Emojilerin Türkçe anlamları, 😃 Suratlar ve İnsanlar

22/06/2022 - 23:26 / admin

Emojierin Türkçe anlamları, hangi emoji nerede kullanılır?

😃 Suratlar ve İnsanlar

Suratlar, insanlar, aileler, el hareketleri, giysiler ve aksesuarlar için emojiler.

    😀 Anlamı: Sırıtan Yüz.

Basit, açık gözleri ve bazı platformlarda üst dişlerini ve dilini gösteren geniş, açık bir gülümsemeye sahip sarı bir yüz. Genellikle genel zevk ve iyi neşe veya mizah taşır.

😃 İri Gözlü Sırıtan Yüz veya 😄 Gülen Gözlü Sırıtan Yüz, aynı gülümsemelere sahip ancak daha anlamlı göz şekillerine sahip olanlarla karıştırılmamalıdır.

    😃 Anlamı: İri Gözlü Sırıtan Yüz

Bazı platformlarda üst dişlerini ve dilini gösteren, gülümseyen gözleri ve geniş, açık bir gülümsemesi olan sarı bir yüz. Genellikle genel mutluluk ve iyi huylu eğlence ifade eder.

😀 Sırıtan Yüz'e benzer, ancak daha uzun, daha heyecanlı gözlerle.


    😄 Anlamı: Gülen Gözlerle Sırıtan Yüz

Bazı platformlarda üst dişlerini ve dilini gösteren, gülümseyen gözleri ve geniş, açık bir gülümsemesi olan sarı bir yüz. Genellikle genel mutluluk ve iyi huylu eğlence ifade eder.

😀 Sırıtan Yüz ve 😃 Büyük Gözlü Sırıtan Yüze benzer, ancak daha sıcak, daha az heyecanlı gözlerle.

Bu emojinin bir kedi çeşidi vardır, 😸 Gülen Gözlerle Sırıtan Kedi Yüzü.


    😁 Anlamı: Gülen Gözlerle Gülen Yüz

Cheese! der gibi gülümseyen gözleri ve dişleri dolu bir sırıtışla sarı bir yüz! kamera için. Dişler düzleştirilebilir veya çapraz taranabilir. Genellikle parlak, tatmin edici bir mutluluğu ifade eder. Ton, sıcak, aptal, eğlenmiş veya gururlu dahil olmak üzere değişir.

2017'den önce, Apple'ın tasarımı 😬 Grimacing Face'e benziyordu.


    😆 Anlamı: Sırıtan Şaşı Yüz

Geniş, açık bir gülümseme ve buruşmuş, X şeklinde gözleri olan sarı bir yüz. Genellikle heyecan veya içten kahkahalar taşır.

😀 Sırıtan Yüze benzer, ancak Squee diyebilecek gözlerle! ya da Harika! >< veya xD ifadelerinin bir emoji biçimi.


    😅 Anlamı: Terli Sırıtan Yüz

😄 Gülen Gözlerle Sırıtan Yüz ile aynı sırıtış ve gözlere sahip ama genellikle sol gözünün üzerinde tek, mavi bir ter damlası var. Sinirleri veya rahatsızlığı tasvir etmek için tasarlanmıştır, ancak genellikle Vay! diyerek alnındaki teri silmek.


    🤣 Anlamı: Yerde Yuvarlanarak Gülmek

Büyük bir sırıtış ve buruşmuş, X şeklinde gözleri olan sarı bir yüz, sanki yerde gülerek yuvarlanıyormuş gibi yana yatırılmış (internet kısaltması ROFL). Çoğu platformda iki gözyaşı döker ve sağa yatırır. Genellikle histerik kahkahaları 😂 Face With Tears of Joy'dan daha yoğun taşır.


    😂 Anlamı: Sevinç Gözyaşlarıyla Gülmek

Büyük bir sırıtışla sarı bir yüz, kalkık kaşlar ve gülen gözler, her biri çok gülmekten bir damla yaş döktü. Bir şeyin komik veya hoş olduğunu göstermek için yaygın olarak kullanılır.

Oxford Sözlükleri 2015 Yılın Kelimesi seçildi ve 2011-2021 yılları arasında tüm platformlarda en çok kullanılan emoji oldu. 😭 Loudly Crying Face tarafından 2021'de Twitter'daki en iyi emoji olarak kısa süreliğine geride kaldı, ancak Ocak 2022 itibariyle platformdaki en üst sıradaki yerini geri aldı.

    🙂 Anlamı: Hafifçe Gülen Yüz

Basit, açık gözleri ve ince, kapalı bir gülümsemesi olan sarı bir yüz. Çok çeşitli olumlu, mutlu ve arkadaşça duygular taşır. Tonu aynı zamanda tepeden bakan, pasif-agresif veya ironik olabilir, sanki bu gerçekten iyi değilken bu iyi diyormuş gibi.


    🙃 Anlamı: Ters Yüz

Ters çevrilmiş klasik bir surat. Çoğu platformda 🙂 Slightly Smiling Face'in ters çevrilmiş bir versiyonu olarak uygulandı.

Genellikle ironi, alay, şaka veya aptallık veya aptallık duygusu iletmek için kullanılır. Niyeti şaşkına benzer olabilir Oh iyi! 🤷 Omuz silken kişi veya omuz silken ifade, ¯\_(ツ)_/¯.


    😉 Anlamı: Göz kırpan yüz

Hafif bir gülümsemeye sahip sarı bir yüz veya açık ağız, genellikle sol gözü olmak üzere göz kırpıyor. Şaka, flört, gizli anlam veya genel bir pozitifliğe işaret edebilir. Ton, eğlenceli, sevecen, müstehcen veya ironik dahil olmak üzere değişir.

Daha yaramaz veya cinsel 😏 Sırıtan Yüz ile karıştırılmamalıdır. ;) ifadesinin bir emoji biçimi.


    😊 Anlamı: Gülen Gözlerle Gülen Yüz

Gülümseyen gözleri olan sarı bir yüz ve pembe yanaklara dönüşen geniş, kapalı bir gülümseme. Genellikle gerçek mutluluğu ve sıcak, olumlu duyguları ifade eder.

^^ ifadesinin bir emoji biçimi.

Snapchat'te, bir kişinin yanındaki bu emoji, o kişiye sık sık mesaj gönderdiğinizi, ancak o kişinin 1 numaralı En İyi Arkadaşınız olmadığını gösterir.


    😇 Anlamı: Halo ile Gülen Yüz

Gülümseyen gözleri olan sarı bir yüz, kapalı bir gülümseme ve tepede genellikle mavi olan hale. Genellikle melekleri, duaları ve kutsamaları temsil eder. İyi işler yapmak gibi meleksi davranışları da iletebilir. Ayrıca bkz. 👼 Bebek Melek.


    🥰 Anlamı: Kalpli Gülen Yüz

Gülümseyen gözleri, kapalı bir gülümsemesi, pembe yanakları ve kafasının etrafında yüzen birkaç kalbi olan sarı bir yüz. Bir dizi mutlu, sevecen duyguyu, özellikle de aşık olmayı ifade eder. Kalplerin yerleşimi platforma göre biraz değişir.


    😍 Anlamı: Kalp Gözlü Gülen Yüz

Açık bir gülümsemeyle, bazen dişleri gösteren sarı bir yüz ve gözler için kırmızı, karikatür tarzı kalpler. Genellikle coşkulu aşk, delicesine aşık olma ve hayranlık duyguları taşır, örneğin, bu kişiyi veya şeyi seviyorum/aşığım.


    🤩 Anlamı: Yıldız Çarpması

Geniş, açık bir gülümsemeye sahip, çoğu platformda üst dişlerini gösteren, gözlerin yıldızları olan, sevilen bir ünlüyü görüyormuş gibi sarı bir yüz. Yıldızların rengi, genellikle altın veya kırmızı olsa da, platforma göre büyük ölçüde değişir. Birinin veya bir şeyin şaşırtıcı, büyüleyici, etkileyici veya heyecan verici olduğunu ifade edebilir.


    😘 Anlamı: Bir Öpücük Üfleme Yüz

Küçük, kırmızı bir kalp olarak tasvir edilen sarı bir yüz, büzülmüş dudaklarla bir öpücük üflerken göz kırpıyor. Bir veda öpücüğü veya iyi geceler öpücüğünü temsil edebilir ve daha genel olarak sevgi ve şefkat duygularını iletebilir.

    😗 Anlamı: Öpen Yüz

Basit, açık gözleri ve öpücük veren büzülmüş dudakları olan sarı bir yüz. Genellikle sevgi ve şefkat duygularını taşır.

😙 Gülen Gözlerle Öpüşen Yüz gibi, bu emoji bazen özellikle bir nota ile eşleştirildiğinde ıslık çalmayı temsil eder. Yanlış bir şey yaptıktan sonra gelişigüzel bir şekilde ıslık çalan bir kişi olarak şaşkınlık, hayranlık, küçümseme veya sahte masumiyet gibi duyguları ifade edebilir, Burada bakılacak bir şey yok.

😙 Gülen Gözlerle Öpen Yüz ve 😚 Kapalı Gözlerle Öpen Yüz, ancak daha az samimi gözlerle benzer.


    ☺️ Anlamı: Gülen Yüz

Klasik bir gülücük. Mütevazı bir gülümsemeye, pembe yanaklara ve yumuşak, kapalı gözlere sahip sarı bir yüz. Apple dahil olmak üzere birçok platform, rahat kaşlara sahiptir. Sevgi, mutluluk ve şükran dahil olmak üzere çok çeşitli sıcak, olumlu duygular taşır.

Benzeri 😊 Gülen Gözlerle Gülen Yüz, daha geniş bir gülümsemeye sahip, kaşsız ve gülen gözlere sahip.


    😚 Anlamı: Kapalı Gözlerle Öpen Yüz

Gülümseyen gözleri, pembe yanakları ve öpücük veren büzülmüş dudakları olan sarı bir yüz. Genellikle romantik aşk ve sevgi duygularını taşır. Apple dahil birçok platform, ☺️ Gülen Yüzleriyle aynı gözlere ve yanaklara sahiptir.

Kapalı gözleri ile 😙 Kissing Face With Smiling Eyes ve 😗 Kissing Face'den daha samimi bir ifadeye sahiptir.


