ Anlamı: Yağmurlu Bulut

Bir yağmur bulutu. (☔ Yağmur Damlalı Şemsiye ) Beyaz bir buluttan düşen mavi yağmur damlaları olarak tasvir edilmiştir. Çoğu platformda yağmur damlaları sola doğru düşerken gösterilir.

Sağanak yağmuru veya yağmurlu bir günü temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir.


    🌨️ Anlamı: Karlı Bulut

Bir kar bulutu. Beyaz bir buluttan düşen mavi kar taneleri olarak tasvir edilmiştir.

Kar sağanaklarını veya karlı bir günü temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir.

Yağmurlu 🌧️ Bulut ile karıştırılmamalıdır.


    🌩️ Anlamı: Yıldırımlı Bulut

Bir gök gürültüsü bulutu. Beyaz bir buluttan yanıp sönen sarı bir şimşek olarak tasvir edilmiştir.

Gök gürültülü fırtınaları temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir.

Uygulamaları çakışabilse de ⛈️ Şimşekli ve Yağmurlu Bulut ile karıştırılmamalıdır.


    🌪️ Anlamı: Kasırga

Hortum, yıkıcı bir hava sütunudur. Yerle temas halinde dönen gri, huni şeklinde bir bulut olarak tasvir edilir.

Bir kasırgayı temsil etmek için hava durumu simgesi olarak kullanılabilir. Mecazi bir kasırgayı temsil etmek için de kullanılabilir (örneğin, güçlü bir kuvvet veya şiddetli bir patlama).


    🌫️ Anlamı: Sis

Görüşü engelleyen sis. Genellikle gri, puslu, bulut benzeri bir kütlenin karesi olarak tasvir edilir.

Sisli koşulları temsil etmek için bir hava durumu simgesi olarak kullanılabilir. Mecazi sisi temsil etmek için de kullanılabilir (örn. sersemlik).

Uygulamaları örtüşse de 🌁 Foggy ile karıştırılmamalıdır.


    🌬️ Anlamı: Rüzgar Yüzü

Rüzgarı üfleyen bir yüz, ağzından hava üfleyerek rüzgarı yaratan bir doğa kişileştirmesi (örneğin, Doğa Ana, Kuzey Rüzgarı). Genellikle kadınsı bir görünüme sahip, ağzından sağa doğru girdaplar üfleyen gri, profilden bir insan yüzü olarak tasvir edilir.

Rüzgarlı havayı temsil etmek için kullanılabilir. Bazen bulutları, sisi, dumanı ve sigarayı temsil etmek için kullanılır. Uygulamaları çakışabilse de Dashing Away ile karıştırılmamalıdır.


    🌈 Anlamı: Gökkuşağı

Yağmurdan sonra ortaya çıkabilen gökkuşağının renkli yayı. Genellikle tam bir gökkuşağının sol yarısı olarak tasvir edilir ve altı renk bandı gösterir: kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi ve mor.

Genellikle eşcinsel gururunu ifade etmek için kullanılır. Ayrıca çeşitli sevgi ve mutluluk duygularını ifade etmek için de yaygın olarak kullanılır. Ayrıca bakınız 🏳️🌈 Gökkuşağı Bayrağı.


    ☂️ Anlamı: Şemsiye

Açılmış, kuru bir şemsiye. Genellikle mor kumaş ve kancalı bir sap ile tasvir edilir.

Genellikle yağmurlu hava ile ilgili çeşitli içerikler için kullanılır. Bazen mor vurgu rengi olarak kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de ☔ Yağmur Damlalı Şemsiye veya 🌂 Kapalı Şemsiye ile karıştırılmamalıdır.


    ☔ Anlamı: Yağmur Damlalı Şemsiye

Yağmurdan korunmak için açılan bir şemsiye. Genellikle mor kumaşla ve çengelli bir sapla tasvir edilir ve tepesine birkaç yağmur damlası düşer.

Yağmurlu hava ile ilgili çeşitli içerikler için yaygın olarak kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de ☂️ Şemsiye veya 🌂 Kapalı Şemsiye ile karıştırılmamalıdır.


    ⚡ Anlamı: Yüksek Gerilim

Elektrikten kaynaklanan yaralanmalara karşı uyaran yüksek voltaj sembolü. Pürüzlü sarı bir cıvata olarak tasvir edilir.

Genellikle şimşek, elektrik ve çeşitli parlamaları temsil etmek için kullanılır. Ayrıca metaforik enerjiyi temsil etmek ve çevrimiçi dikkati işaret etmek için de kullanılır


    ❄️ Anlamı: Kar tanesi

Eşsiz, tüylü bir kar tanesi buz kristali. Altı karmaşık simetrik dalı olan mavimsi beyaz bir kar tanesi olarak tasvir edilmiştir.

Karlı Bulut gibi, bir kar fırtınasını veya soğuk, karlı bir günü temsil etmek için bir hava durumu simgesi olarak kullanılabilir. Ayrıca kış mevsimi, soğuk iklimler ve kayak gibi kış aktiviteleri ile ilgili çeşitli içerikler için de kullanılabilir.


    ☃️ Anlamı: Kardan Adam

Üzerine kar taneleri düşen klasik bir kardan adam, Kardan Adam Frosty. İki veya üç büyük kartopu ve çubuk kollardan yapılmış, silindir şapkalı, havuç burunlu, kömür gözlü ve gövdesinde iki veya üç düğme bulunan, yüzü öne dönük bir kardan adam olarak tasvir edilir. Bazen gülümserken ve kırmızı bir atkıyla gösterilir.