    😙 Anlamı: Gülen Gözlerle Öpen Yüz

Gülümseyen gözleri ve bir öpücük veren büzülmüş dudakları olan sarı bir yüz. Genellikle sevgi ve şefkat duygularını taşır.

😗 Öpen Yüz gibi, bu emoji bazen özellikle bir nota ile eşleştirildiğinde ıslığı temsil etmek için alınır. Şaşkınlık, hayranlık, küçümseme veya sahte masumiyet gibi duyguları, elleri cebinde, burada bakılacak bir şey yok dercesine yanlışlıkla ıslık çalan bir kişi olarak iletebilir.

Gülümseyen gözleri ile 😗 Kissing Face'inkinden daha sevecen ama 😚 Kissing Face With Closed Eyes'ınkinden daha az samimi bir ifadeye sahiptir.


    😋 Anlamı: Leziz, güzel Yemek

Gülümseyen gözleri olan sarı bir yüz ve dili bir köşesinden dışarı fırlamış geniş, kapalı bir gülümseme, sanki iştahla ya da memnuniyetle dudaklarını yalıyormuş gibi. Bir gıda maddesinin lezzetli olduğunu ifade etmek için yaygın olarak kullanılır. Bir kişinin çekici olduğunu da ifade edebilir.


    😛 Anlamı: Dil sarkıtan Yüz

Küçük, açık gözleri ve büyük bir sırıtışı olan, şakacı bir şekilde dilini dışarı çıkaran sarı bir yüz. Şaka yapıyormuş gibi, eğlence, heyecan, sersemlik, şirinlik, mutluluk veya şaka gibi bir duyguyu çeşitli şekillerde iletebilir!

Genellikle 😜 Dilde Kırpılan Yüzden daha az aptal ve 😝 Diliyle Şaşı Eden Yüzden daha az hareketli. Google daha önce daha mağlup bir ifadeye, Samsung ise daha alaycı bir ifadeye sahipti.


    😜 Anlamı: Dil sarkıtan Yüz ile Göz Kırpma

Genellikle sağ gözü kapalı ve açık bırakılmış olarak gösterilen, dilini dışarı çıkaran ve tuhaf bir şekilde göz kırpan sarı bir yüz. Genellikle bir eğlence, heyecan, kaçıklık, soytarılık veya şaka duygusu taşır.

Genellikle 😛 Face With Tongue ve 😝 Squinting Face With Tongue'dan daha aptal ama 🤪 Zany Face'den daha az "deli".


    🤪 Anlamı: Zany Yüz

Başı eğik sarı bir yüz, dili büyük bir sırıtıştan sarkıyor ve vahşi, çarpık bir ifadeyle geniş gözleri. Genellikle aptallığı ifade etmek için kullanılır.

Genellikle aptalca davranmayı, eğlenmeyi ve parti yapmayı temsil eder ve genellikle olumlu bir şekilde kullanılır. Sıradan olmayan birine veya bir şeye atıfta bulunmak için kullanılabilir.

Microsoft ve WhatsApp daha önce daha az aptal ve daha tehditkar görünen çıkıntılı bir dille açık bir ağız yerine tam dişli bir sırıtış sergiliyordu. Google'ın tasarımı, ağzı bir yüz buruşturmayla gösteriyordu ve bu da aptaldan çok rahatsız edici olarak okunuyordu.


    😝 Anlamı: Dille Şaşı Yüz

Kırışık, X şeklinde gözleri ve dilini dışarı çıkaran büyük bir sırıtışı olan sarı bir yüz. Sık sık, sanki Squee! ya da Harika!

😆 Sırıtan Şaşı Yüze benzer. Genellikle 😛 Dille Yüz ve 😜 Dille Yüz Kırp'tan daha coşkulu. Samsung daha önce daha ekşi bir ifadeye sahipti.

Çıkıntılı dili nedeniyle, bu surat ifadesinin müstehcen şekillerde uygulanabileceğini veya yorumlanabileceğini unutmayın.


    🤑 Anlamı: Para Ağızlı Yüz

Kaşları kalkık sarı bir yüz, gözler için dolar işaretleri ve yeşil bir dolar banknotuna göre biçimlendirilmiş dilini dışarı çıkaran açık bir gülümseme. Bazı platformlar dolar işaretli gözleri yeşil dairelerde gösteriyor.

Para kazanmak, zenginliği sevmek, zengin olmak veya zengin hissetmek ve başarı ve mükemmellik kavramları (ör. parayla ilgili) dahil olmak üzere parayla ilgili çok çeşitli içerik için kullanılır.


    🤗 Anlamı: Elleri Açık Gülen Yüz

Sarı bir yüz, elleri açık, sarılıyormuş gibi gülümsüyor. Teşekkür ve destek sunmak, sevgi ve ilgi göstermek veya daha genel olarak sıcak, olumlu duyguları ifade etmek için kullanılabilir.

El hareketi nedeniyle, genellikle caz ellerini temsil etmek için kullanılır ve heyecan, coşku veya gelişme veya başarı duygusu gibi duyguları belirtir.

Elleri olan birkaç gülen surattan biri olarak 🤔 Düşünen Yüz, 🤫 Susturan Yüz ve 🤭 Elleri Ağızdan Çıkaran Yüz'e katıldı. Daha belirgin bir kucaklama için bkz. 🫂 İnsanlara Sarılma (2020'de yeni).


    🤭 Anlamı: El Ağzıyla Yüz

Ağzını kapatan bir el ile sarı bir yüz. En sık gülen gözlerle ve/veya kızaran yanaklarla, arsızca Aa!

Mart 2022'de iOS 15.4'ün piyasaya sürülmesinden önce, Apple'ın tasarımı, birinin nefes nefese kaldığını düşündüren basit, açık gözlere sahipti. ciddi bir sürpriz, şok, endişe veya özür içinde. Aynı güncelleme, Apple'ın orijinal 🤭 tasarımını Emoji 14.0'ın yeni 🫢 Açık Gözlü Yüz ve Ağızdan Teslim emojisine atadı.

🙊 Speak-No-Evil Monkey ile benzer bir etki için kullanılabilir. Ayrıca bkz. 🤐 Fermuar Ağızlı Yüz. 🤗 Kucaklayan Surat, 🤔 Düşünen Surat ve 🤫 Elleri olan birkaç gülen surattan biri olarak 🤫 Susturan Surat'a katıldı.

Facebook'un tasarımı daha önce açık gözlere sahipti, ancak önceki bir sürümde satıcının mevcut tasarımındaki gibi gülümseyen gözler vardı.


    🤫 Anlamı: Susturan Yüz

Bükülmüş dudakların üzerine işaret parmağını koyan sarı bir yüz, sanki Shh! ya da Sus! sessizlik için. Bazı platformlar yükseltilmiş kaşlara sahiptir. Apple'ın tasarımı, yüzün hafifçe geriye doğru eğildiğini gösteriyor.

Sessizlik, sessizlik, gizlilik ve ihtiyatlılık iletebilir. Ayrıca, örneğin, özel bir gizlice göz atma veya haber kepçesi gibi bir vızıltı ve beklenti duygusu da yaratabilir.

Ayrıca bkz. 🤐 Fermuar Ağızlı Yüz. Katılır 🤗 Kucaklayan Yüz, 🤔 Düşünen Yüz ve 🤭 Elleri olan birkaç gülen surattan biri olarak Ağız Üzerinden Yüz Yüz.


    🤔 Anlamı: Düşünen Yüz

Kaşları çatılmış sarı bir yüz, başparmak ve işaret parmağı çenesine dayayarak yukarı bakıyor. Düşünen veya derin düşüncelere dalmış bir kişiyi göstermek için tasarlanmıştır. Genellikle bir şeyi veya birini sorgular veya küçümserdi, sanki Hmm, bunu bilmiyorum der gibi. Ton, ciddi, eğlenceli, şaşkın, şüpheci ve alaycı dahil olmak üzere değişir.

Düşünmeyi, fikirleri (sahip olmayı) ve öğrenmeyi temsil etmek için 💭 Düşünce Balonu veya 💡 Ampul ile eşleştirilebilir.

Katılıyor 🤗 Kucaklayan Yüz, 🤫 Suratsız Yüz ve 🤭 El içeren birkaç gülen surattan biri olarak El Ağız Üzerinden Yüz.


    🤐 Anlamı: Fermuar ağızlı Yüz

Basit, açık gözleri ve ağzı kapalı bir fermuarı olan sarı bir yüz. Anlam büyük ölçüde değişir, ancak genellikle bir sırrı veya birinin saklayacağını iletir (örneğin, Dudaklarım mühürlü). Birine konuşmayı kesmesini söylemek için de kullanılabilir (örneğin, Zip it! veya şimdi susacağım).

Google'ın 😯 Hushed Face tasarımı daha önce fermuarlı bir ağza sahipti.


    🤨 Anlamı: Yükseltilmiş Kaşlı Yüz

Düz, tarafsız ağızlı ve çatık kaşlı sarı bir yüz, solu sağından daha yüksekte. Kuşku, şüphecilik, endişe, düşünme, inanmama ve onaylamama dahil olmak üzere çok çeşitli duygular taşır.

İfadesi özellikle komedyen Stephen Colbert'in yanı sıra aktör/güreşçi Dwayne “The Rock” Johnson'ın imza niteliğindeki görünümüne benzetildi.


    😐 Anlamı: Nötr Yüz

Basit, açık gözleri ve düz, kapalı ağzı olan sarı bir yüz. Tarafsız bir duyguyu betimlemeyi amaçlar, ancak genellikle hafif tahriş ve endişe ya da ölü bir mizah anlayışı iletmek için kullanılır.


    😑 Anlamı: İfadesiz Yüz

Düz, kapalı gözleri ve ağzı olan sarı bir yüz. Kendini toplaması biraz zaman alıyormuş gibi, Nötr Yüz'ün önerdiğinden daha yoğun bir hayal kırıklığı veya sıkıntı hissi verebilir.


    😶 Anlamı: Ağızsız Yüz

Basit, açık gözleri ve ağzı olmayan sarı bir yüz, sanki sözcükleri kaybediyormuş gibi. Anlam büyük ölçüde değişir, ancak genellikle suskunluğu, alçakgönüllülüğü ve sessizliği ifade eder. Ayrıca hayal kırıklığı, hayal kırıklığı veya üzüntü gibi orta derecede olumsuz duyguları da iletebilir.


    😶‍🌫️ Anlamı: Bulutlarda Yüz

Bulutlarla veya dumanla çevrili görünen bir yüz. Görünüşte belirsiz olan bu, sisli bir zihin durumunu, kafa karışıklığını ve hatta sakin bir mutluluk duygusunu temsil edebilir.

Dumanın varlığını belirtmek için de kullanılabilir.


    😏 Anlamı: Sırıtan Yüz

Kurnaz, kendini beğenmiş, yaramaz veya müstehcen bir yüz ifadesi olan sarı bir yüz. Yarım bir gülümsemeye, kalkık kaşlara ve yana bakan gözlere sahiptir. Genellikle flört veya cinsel ima iletmek için kullanılır.

Benzer gözleri olan ama somurtkan bir ağzı olan 😒 Umursamaz Yüz ile karıştırılmamalıdır. Bu emojinin bir kedi çeşidi vardır, 😼 Wry Smile ile Cat Face.


    😒 Anlamı: Eğlenmeyen Yüz

Hafifçe kalkık kaşları, kaşları çatılmış ve yana bakan gözleri olan sarı bir yüz. Tahriş, hoşnutsuzluk, huysuzluk ve şüphecilik gibi çeşitli olumsuz duyguları yan gözle bakıyormuş gibi iletebilir.

Benzer gözlere sahip ancak alaycı bir gülümsemeye sahip olan 😏 Sırıtan Yüz ile karıştırılmamalıdır.


    🙄 Anlamı: Yuvarlanan Gözlerle Yüz

Küçük, kapalı ağızlı, düz veya çatık, iri, beyaz gözlerini yukarı doğru yuvarlayan sarı bir yüz. Göz devirme hareketinde olduğu gibi, genellikle orta derecede küçümseme, onaylamama, hayal kırıklığı veya can sıkıntısı ifade eder. Ton, şakacı, küstah, kırgın ve alaycı dahil, evet, her neyse der gibi değişir.


    😬 Anlamı: Yüz ekşitmesi

Sıkılı dişleri gösteren basit açık gözleri olan sarı bir yüz. Bir dizi olumsuz veya gergin duyguyu, özellikle sinirlilik, utanç veya beceriksizliği temsil edebilir (örneğin, Eek!).

2016'dan önce Apple iOS'ta 😁 Gülen Gözlerle Gülen Yüze benziyordu. Apple'ın 🥶 Cold Face tasarımı aynı ağza sahip. Samsung'un tasarımı daha önce daha büzülmüş görünen dudaklara sahipti.

Snapchat'te, bir kişinin yanındaki bu emoji, en fazla snap'i onunla aynı kişiye gönderdiğinizi, yani 1 numaralı En İyi Arkadaşı paylaştığınızı gösterir.


    😮‍💨 Anlamı: Nefes verenYüz

Görünür bir nefesin dışarı atıldığını gösteren bir yüz. Rahatlama, bitkinlik veya hayal kırıklığı veya hoşnutsuzluk için iç çekmeyi temsil etmek için kullanılır.

Dumanın solunmasını belirtmek için de kullanılabilir.

Face Exhaling emojisi, 😮 Face with Open Mouth, ‍ Zero Width Joiner ve 💨 Away Away'i birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🤥 Anlamı: Yalancı Yüz

Pinokyo tarzında yalan söylediğini gösteren kalkık kaşları, büyümüş gözleri, hafif kaşları ve uzun burnu olan sarı bir yüz. Bu karakter gibi, Facebook'un tasarımı da ahşap bir buruna sahip.

Yalan söylemeyi, yalancıyı ve diğer aldatma ve sahtekârlık kavramlarını değişen yoğunluk derecelerinde temsil edebilir. Bazen inanmadığını (örneğin, Şaka yapıyor olmalısın) veya utandığını (örneğin, yalan söylerken yakalanmış gibi) ifade etmek için kullanılır.


    😌 Anlamı: Rahatlamış Yüz

Yumuşak, kapalı gözleri, kalkık kaşları ve hafif bir gülümsemesi olan sarı bir yüz. Facebook'un tasarımı, iç çekiyormuş gibi hafifçe açık bir ağza sahiptir.

Memnuniyet, sakinlik, huzur ve rahatlama gibi çeşitli hoş duygular taşır. Ayrıca daha genel olarak mutluluk veya iyi huylu mizah duygularını da iletebilir.


    😔 Anlamı: Dalgın Yüz

Dalgın, pişman bir yüz. Hayata üzüldü. Her şeyin nerede yanlış gittiğini sessizce düşünerek. Hüzünlü, kapalı gözleri, çatılmış kaşları ve hafif, düz bir ağzı olan sarı bir yüz olarak tasvir edilmiştir.

Hayal kırıklığına uğramış, incinmiş veya yalnız hissetmek gibi çeşitli üzücü duyguları iletebilir. 😭 Loudly Crying Face gibi diğer üzgün emojilerden daha az yoğun ve daha içe dönük.


    😪 Anlamı: Uykulu Yüz

Gözleri kapalı, ağzı hafifçe açık sarı bir yüz ve burnundan mavi bir sümük baloncuğu çıkıyor. Sümük kabarcıkları, bir karakterin yorgun olduğunu veya anime veya mangada uyuduğunu gösterir. İle karıştırılmamalıdır değil 😴 Uyuyan Yüz

Bazen üzüntü, memnuniyetsizlik veya hastalık ifade etmek için kullanılsa da, Uykulu Yüz aynı zamanda 😢 Ağlayan Yüz, 😥 Üzgün ama Rahatlamış Yüz veya gözyaşı veya ter damlacıkları olan diğer emojilerle karıştırılmamalıdır.


    🤤 Anlamı: Sarkık Yüz

Genellikle kapalı gözler ve kalkık kaşlarla gösterilen, ağzının bir köşesinden salyalar akan sarı bir yüz. Genellikle bir kişiye (seksi, çekici) veya nesneye (örneğin lezzetli yemek) yönelik arzuyu göstermek için kullanılır. Ayrıca birinin yorgun veya uyuduğunu da temsil edebilir.

😋 Tadını Çıkaran Yemek veya 😪 Uykulu Yüz ile karıştırılmamalıdır.


    😴 Anlamı: Uyuyan Yüz

Gözleri kapalı ve ağzı çizgi film tarzında üç Zzz'nin başının derin bir uykuda olduğunu belirtmek için başını sallayan sarı bir yüz. Zzz'ler çoğu platformda mavi veya mor görünür. Ayrıca can sıkıntısını da temsil edebilir (argo, erteleme).

Genellikle uykuyu veya uykululuğu ifade etmek için 😪 Sleepy Face yerine kullanılır.


    😷 Anlamı: Tıbbi Maskeli Yüz

Bir salgın sırasında hastanelerdeki sağlık çalışanlarının yanı sıra genel halk tarafından kullanılan beyaz cerrahi maske takan sarı bir yüz. Hastalığı önlemek veya hava yoluyla bulaşan hastalıkları önlemek için giyilebilir.

Çoğu platformda kapalı gözler ile görüntülenir. Google ve WhatsApp bu emojiyi tarafsız gözlerle gösteriyor. Apple, Microsoft'un Windows 11 Kasım 2021 güncellemesinde yaptığı gibi, iOS 14.2 ve üzeri sürümlerde bu emojiyi gülümseyen gözlerle gösterecek şekilde değiştirdi.

2020'de bu emoji öncelikle Coronavirus / COVID-19 ile ilgili olarak kullanılmaya başlandı.


    🤒 Anlamı: Termometreli Yüz

Kalkmış veya çatılmış kaşları olan sarı bir yüz ve ağzında bir termometre. Genellikle ateşli gibi kırmızı yanaklarla tasvir edilir. Bir hastane hastasını veya soğuk algınlığı veya grip olan bir kişiyi temsil etmek için kullanılabilir.

🤢 Mide bulantısı (kusacakmış gibi görünen) veya 🤕 Baş Bandajlı Yüz (fiziksel yaralanma) gibi hastalık taşıyan diğer suratlardan farklıdır.


    🤕 Anlamı: Baş Bandajlı Yüz

Yarı kaşları çatılmış sarı bir yüz ve başının etrafına sarılı beyaz bandaj, genellikle kısmen bir gözün üzerinde tasvir edilmiştir. Fiziksel yaralanmayı veya acıyı temsil edebilir, aynı zamanda bazen ironik bir etki için duygusal incinmeyi de temsil edebilir.

🤢 Mide bulantısı (kusacak gibi görünen) veya 🤒 Termometreli Yüz (özellikle soğuk algınlığı ve nezle için kullanılır) gibi hastalık taşıyan diğer suratlardan farklıdır.


    🤢 Anlamı: Bulantılı Yüz

Endişeli gözleri ve şişmiş, genellikle kırmızı yanakları, sanki kusmuğu geri tutuyormuş gibi, hastalıklı yeşil bir yüz. Fiziksel hastalığı veya genel iğrenmeyi temsil edebilir. 🤮 Yüz Kusması ile karıştırılmamalıdır.

🤒 Termometreli Yüz (özellikle soğuk algınlığı ve nezle için kullanılır) ve 🤕 Baş Bandajlı Yüz (fiziksel yaralanma) gibi hastalık taşıyan diğer suratlardan farklıdır.


    🤮 Anlamı: Kusan Yüz

Parlak yeşil kusmuk kusan, kırışmış, X şeklinde gözleri olan sarı bir yüz. 🤢 Bulantılı Yüz'den daha yoğun bir şekilde fiziksel hastalığı veya iğrenmeyi temsil edebilir.


    🤧 Anlamı: Hapşıran Yüz

Sanki soğuk algınlığı veya alerjidenmiş gibi, hapşıran veya burnunu beyaz bir dokuya üfleyen, kırışmış, X şeklinde gözleri olan sarı bir yüz. Genellikle buruşuk bir ağızla tasvir edilir.

Ayrıca bir düğünde olduğu gibi duygusal bir durumdaki gözyaşlarını silen birini temsil edebilir.