Genellikle kış eğlencesi ve Noel zamanı ile ilgili çeşitli içerikler için kullanılır.

Satıcılar aynı figürü kar taneleri olmayan ⛄ Karsız Kardan Adam için de kullanmaktadır.


    ⛄ Anlamı: Karsız Kardan Adam

Kardan Adam Frosty gibi klasik bir kardan adam. İki veya üç büyük kartopu ve çubuk kollardan yapılmış, silindir şapkalı, havuç burunlu, kömür gözlü ve gövdesinde iki veya üç düğme bulunan, yüzü öne dönük bir kardan adam olarak tasvir edilir. Bazen gülümserken ve kırmızı bir atkıyla gösterilir.

Genellikle kış eğlencesi ve Noel zamanı ile ilgili çeşitli içerikler için kullanılır.

Satıcılar aynı figürü ☃️ Kardan Adam için de kullanırlar, ancak üzerine kar taneleri düşer.


    ️ ☄️ Anlamı: Kuyruklu yıldız

Kuyruklu yıldız, güneşe yaklaştığında gaz ve tozdan bir kuyruk oluşturabilen buzlu, kayalık bir uzay cismidir. Genellikle gece gökyüzünde aşağı doğru süzülüyormuş gibi buz mavisi bir kuyruklu yıldız olarak tasvir edilir.

Meteorlar ve diğer gök cisimlerinin yanı sıra daha genel olarak uzayla ilgili içerik için de kullanılabilir. Ayrıca zaman zaman flair veya flourish için de kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 🌠 Kayan Yıldız ile karıştırılmamalıdır.


    🔥 Anlamı: Ateş

Bir şey yandığında ortaya çıkan alev. Kırmızı, turuncu ve sarı renkte titreyen bir alev olarak tasvir edilir.

Argo hot ("çekici") ve lit ("mükemmel") dahil olmak üzere ateşle ilgili çeşitli metaforik ifadeler için yaygın olarak kullanılır.

Snapchat, snapstreak yapan veya art arda üç günden fazla mesajlaşan iki kullanıcının yanında 🔥 Fire ifadesini görüntüler.


    💧 Anlamı: Damlacık

Su, ter veya gözyaşı gibi tek, açık mavi bir damlacık.

Çeşitli sıvı türleri için kullanılabilir. Ayrıca 😢 Ağlayan Yüz'de olduğu gibi üzüntüyü ifade etmek için veya çeşitli sıvı bazlı argo ifadeler için de kullanılabilir (örneğin, damlama, "olağanüstü stil, havalı").

Uygulamaları örtüşse de 💦 Ter Damlacıkları ile karıştırılmamalıdır.


    🌊 Anlamı: Su Dalgası

Sahilde kırılan bir su dalgası. Köpüklü, beyaz tepeli, sağa doğru kıvrılan mavi bir dalga olarak tasvir edilmiştir.

Genel olarak suyu, okyanuslar gibi çeşitli su kütlelerini ve yüzme, sörf ve yelken gibi su aktivitelerini temsil etmek için kullanılabilir. Metaforik dalgaları temsil etmek için de kullanılabilir.


    🎄 Anlamı: Noel Ağacı

Klasik bir Noel ağacı, Noel'i kutlamak için ışıklar ve süslerle süslenmiş yaprak dökmeyen bir ağaç.  Yuvarlak, çeşitli renklerde süslerle tasvir edilir ve tepesinde sarı bir yıldız bulunur.

Noel tatili ve mevsimi ile ilgili çeşitli içeriklerin yanı sıra daha genel olarak kış zamanı için kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de 🌲 Evergreen Tree ile karıştırılmamalıdır.


    ✨ Anlamı: Parıltılar

Parıltıların ışıltılı parıltıları. Genellikle üç sarı dört noktalı yıldızdan oluşan bir küme olarak tasvir edilir, bir büyük parıltı ve solunda veya sağında iki küçük parıltı bulunur.

Genellikle aşk, mutluluk, güzellik, minnettarlık ve heyecan gibi çeşitli olumlu duyguların yanı sıra yeniliği veya temizliği belirtmek için kullanılır.

Ayrıca bir ✨vurgu✨ biçimi olarak veya alaycı ya da iğneleyici tonları ifade etmek için de kullanılabilir.


    🎋 Anlamı: Tanabata Ağacı

Tanabata ağacı, iki cennet aşığının kutlandığı bir Japon festivali olan Tanabata sırasında insanların kağıt üzerine yazılmış dilekleri ve diğer süsleri astıkları bir tür dilek ağacı. Bir veya iki yeşil bambu sapı olarak tasvir edilir ve üzerine genellikle kırmızı olan bir veya daha fazla kağıt asılır.

Genellikle çeşitli bitkileri temsil etmek için veya yeşil vurgu rengi olarak kullanılır.


    🎍 Anlamı: Çam Dekorasyonu

Çam yaprakları ve bambu filizlerinden oluşan bir Japon kadomatusu. Geleneksel olarak Yeni Yıl civarında Japonya'da evlerin dışına yerleştirilir ve gelecek yılın bereketli ve mutlu geçmesi için ruhları karşılar.

Ahşap bir kap içinde farklı yüksekliklerde dikey olarak dizilmiş üç bambu filizi ve çam yaprakları ile tasvir edilmiştir.

Genellikle çeşitli bitkileri temsil etmek için veya yeşil bir vurgu rengi olarak kullanılır.


    🫧 Kabarcıklar

0
0
No votes have been submitted yet.
Etiketler