    🥵 Anlamı: Sıcak Yüz

Kaşları çatılmış, dili dışarı fırlamış ve yüksek sıcaklıklardan aşırı ısınmış gibi ter damlacıkları olan kırmızımsı-turuncu bir yüz. Ter damlacıklarının sayısı ve konumu platformlara göre değişir. Fiziksel çekiciliği de temsil edebilir (argo, ateşli).

Çoğu platform, 😰 Terli Endişeli Yüz veya 😥 Üzgün ama Rahatlamış Yüz ifadelerinin varyasyonları olan ifadelere sahiptir.


    🥶 Anlamı: Soğuk Yüz

Aşırı soğuktan donmuş gibi, genellikle yanaklarına veya çenesine yapışan buz sarkıtlarıyla tasvir edilen, dişleri gıcırdayan buz mavisi bir yüz. Ayrıca düşmanlığı (argo, soğuk) veya mükemmelliği (argo, soğuk veya soğuk) temsil edebilir.

Apple'ın tasarımı, 😬 Asık Yüz ile aynı ifadeye sahiptir.


    🥴 Anlamı: Sersem Yüz

Sarhoş bir ağızla sarı bir yüz ve sarhoşluktan yorgun ve duygusal ya da aşktan vurulmuş gibi, çarpık bir ifade. Kalkmış veya çatılmış kaşlarla ve en az bir gözü yarı açık olarak tasvir edilmiştir. WhatsApp'ın tasarımında dışarı asılı bir dil bulunur.

Anlam büyük ölçüde değişir, ancak genellikle sarhoşluk veya delicesine aşık olmayı ifade eder. Sersemlemiş ifadesi, şaşkınlık, tahriş, iğrenme, bitkinlik, çılgınlık veya tam tatmin gibi duyguları veya durumları da temsil edebilir.


    😵 Anlamı: Çarpı Gözlü Yüz

Gözler için X'li sarı bir yüz ve yuvarlak, açık bir ağız. Genellikle kalkık veya çatılmış kaşlarla tasvir edilir. Facebook'un tasarımı mor bir alnına sahiptir. Daha önce bazı platformlarda spiral gözlerle gösteriliyordu.

Şok, şaşkınlık, inanmama, huşu ve şaşkınlık gibi duyguların abartılı veya abartılı bir hissini, sanki yön kaybı (yani baş dönmesi) noktasına kadar sendelemiş gibi iletebilir. Ayrıca hastalık, mide bulantısı, sarhoşluk ve ölümü temsil edebilir, örneğin, argo öldüm!

Daha önce çeşitli platformlarda X şeklinde gözler bulunan 😲 Astonished Face ile veya tüm platformlarda sürekli olarak spiral gözler gösteren 😵‍💫 Spiral Eyes ile Yüz ile karıştırılmamalıdır.


    😵‍💫 Anlamı: Spiral Gözlü Yüz

Genellikle baş dönmesini belirtmek için kullanılan sarmal gözleri gösteren bir yüz, ancak aynı zamanda hipnoz veya oryantasyon bozukluğunun diğer biçimlerini de temsil edebilir.

Daha önce bazı platformlarda spiral gözleri, diğerlerinde ise X gözleri gösteren mevcut bir emojinin belirsizliğini gidermek için oluşturuldu. Bu emoji, tüm platformlarda sürekli olarak spiral gözler gösterecektir.

Spiral Gözlü Yüz emojisi, 😵 Çarpı Gözlü Yüz, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve 💫 Baş Dönmesi'ni birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🤯 Anlamı: Patlayan Kafa

Ağzı açık sarı bir yüz, başının tepesi beyin benzeri bir mantar bulutu şeklinde patlıyor. Akıllara durgunluk veren ifadenin görsel bir biçimi, şok, huşu, şaşkınlık ve inançsızlık gibi duyguları temsil edebilir.


    🤠 Anlamı: Kovboy Şapkalı Yüz

Evet! Geniş kenarlı, kahverengi deri kovboy şapkası takan sarı bir gülen yüz. Gülümsemesi platformlar arasında değişir. Coşku, kapris, güven, macera veya diğer duyguları ifade edebilir.

Apple dahil birçok satıcı, 😃 Büyük Gözlü Sırıtan Yüzleriyle aynı ifadeye sahiptir.


    🥳 Anlamı: Parti Yüzü

Konfeti kafasının etrafında yüzerken parti kornası üfleyen parti şapkalı sarı bir yüz. Neşeli günleri (Yılbaşı Gecesi veya Dünya Emoji Günü gibi) kutlamak ve daha genel olarak güzel zamanların tadını çıkarmak için kullanılır.

Apple'ın tasarımı, 😚 Kapalı Gözlerle Öpüşen Yüz ile aynı ifadeye sahiptir.


    😎 Anlamı: Güneş Gözlüklü Gülen Yüz

Bir çift klasik Wayfarer gibi, siyah güneş gözlüğü takan geniş, kapalı bir gülümsemeye sahip sarı bir yüz. Genellikle argoda soğukluk duygusunu iletmek için kullanılır. Ayrıca kendinden emin, kaygısız bir tutum veya bir şeyin mükemmel olduğunu ifade edebilir.

🤓 Nerd Face benzer şekilli gözlükler takıyor.


    🤓 Anlamı: İnek Yüz

Gözlüklü, genellikle dişleri gösteren, gülümseyen sarı bir yüz, çoğu platformda orijinal olarak dişleri gösterir.

Bu emoji genellikle kendilerini inek olarak adlandıran insanlar tarafından kendini küçümseyen bir şekilde kullanılsa da, inek gözlükleriyle eşleştirilmiş inek gözlükleri Asya karşıtı klişeleri uyandırabilir ve çoğu zaman da uyandırır. Emoji yüzlerinin varsayılan renginin sarı olması, bu emojiyi ırkçı "sarı surat" alanına iter.

Bazı platformlar, belki de bu görüntünün neden olabileceği zararı göz önünde bulundurarak, inek yüzünü zaman içinde dişlere sahip olmayacak şekilde yeniden tasarladı. Google, Facebook ve JoyPixels başlangıçta dişleri olan tasarımlara sahipti, ancak o zamandan beri inek yüzündeki dişleri değiştirdi (veya tamamen kaldırdı).


    🧐 Anlamı: Monokl ile Yüz

Tek gözlük takan, kaşları çatılmış sarı bir yüz. Genellikle, sanki dikkatli bir incelemedeymiş gibi, küçük, ciddi bir kaş çatma ve baş hafifçe yukarı kalkık olarak tasvir edilir.

Bazen şüpheci veya ironik bir gözlem duygusuyla veya bazı içeriğe daha yakından bakmayı teşvik ederek birinin bir şey üzerinde kafa yorduğunu, değerlendirdiğini veya sorguladığını gösterebilir. Sofistike veya kendini beğenmiş bir zeka, örneğin akıllı pantolonlar taşıyabilir.


    😕 Anlamı: Şaşkın Yüz

Açık gözleri ve çarpık kaşları olan sarı bir yüz, sanki yanaklarını buruşturuyor veya dudaklarını çiğniyormuş gibi. Kendinden emin olmayan bir bakış.

Karışıklık veya tereddüt ifade edebilse de, genellikle hafif üzüntü, hayal kırıklığı ve hayal kırıklığı için de kullanılır.


    😟 Anlamı: Endişeli Yüz

Açık gözleri, kalkık veya çatık kaşları ve geniş bir kaşları olan sarı bir yüz. Endişe, endişe, alarm, hayal kırıklığı ve mutsuzluk dahil olmak üzere orta derecede üzgün veya gergin çeşitli duygular iletebilir.

Apple'ın tasarımı, 😯 Hushed Face'dekiyle aynı göz ifadesine sahiptir. 😲 Şaşırmış Yüz veya 😵 Baş Dönmüş Yüz ile karıştırılmamalıdır.


    🙁 Anlamı: Hafifçe Asık Yüz

Basit, açık gözleri ve hafif kaşları olan sarı bir yüz. Genellikle hafif derecede endişe, hayal kırıklığı veya üzüntü ifade eder, ancak genellikle ☹️ Kaşlarını Kaldıran Yüz'den daha az yoğundur.


    ☹️ Anlamı: Asık Yüz

Klasik bir üzgün yüz. Basit, açık gözleri ve geniş, dik kaşları olan sarı bir yüz. Sevilen birini özlediğinde olduğu gibi, orta derecede endişe veya hayal kırıklığı ve sevgi dolu üzüntü gibi duyguları ifade edebilir. Duyarlılığı genellikle daha küçük kaşları olan 🙁 Hafif Kaşlarını Yapan Yüz'den daha yoğundur.


    😮 Anlamı: Ağzı Açık Yüz

Küçük, açık gözleri ve büyük, yuvarlak bir ağzı olan sarı bir yüz, şaşkınlık veya şokla gevşek, sanki Vay! ya da Aman! Korku ya da inanmama gibi duyguları iletebilir, genellikle 😱 Korku İçinde Çığlık Atıyor'dan daha hafif ya da daha ironik bir tonda.


    😯 Anlamı: Susmuş Yüz

Sanki endişe ya da düzeltmeyle susturulmuş gibi küçük, açık gözleri, kalkık kaşları ve küçük, açık ağzı olan sarı bir yüz. Anlamı büyük ölçüde değişir, ancak ifadesi genellikle sürpriz, utanç veya hafif heyecan olarak alınır.


    😲 Anlamı: Şaşırmış Yüz

Açık gözleri, kalkık kaşları ve açık ağzı olan sarı bir yüz, sanki şoktan ya da şaşkınlıktan nefes nefese kalıyor. Genellikle üst dişlerini göstererek tasvir edilmiştir. Huşu, hayret, hayranlık, inanmama, heyecan veya endişe gibi çok çeşitli duyguları iletebilir.

Daha küçük gözleri ve ağzı olan 😯 Hushed Face'e benzer. Apple'ınki de dahil olmak üzere daha önceki birkaç tasarım, emojiyi 😵 Dizzy Face'e benzeterek X şeklinde gözler sergiledi. Google'ın tasarımı daha önce sarhoşmuş gibi titrek bir ifadeyi tasvir ediyordu.


    😳 Anlamı: Kızarmış Yüz

Kaşları kalkık sarı bir yüz, küçük, kapalı bir ağız, dümdüz ileri bakan geniş, beyaz gözler ve kızaran yanaklar. Utanç gibi duyguları betimlemeyi amaçlamıştır, ancak anlamı çok çeşitlidir. Diğer duyular arasında dalkavukluk, şaşırma, inanmama, hayranlık, sevgi ve heyecan sayılabilir.


    🥺 Anlamı: Yalvaran Yüz

Kaşları çatılmış sarı bir yüz, küçük bir kaş çatma ve yalvarır ya da yalvarır gibi büyük, "köpek yavrusu" gözleri. Ayrıca, sevgi dolu bir jest tarafından dokunulan hayranlığı veya duyguyu temsil edebilir.

Yalvaran Yüz, zirvede Twitter'da kullanılan en popüler üçüncü emojiydi ve kalp içeren tweetlerde en sık bulunan emojiydi. Özellikle TikTok'ta utangaç veya utangaç bir pozu (🥺👉👈) belirtmek için işaret eden eller ile sırayla kullanılır.


    😦 Anlamı: Açık Ağızlı Asık Yüz

Küçük, açık gözleri ve açık kaşları olan sarı bir yüz. Samsung'un tasarımı üst dişleri ve dili gösterir. Anlam büyük ölçüde değişir, ancak hafif üzüntü, hayal kırıklığı, endişe ve şaşkınlık ifade edebilir.


    😧 Anlamı: Acılı Yüz

Küçük, açık gözleri, açık kaşları ve kalkık kaşları olan sarı bir yüz. Samsung'un tasarımı üst dişleri ve dili gösterir. Anlam büyük ölçüde değişir, ancak şok veya endişe içinde nefes nefese kalıyormuş gibi alarm, kafa karışıklığı veya üzüntü iletebilir.

Çoğu platformda 😦 Frowning Face With Open Mouth ile aynı gözleri ve ağzı taşıyor, ancak kaşları ona daha şaşkın bir ifade veriyor.


    😨 Anlamı: Korkunç Yüz

Küçük, açık gözleri, açık kaşları, kalkık kaşları ve soğuk bir parıltı yaşıyormuş gibi soluk mavi bir alnı olan bir yüz. Samsung'un tasarımı üst dişleri ve dili gösterir.

Korkuyu temsil etmesi amaçlanırken (😱 Face Screaming in Fear'dan daha az yoğun), aynı zamanda hayret, şok, üzgün, üzgün ve soğuk hissetmek gibi çok çeşitli duyguları da iletir. Çoğu platformda 😧 Anguished Face ile aynı ifadeyi taşır.


    😰 Anlamı: Terli Endişeli Yüz

Açık gözleri ve küçük, açık kaşları olan bir yüz. Kaşları çatılmış, tek bir damla soğuk ter damlamış ve alnı sanki soğuk algınlığı yaşıyormuş gibi soluk mavi. Samsung'un tasarımı üst dişleri ve dili gösterir.

Anlam büyük ölçüde değişir, ancak genellikle üzüntü, hayal kırıklığı, korku ve endişe gibi duyguları taşır. 😥 Üzgün ama Rahatlamış Yüz'e benzer, ancak mavi bir kafa ve daha büyük kaşları var.

😢 Ağlayan Yüz, 😪 Uykulu Yüz veya gözyaşı veya ter damlacıkları olan diğer emojilerle karıştırılmamalıdır. Microsoft ve Samsung daha önce ifadede daha heyecanlı görünen suratlara sahipti.


    😥 Anlamı: Üzgün ​​ama Rahatlamış Yüz

Küçük, açık gözleri, hafif çatık kaşları ve endişe ya da endişeden sanki tek bir ter damlası olan çatık kaşları olan sarı bir yüz. Hayal kırıklığına uğramış ama rahatlamış yüz olarak da bilinir, gülen yüzün üzgün olduğunu, ancak işlerin daha da kötüye gitmediğini şükreder.

Genellikle hafif derecelerde hayal kırıklığı ve üzüntü ifade eder. 😢 Ağlayan Yüz, 😪 Uykulu Yüz veya gözyaşı veya ter damlacıkları olan diğer emojilerle karıştırılmamalıdır.


    😢 Anlamı: Ağlayan Yüz

Küçük, açık gözleri, hafif çatık kaşları ve endişe ya da endişeden sanki tek bir ter damlası olan çatık kaşları olan sarı bir yüz. Hayal kırıklığına uğramış ama rahatlamış yüz olarak da bilinir, gülen yüzün üzgün olduğunu, ancak işlerin daha da kötüye gitmediğini şükreder.

Genellikle hafif derecelerde hayal kırıklığı ve üzüntü ifade eder. 😢 Ağlayan Yüz, 😪 Uykulu Yüz veya gözyaşı veya ter damlacıkları olan diğer emojilerle karıştırılmamalıdır.


    😭 Anlamı: Yüksek Sesle Ağlayan Yüz

Ağzı açık ağlayan ve kapalı gözlerden akan ağır gözyaşlarıyla sarı bir yüz. Teselli edilemez bir kederin yanı sıra kontrol edilemeyen kahkahalar, gurur veya ezici neşe gibi diğer yoğun duyguları da iletebilir.

Mart 2021'de 😭 Loudly Crying Face Twitter'da en popüler emoji oldu. Bu pozisyonu, 😂 Face with Tears of Joy, platformdaki en iyi emoji olarak geri döndüğü Ocak 2022'ye kadar sürdürdü.


    😱 Anlamı: Korkudan Çığlık atan Yüz

Korkudan çığlık atan sarı bir yüz, iri, beyaz gözler, uzun, açık ağız, yanaklara bastırılmış eller ve rengini kaybetmiş gibi soluk mavi bir alnın tasviri. İfadesi, Edvard Munch'un ikonik tablosu The Scream'i çağrıştırıyor.

Korku ve korkuyu temsil etmesi amaçlanırken, çığlık atan bir hayran olarak genellikle şok, huşu, inanmama ve yoğun heyecan gibi duyguları aktarır.

Samsung'un tasarımı daha önce ağzından uçan bir hayalete sahipti. 🙀 Yorgun Kedi Yüzü benzer bir ifade taşır.


    😖 Anlamı: Şaşkın Yüz

Kırışmış, X şeklinde gözleri ve buruşmuş bir ağzı olan sarı bir yüz, sanki hayal kırıklığından titriyor veya gözyaşlarını tutuyormuş gibi. Tahriş, hayal kırıklığı, iğrenme ve üzüntü gibi çeşitli duyguların üstesinden gelmeyi, sanki yenilgi noktasına gelmiş gibi temsil etmek için kullanılabilir.

Microsoft ve Twitter'ın tasarımları kaşlara sahipken, Facebook'un alnı mor.

Satıcı tasarımları zaman içinde gözle görülür şekilde gelişmiştir. Apple ve Google'ın tasarımları daha önce kaşları içeriyordu. Google'ın önceki sürümleri de daha sefil bir ifade ve Microsoft'un daha kafası karışmış bir ifade sergiledi.

Samsung'un tasarımı daha önce gözler için X'ler, kızarmış bir burun ve alnının üzerinde dikey çizgiler, öfke ve utanç gibi duygular için manga ve anime stenografileri içeriyordu.


    😣 Anlamı: Azimli Yüz

Hafifçe çatık, çatık kaşlı ve sanki gözyaşlarını tutuyormuş ya da büyük çaba harcıyormuş gibi buruşmuş sarı bir yüz. Çeşitli derecelerde ve tonlarda hayal kırıklığı, üzüntü, çaresizlik ve mücadele verebilir. Facebook'un tasarımı açık mor bir alnına sahiptir.


    😞 Anlamı: Hayal kırıklığına uğramış yüz

Sanki kederden ya da acıdan sızlıyormuş gibi, kaşları çatılmış sarı bir yüz ve kapalı, mahzun gözleri. Hayal kırıklığı, keder, stres, pişmanlık ve pişmanlık gibi çeşitli mutsuz duyguları iletebilir.

😔 Dalgın Yüz'e benzer, ancak daha üzgün, daha incinmiş bir ifadeyle. Samsung'un tasarımı daha önce 😕 Confused Face'e daha yakın bir ifadeye sahipti.


    😓 Anlamı: Terli Mahzun Yüz

Gözleri kapalı, kaşları çatılmış ve alnından damla damla ter damlayan sarı bir yüz. Genellikle sağ tarafında tek bir ter boncuğu ile tasvir edilir, ancak Facebook ve WhatsApp sol tarafında ter boncuğu içerir.

Anlam büyük ölçüde değişir, ancak genellikle 😢 Ağlayan Yüz ve 😥 Üzgün Ama Rahatlamış Yüz'e benzer şekilde orta derecede bir üzüntü, acı, hayal kırıklığı veya hayal kırıklığı ifade eder. 😅 Terli Sırıtan Yüz veya gözyaşı veya ter damlacıkları olan diğer emojilerle karıştırılmamalıdır.

Google daha önce mavi bir yüze sahipti. Microsoft daha önce gülen yüzün alnının çevresinden çok sayıda ter damlası betimlemişti. Samsung'un daha önceki tasarımları daha çok yalvaran gözlere sahipti.


    😩 Anlamı: Bitkin Yüz

Kapalı gözleri, çatık kaşları ve pes edecek kadar perişanmış gibi geniş, açık bir kaşları olan sarı bir yüz. Genellikle üst dişleri ve bazen dili ile gösterilir.

Çeşitli hayal kırıklığı, üzüntü, eğlence ve sevgi duygularını iletebilir. Genellikle neşeli bir tonda.

Görünüş ve anlam olarak 😫 Yorgun Yüz'e benzer, ancak gözleri hilal şeklindedir. Samsung'un tasarımı daha önce yorgunluktan yarı kapalı büyük gözleri içeriyordu.

Bu emojinin bir kedi çeşidi vardır, 🙀 Yorgun Kedi Yüzü, ancak 😱 Korkuda Çığlık Atan Yüz'e daha çok benzemektedir.


    😫 Anlamı: Yorgun Yüz

Kırışık, X şeklinde gözleri, çatık kaşları ve yorgunluktan esniyormuş veya hiddetten inliyormuş gibi geniş, açık bir kaşları olan sarı bir yüz. Genellikle üst dişleri ve bazen dili ile gösterilir.

Yorgunluğu temsil etmesi amaçlanmış olsa da, genellikle çeşitli derecelerde ve tonlarda hayal kırıklığı ve üzüntü ile heyecan ve sevgiyi ifade eder, sanki birinin veya bir şeyin ne kadar harika olduğunu kaldıramıyormuş gibi.

Görünüş ve anlam olarak 😩 Yorgun Yüz'e benzer, ancak gözleri kırışmış. Genellikle gerçekten uykuda olduğunuzu ifade eden 😪 Sleepy Face veya 😴 Sleeping Face ile karıştırılmamalıdır.


    🥱 Anlamı: Esneyen Yüz

Gözleri kapalı ve ağzı tamamen açık sarı bir yüz bir el tarafından kapatılmıştır. Esnemenin ortasında yakalanan bu, yetersiz uykuyu veya bir kişi veya konuyla ilgili can sıkıntısı anlamına gelebilir.

Genellikle gerçekten uykuda olduğunu ifade eden 😪 Sleepy Face veya 😴 Sleeping Face veya "bıkmış" olarak yorgun olan 😫 Yorgun Yüz ile karıştırılmamalıdır.


    😤 Anlamı: Burundan Buharla Yüzleşme

Kapalı gözleri, çatık kaşları, geniş kaşları ve burnundan sanki bir hıçkırık ya da tütüyormuş gibi iki buhar üfleyen sarı bir yüz.

Tahriş, öfke ve hor görme gibi çeşitli olumsuz duyguları iletebilir. Ayrıca gurur, hakimiyet ve yetkilendirme duygularını da iletebilir.

Başlangıçta Face With Look of Triumph olarak adlandırıldı ve burnundan çıkan buhar, anime ve mangada hayal kırıklığı veya küçümseme için görsel bir kısaltmadan kaynaklanıyor olabilir.

Samsung'un tasarımı daha önce kafasına daha kibirli bir ifadeyle başlık verilmiş gibi görünüyordu. Microsoft'un daha önceki tasarımları, buharsız büyük, açık bir ağız ve Facebook'tan 😬 Grimacing Face'e benzeyen bir gülen yüz tasvir ediyordu.


    😡 Anlamı: Öfkeli Yüz

Kızgın bir ifadeye sahip kırmızı bir yüz: gözleri çatık çatık ağız ve aşağı doğru kıvrılmış kaşlar. Çoğu platformda 😠 Angry Face ile aynı ifadeyi taşır ve daha yoğun derecelerde öfke, örneğin nefret veya hiddet iletebilir.

Samsung'un tasarımı daha önce alnında 💢 Öfke Sembolü bulunan sarı bir yüze sahipti. Microsoft'un tasarımı daha önce daha incinmiş bir ifadeye sahip sarı bir yüze sahipti.

İle karıştırılmamalıdır değil 🙎 Somurtkan Yüzlü Kişi. Bu emojinin ayrıca bir kedi çeşidi vardır, 😾 Pouting Cat Face.


    😠 Anlamı: Kızgın Yüz

Ağzı çatık, gözleri ve kaşları olan sarı bir yüz öfkeyle aşağı doğru kıvrıldı.

Huysuzluk ve tahrişten iğrenme ve öfkeye kadar değişen derecelerde öfke taşır. Sert davranan veya kaba davranan birini de temsil edebilir.

Samsung'un tasarımı daha önce sıkışık dişleri ve buruşuk çenesi olan kırmızımsı bir yüze sahipti. Google'ın tasarımı da daha önce kırmızımsı bir yüze sahipken, Facebook ve Microsoft'un önceki tasarımlarında dişler sıkılmıştı.


    🤬 Anlamı: Sembollerle Yüz Yüze

Siyah bir çubuk ve ağzını kaplayan beyaz grawlixs ile öfkeli-kırmızı bir yüz, küfür ettiğini veya kaba olduğunu gösterir. Grawlix'ler, küfürlü kelimeleri veya müstehcenlikleri temsil eden tipografik sembollerdir (örneğin @#$%&!). Genellikle bir öfke, hayal kırıklığı veya öfke patlamasını iletmek için kullanılır.

Çoğu platform, 😠 Angry Face'dekiyle aynı gözlere sahiptir.


    😈 Anlamı: Boynuzlu Gülen Yüz

Şeytan boynuzları, geniş bir sırıtış ve gözleri ve kaşları olan, genellikle mor olan bir yüz, çoğu platformdaki 😠 Angry Face ile aynı şekilde aşağı doğru kıvrıldı. Google'ın tasarımı kırmızı ve Facebook'un siyah boynuzları ve yeşil gözleri var.

Genellikle yaramazlık, yaramazlık ve heyecan veya mükemmelliği (argo, kötü veya kötü) iletmek için kullanılır. Özellikle Cadılar Bayramı çevresinde şeytanları veya şeytani davranışları da temsil edebilir. Aptal meslektaşı 👿 Angry Face With Horns'tan daha eğlenceli ve düşündürücü.


    👿 Anlamı: Boynuzlu Kızgın Yüz

Genellikle mor renkli, iki şeytan boynuzlu, çatık ağızlı ve gözlü ve kaşları öfkeyle aşağı doğru kıvrılmış bir yüz. Çoğu platformda 😠 Angry Face ve 😡 Pouting Face ile aynı ifadeyi taşır. Google'ın tasarımı kırmızıdır ve Facebook'un siyah boynuzları, yeşil gözleri ve sıkışık dişleri vardır.

Unicode adı Imp, folklordaki küçük bir iblise atıfta bulunur, ancak gülen yüz, özellikle Cadılar Bayramı çevresinde şeytanları ve şeytani davranışları temsil etmek için yaygın olarak kullanılır. Ayrıca çeşitli öfke duygularını veya kötülük fikirlerini iletmek için kullanılır. Muadilinden daha tehditkar 😈 Boynuzlu Gülen Yüz.


    💀 Anlamı: Kafatası

Büyük, siyah göz yuvaları olan beyazımsı gri, çizgi film tarzı bir insan kafatası. Genellikle mecazi ölümü ifade eder, örneğin aşırı kahkaha, hayal kırıklığı veya sevgiden ölmek.

Cadılar Bayramı çevresinde popüler. ☠️ Skull and Crossbones ile karıştırılmamalıdır, ancak uygulamaları örtüşebilir.


    ☠️ Anlamı: Kafatası ve Kemikler

Korsan bayrağı veya zehir sembolündeki gibi X şeklinde bir kemik çiftinin üzerinde çizgi film insan kafatası. Samsung'un tasarımı daha önce sarı bir üçgen üzerinde bir kafatası ve çapraz kemikler gösteriyordu ve bu da tehlikeli bir maddeyi gösteriyordu.

Çeşitli ölüm veya tehlike fikirlerini temsil edebilir, örneğin gülmekten ölmek veya onu büyük bir beceriyle öldürmek gibi. Ayrıca çeşitli korsan karakterleri veya maskotları temsil edebilir.

Cadılar Bayramı çevresinde popüler. 💀 Kafatası ile karıştırılmamalıdır, ancak uygulamaları örtüşebilir.


    💩 Anlamı: Bok Yığını

Büyük, heyecanlı gözleri ve kocaman, arkadaşça bir gülümsemesi olan yumuşak servis dondurma şeklinde bir kahverengi kaka girdabı.

Dışkı ve diğer banyo konularını temsil etmek için kullanılabilir ve aynı zamanda birçok ilgili argo terimini temsil eder. Ayrıca, eğlenceli ve mutlu ifadesi göz önüne alındığında, bir kapris veya aptallık duygusu iletmek gibi çok çeşitli kendine özgü uygulamalara sahiptir.

Microsoft ve Google daha önce kelimenin tam anlamıyla bir dışkı yığını tasvir etmişti; Google'ın tasarımı, pis kokular ve üzerinde uçan sinekler içeriyordu.


    🤡 Anlamı: Palyaço Yüzü

Beyaz yüz makyajı, kırmızı burun, abartılı gözler ve gülümseme ve iki tutam saç (kırmızı veya mavi) ile görüntülenen bir sirk veya doğum günü palyaço. Genellikle bir kişinin aptal, aptal ve/veya bencil olduğunu belirtmek için TikTok veya diğer sosyal medya platformlarında yorum olarak kullanılır.

Bunun yerine ürkütücü veya korkutucu bir şey tarif edebilir. Bazen Donald Trump için hoş olmayan bir takma ad olarak kullanılır.


    👹 Anlamı: Ogre

Boynuzları, geniş gözleri, büyük bir burnu, çarpık dişleri ve bir tutam tüylü saçları olan grotesk, kırmızı bir yüz. Japon folklorunda bir tür iğrenç dev olan bir oni'yi tasvir eder.

Japonya'nın bazı bölgelerinde Yeni Yıl Arifesinde erkekler, yaramaz çocukları azarlamak veya kötülüğü savuşturmak için başka bir efsanevi varlık olan namahage gibi giyinmek için oni maskeleri ve hasır mantolar giyebilir. Halk arasında doğaüstü veya mecazi canavarları ve şeytanları ifade edebilir.


    👺 Anlamı: Cin

Acayip uzun bir burnu, kızgın gözleri ve gür kaşları ve bıyığı olan tehditkar, kırmızı bir maske. Japon folklorunda gururlu bir düzenbaz figür olan bir tenguyu tasvir eder.

Burnunun fallik görünümünden dolayı halk arasında kötülüğü, öfkeyi, zalimce veya yaramaz davranışları ve cinsel öneriyi ifade edebilir. Ayrıca doğaüstü veya mecazi trolleri, goblinleri ve benzeri diğer varlıkları temsil edebilir.


    👻 Anlamı: hayalet

Buuu! Aptal bir surat yapan beyaz, çizgi film hayaleti. Sanki birini dostane bir şekilde korkutmaya çalışıyormuş gibi, dili dışarı çıkmış ve kolları uzanmış. Birkaç platformda daha büyük, şişkin bir göz bulunur.

Cadılar Bayramı için klasik bir hayalet kostümüne benziyor. Bir şeyi veya birisinin eğlenceli veya aptal olduğunu iletmek için de kullanılabilir. Yükseltilmiş kolları sayesinde, bazıları bu emojiyi heyecanlı bir Yay'ı ifade etmenin bir yolu olarak kullanıyor!


    👽 Anlamı: Uzaylı

Klasik bir uzaylı yüzü. Büyük siyah gözleri ve hafif, samimi bir gülümsemesi olan gri veya yeşil bir uzaylının oval, çıplak başı. Samsung burun deliklerini, Facebook bir burnu tasvir ediyor.

Dünya dışı yaşamı veya uzayla ilgili konuları temsil edebilir, ancak genellikle sanki biri veya bir şey orada veya başka bir gezegenden gelmiş gibi eğlenceli bir tuhaflık veya tuhaflık duygusu taşır.


    👾 Anlamı: Uzaylı Canavar

İki gözlü, dost görünümlü, dokunaçlı bir uzay yaratığı. Çoğu büyük platform, Space Invaders gibi klasik atari oyunlarında uzaylılardan sonra tasarımlarını şekillendirerek, 8-bit grafiklerdeymiş gibi mor ve pikselli hale getirir.

Samsung'un tasarımı bir ahtapotu andırıyor ve daha önce Star Trek tarzında büyük beyinli bir uzaylıya sahipti. Google ve Microsoft'un daha önceki tasarımları, daha çok çizgi film benzeri uzaylı canavarları tasvir ediyordu.

Dünya dışı yaşam, uzay, oyun ve bilgisayarla ilgili konularda kullanılabilir, ancak emoji kollarını kaldırıyormuş gibi göründüğü için tuhaflık, tuhaflık veya heyecan duygusu iletmek gibi bir dizi kendine özgü uygulamaya da sahiptir. bağırarak yay! birçok platformda.


    🤖 Anlamı: Robot

Klasik bir robotun başı. Genellikle yuvarlak gözleri, üçgen bir burnu, kulakları için topuzları, başının üzerinde bir ışık ve/veya antenleri ve bir yüz buruşturma benzeri ızgara benzeri bir ağzı olan eski bir teneke oyuncak robot olarak tasvir edilir. Renkler platforma göre değişir, ancak çoğu platformda başı metaliktir.

Robotik, elektronik, bilgisayar programlama, fütürizm ve bilim kurgu ile ilgili konularda kullanılabilir. Ayrıca, geniş gözlü, diş gıcırdatan ifadesi göz önüne alındığında, bir tuhaflık ve eğlence duygusunun yanı sıra alarm, sürpriz ve heyecan gibi bir dizi kendine özgü uygulamaya sahiptir.


    😺 Anlamı: Sırıtan kedi

😀 Sırıtan Yüz'ün çizgi film kedisi çeşidi. Büyük platformlarda sarı olarak gösterilir.


    😸 Anlamı: Gülen Gözlü Sırıtan Kedi

😄 Gülümseyen Gözlerle Sırıtan Yüz'ün çizgi film kedi çeşidi. Büyük platformlarda sarı olarak gösterilir.


    😹 Anlamı: Sevinç Gözyaşları Olan Kedi

😂 Face With Tears of Joy'un çizgi film kedisi çeşidi. Büyük platformlarda sarı olarak gösterilir.


    😻 Anlamı: Kalp Gözlü Gülen Kedi

😍 Kalp Gözlü Gülen Yüz'ün çizgi film kedisi çeşidi. Büyük platformlarda sarı olarak gösterilir.


    😼 Anlamı: Alaycı Gülümseyen Kedi

😏 Sırıtan Yüz'ün bir karikatür kedi çeşidi. Büyük platformlarda sarı olarak gösterilir.


    😽 Anlamı: Öpen Kedi

😚 Kapalı Gözlerle Öpüşme Yüzünün çizgi film kedisi çeşidi. Büyük platformlarda sarı olarak gösterilir.


    🙀 Anlamı: Yorgun Kedi

😩 Yorgun Yüz'ün bir karikatür kedi çeşidi. İfadesi 😱 Korku İçinde Çığlık Atıyor'a daha çok benziyor. Büyük platformlarda sarı olarak gösterilir.


    😿 Anlamı: Ağlayan Kedi

😢 Ağlayan Yüz'ün çizgi film kedisi çeşidi. Büyük platformlarda sarı olarak gösterilir.


    😾 Anlamı: Somurtan Kedi

😡 Somurtkan Yüz'ün çizgi film kedisi çeşidi. Ayrıca 😠 Angry Face'e benziyor. Büyük platformlarda sarı olarak gösterilir. Bazen internet memesini ve ünlü Huysuz Kediyi temsil etmek için kullanılır.

Apple'ın tasarımı, daha önce Twitter'ın yaptığı gibi yüzü profilde gösteriyordu. Microsoft'un tasarımı önceden 😟 Endişeli Yüz'e 😠 Kızgın Yüz'den daha çok benziyordu.


    💋 Anlamı: Öpücük İşareti

Sert bir öpücükten sonra kalan iz, parlak rujla yerleştirilir. 'xxx' (öpücükler) yerine veya birine öpücük göndermek için kullanılır. Öpücük emojisinden daha baştan çıkarıcı.


    👋 Anlamı: El sallamak

En çok "merhaba" veya "hoşçakal" demek için kullanılan el sallama.

Bu emoji, Çin'deki WeChat'te kullanıldığında artık arkadaş olmama hissini iletmek için kullanılabilir.


    🤚 Anlamı: El Arkası Kaldırılmış

Avuç içinin arka tarafını gösteren yükseltilmiş bir el. Öne bakan yükseltilmiş el emojisi ile eşleştirilebilir.


    🖐️ Anlamı: Parmakları Açılmış El

Parmaklar birbirinden ayrı olan bir elin avuç içi. Beş numarayı gösterebilecek şekilde tutulur. 👋 El Sallayarak'a benzer, ancak hareketsizdir.


    ✋ Anlamı: Yükseltilmiş El

Avucunu gösteren bir el kaldırdı. Dur demek için veya çak bir beşlik olarak kullanılabilir.


    🖖 Anlamı: Vulkan Selamı

Parmaklar yüzük parmağı ile orta parmak arasında ayrılmış, yükseltilmiş bir el.


    👌 Anlamı: Tamam El

Açık bir daire oluşturmak için işaret parmağı ve başparmağın birbirine değdiğini gösteren bir jest. “İyiyim” veya “evet, bu doğru/iyi”yi temsil eder.

Amerikan İşaret Dilinde (ASL) dokuz rakamı bu hareketle temsil edilir. Aynı el işareti, Avrupa, Orta Doğu ve Güney Amerika'nın bazı bölgeleri de dahil olmak üzere bazı kültürlerde saldırgan olarak görülebilir.


    🤏 Anlamı: Sıkıştıran El

Başparmak ve işaret parmağı birbirine çok yakın olan bir el. Bir şeyin küçük olduğunu belirtmek veya küçük bir miktarı göstermek için kullanılır.


    ✌️ Anlamı: Zafer Eli

En yaygın olarak ✌️ Barış İşareti olarak bilinir, ancak geleneksel olarak Zafer Eli olarak adlandırılır. Bir yandan iki parmak V işareti yapıyor.

Bu sembolün tersi, İngiliz kültüründe orta parmak vermeye benzer bir suç hareketi olarak kabul edilir.


    🤞 Anlamı: Çapraz Parmaklar

İşaret (birinci) parmağın orta (ikinci) parmağın üzerinden geçtiğini gösteren bir parmak çarpı işareti emojisi. Genellikle şansı belirten bir jest olarak veya olumlu bir sonuç arzusunu göstermek için kullanılır.

Bu emoji daha önce Samsung cihazlarda ek bir parmakla görüntüleniyordu.


    🤟 Anlamı: Seni Seviyorum Hareketi

Amerikan İşaret Dilinde "Seni seviyorum" hareketi, kalkık serçe (küçük) parmak, işaret parmağı ve uzatılmış başparmak olarak gösterilir.


    🤘 Anlamı: Boynuz İşareti

Bir yandan pembemsi ve işaret parmaklarını kaldıran bir "rock on" el hareketi, çeşitli başka anlamlar.


    🤙 Anlamı: Beni Ara

Başparmağı ve küçük (pembemsi) parmağı uzatılmış, geleneksel telefon benzeri bir şekil oluşturan bir el. “Beni ara” (lütfen) önermek için bir yüz ile birlikte kullanılabilir.

Boynuz işareti ile karıştırılmamalıdır. Genellikle farklı bir yönelimde benzer bir jest olan bir shaka işareti olarak kullanılır.


    👈 Anlamı: Ters Elle Sola İşaret Eden İndeks

İşaret parmağı sola dönük.


    👉 Anlamı: Ters Elle Sağı Gösteriyor

Sağa dönük işaret parmağı.


    👆 Anlamı: Ters Elle Yukarıyı Gösteren İndeks

İşaret parmağı yukarıyı gösteriyor ve bunu yaparken elin arkasını gösteriyor.


    🖕 Anlamı: Orta Parmak

Bazı batı kültürlerinde kaba veya aşağılayıcı bir jest olarak kullanılan orta parmak emojisi. Elin arkası orta parmak kaldırılmış olarak gösterilir.


    👇 Anlamı: Ters Elle Aşağıyı Gösteriyor

İşaret parmağı aşağıyı gösteriyor.


    ☝️ Anlamı: İşaretparmak Yukarıyı Gösteriyor

Bir numarayı temsil etmek veya bir soru sormak için kullanılabilecek, yukarıyı gösteren tek bir parmak.


    👍 Anlamı: Başparmak yukarıya

Onay belirten bir başparmak yukarı hareketi.


    👎 Anlamı: Başparmak Aşağı

Onaylanmadığını belirten bir başparmak aşağı hareketi.


    ✊ Anlamı: Yükseltilmiş Yumruk

Bir kutlama hareketi olarak kullanılabilecek havaya kaldırılmış bir yumruk: yumruk pompası. Herhangi bir parmak kaldırılmadığından, sıfır öğeleri temsil etmek için de kullanılabilir.

Bazen direniş veya meydan okuma sembolü olarak kullanılır. Daha koyu ten tonuna sahip varyasyonlar, #BlackLivesMatter hareketini temsil etmek için yaygın olarak kullanılır.


    👊 Anlamı: Yaklaşan Yumruk

Birini yumruklamak veya başka bir kişiye yumruk atmak için gösterilen bir yumruk.

Desteklenen tüm platformlarda sağ el olarak gösterilir. Eşdeğer bir solak versiyonu mevcut değil.


    🤛 Anlamı: Sola Bakan Yumruk

Yumruk çarpma hareketini tamamlamak için sağa bakan yumrukla birlikte kullanılabilen, sola dönük bir yumruk.


    🤜 Anlamı: Sağa Bakan Yumruk

Yumruk çarpma hareketini tamamlamak için sola bakan yumrukla birlikte kullanılabilen, sağa dönük bir yumruk.


    👏 Anlamı: Alkışlayan Eller

Birden çok kez kullanıldığında alkış olarak kullanılabilen iki el alkışlayan emoji.


    🙌 Anlamı: El Kaldırmak

İki el havaya kalktı, başarıyı veya başka bir neşeli olayı kutluyor.

Başlangıçta, Banzai ünlemiyle birlikte yapılabileceği gibi, ellerin kaldırıldığını göstermek için canlandırılmıştır! Japonyada. Artık daha yaygın olarak sadece elleri havada gösteriyor.


    👐 Anlamı: Ellerini Aç

Açıklığı temsil eden iki açık el. Bazen sarılmak ya da caz ellerini göstermek için kullanılır.


    🤲 Anlamı: Avuç İçleri Bir Arada

Açık avuç içi yukarı bakacak şekilde iki el hafifçe kavisli bir şekilde birbirine uzatılır.

Amerikan İşaret Dili'nde (ASL) açık bir kitabı veya İslam'ın takipçileri tarafından dua ederken kullanılan hareketi temsil etmek için kullanılabilir. Bu jest aynı zamanda eskiden para dilenen birine benziyor.


    🤝 Anlamı: El sıkışma

El sıkışma hareketi yapan iki el, arkadaşlar veya ortaklar arasında samimi bir selamlama olduğunu gösteriyor.


    🙏 Anlamı: Katlanmış Eller

Japon kültüründe lütfen ya da teşekkür ederim anlamına gelen iki el sıkıca bir araya getirilmiştir. Bu emoji için yaygın bir alternatif kullanım, dua eden eller ile aynı hareketi kullanan dua içindir. Aynı zamanda, Hindu namaste veya Budist añjali mudra gibi Güneydoğu Asya din ve kültürlerindeki pek çok kişi için saygılı bir selamlama veya hayranlık gösterisini temsil edebilir.


    ✍️ Anlamı: Yazan El

Kalem veya kurşun kalem tutan ve yazan bir el. Microsoft'un tasarımında kırmızı bir kalem olmasına rağmen, çoğunlukla mavi veya siyah bir kalem tutarken gösterilir. LG'nin tasarımı sol eli gösterirken diğer tüm platformlar sağ eli gösterir. Yazıyı temsil etmek için yaygın olarak kullanılır.

Ayrıca bir dersin öğrenildiğini ve birinin not aldığını belirtmek için kelimeler arasında kullanılır. Örneğin, ✍️look✍️both✍️ways✍️önce✍️you✍️cross✍️the✍️street. Bu kullanım TikTok yorumlarında popüler oldu. Vurgu için kelimelerin arasına emoji yerleştirmenin yerleşik uygulamasını kullanır. Muhtemelen, Amerika Birleşik Devletleri'nde Siyah İngilizce'deki konuşma-jest eşleşmelerini yansıtan 👏 Alkışlayan Ellerin vurgulu kullanımından etkilenmiştir.


    💅 Anlamı: Oje

Tırnaklara uygulanan renkli oje, genellikle kayıtsızlık veya kayıtsızlık havası sergilemek için kullanılır.

Çoğu platformda kırmızı, pembe veya mor oje olarak gösterilen renk, bu emojinin anlamını nadiren değiştirir.


    🤳 Anlamı: Selfie

Selfie çekmek için tutulan bir cep telefonu (telefonu veya kamerayı tutan kişinin fotoğrafı). Genellikle bir cep telefonunu tutan bedensiz bir kol olarak temsil edilir.


    💪 Anlamı: Esnek Biceps

Biceps kasını göstermek için esneyen bir kol. Gücü veya çalışmayı temsil eder.


    🦾 Anlamı: Mekanik Kol

Mekanik veya protez kol.


    🦿 Anlamı: Mekanik Bacak

Mekanik veya protez bacak.


    🦵 Anlamı: Bacak

Bir insan vücudundan ayrılmış olarak gösterilen bir insan bacağı. Uyluktan görüntülenir ve ayağı içerebilir.


    🦶 Anlamı: Ayak

Beş parmakla gösterilen ve ayak bileğinin bir kısmını veya tamamını içerebilir bir insan ayağı. Apple platformlarında ayak tabanı olarak gösterilir.


    👂 Anlamı: Kulak

Tek bir insan kulağı. Dinleme veya bir şey duyma bağlamında kullanılabilir.


    🦻 Anlamı: İşitme Cihazlı Kulak

İşitme kaybı olan bir kişinin taktığı, işitme cihazı ile gösterilen kulak. Kulak Arkasında (BTE) gösterilen stil, ancak bu herhangi bir işitme cihazını temsil edebilir.


    👃 Anlamı: Burun

Bir insan burnu. Kokulu veya kokan bir şeyi belirtmek için kullanılabilir.


    🧠 Anlamı: Beyin

Çoğu platformda pembe renkle gösterilen bir insan beyni. Düşünmeyi veya insan aklını belirtmek için kullanılır.

TikTok gibi platformlarda bu emojinin alternatif bir anlamı 'kafa verme'yi temsil etmektir.

    🦷 Anlamı: Diş
    🦴
Anlamı: Kemik


    👀 Anlamı: Gözler

Çoğu platformda hafifçe sola bakan bir çift göz. Bu emojinin Google versiyonu, bu karakterin adı göz (çoğul) olmasına rağmen daha önce yalnızca tek bir göz gösteriyordu.

Bazen internette yayınlanan çekici bir fotoğrafın onaylandığını belirtmek için 'sapık gözleri' belirtmek için kullanılır; veya aldatıcı bir eylemi iletmek için "kaygan gözler".


    👁️ Anlamı: Göz

Tek bir insan gözü, ileriye bakıyor. Bu göz, daha yuvarlak ve bir tarafa bakan bir çift göze göre farklı bir şekil ve tarzdadır.


    👅 Anlamı: Dil

Dışarı çıkmış bir dil. Çocukça bir meydan okuma işareti olarak kullanılabilir. Alternatif olarak: çeşitli bağlamlarda yalama.


    👄 Anlamı: Ağız

Genellikle ağzın içi yerine bir çift dudak ve üst sıra diş olarak gösterilen insan ağzı.

Konuşulan kelimeyi belirtmek için veya Kiss Mark'a alternatif olarak kullanılabilir.


    👶 Anlamı: Bebek

Başının üstünde küçük bir tutam saç olan bir bebeğin yüzü. Bazı platformlar bebeğin emzik emdiğini gösterirken, bazı platformlarda bebeğin açık ağzında tek bir diş görülmektedir. Android daha önce bu emojiyi kundaklanmış bir bebek olarak göstermişti.

Snapchat'te bebek emojisi, hizmetteki yeni bir arkadaşı ifade eder. Bu emoji, "Ben bebeğim" mem bağlamında da kullanılabilir.


    🧒 Anlamı: çocuk

Cinsiyeti belirtilmemiş bir çocuk. Bu emoji, çocuklar hakkında cinsiyet içeren bir şekilde konuşmak için kullanılabilir.

Varyantlar arasında 👧 Kız ve 👦 Erkek bulunur.


    👦 Anlamı: Oğlan

Bir çocuğun yüzü, gülümsüyor.


    👧 Anlamı: Kız

Gülümseyen bir kızın yüzü. Çoğu platform, kızın saçını at kuyruğu şeklinde gösterir.

Varyantlar arasında 👦 Çocuk ve 👦 Oğlan bulunur.


    🧑 Anlamı: Kişi

Cinsiyet belirtilmemiş bir yetişkin. Bu emoji, yetişkinler hakkında cinsiyet dahil bir şekilde konuşmak için kullanılabilir.

Varyantlar arasında 👩 Kadın ve 👨 Erkek bulunur.


    👱 Anlamı: Kişi: Sarı Saç

Sarı saçlı bir kişi. Bu emoji, hangi cilt tonu seçilirse seçilsin sarı saçları korur. Bu emoji, sarışınlar hakkında cinsiyet dahil bir şekilde konuşmak için kullanılabilir.

İlk Google, Microsoft ve Samsung tasarımlarında sarı saçlı bir kadın olarak gösterilse de, daha önce tüm platformlarda sarı saçlı bir erkek olarak gösteriliyordu.

Varyantlar arasında 👱‍♀️ Sarı Saçlı Kadın ve 👱‍♂️ Sarı Saçlı Erkek bulunur.


    👨 Anlamı: Adam

🧑 Kişi'nin erkek versiyonu.


    🧔 Anlamı: Kişi: Sakallı

Sakallı bir kişi.

Bu emoji, sakallı kişiler hakkında cinsiyet dahil bir şekilde konuşmak için kullanılabilir. 2017'de onaylandı. Bu emojinin cinsiyetlendirilmiş varyantları üç yıl sonra onaylandı.

Varyantlar arasında, her ikisi de 2020'de onaylanan 🧔‍♂️ Sakallı Erkek ve 🧔‍♀️ Sakallı Kadın yer alır.


    👨‍🦰 Anlamı: Erkek: Kızıl Saçlı

🧑‍🦰Kızıl Saçlı Kişi'nin erkek versiyonu.

Adam: Kızıl Saç emojisi, 👨 Erkek, ‍ Sıfır Genişlik Marangozluğu ve 🦰 Kızıl Saçı birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👨‍🦱 Anlamı: Erkek: Kıvırcık Saç

🧑‍🦱 Kıvırcık Saçlı Kişi'nin erkek versiyonu.

Adam: Kıvırcık Saç emojisi, 👨 Erkek, ‍ Sıfır Genişlik Marangozluğu ve 🦱 Kıvırcık Saçı birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👨‍🦳 Anlamı: Erkek: Beyaz Saç

🧑‍🦳 Beyaz Saçlı Kişi'nin erkek versiyonu.

Adam: Beyaz Saç emojisi, 👨 Erkek, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve 🦳 Beyaz Saç'ı birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👨‍🦲 Anlamı: Erkek: Kel

🧑‍🦲 Kel Person'un erkek versiyonu.

Adam: Kel emoji, 👨 Adam, ‍ Zero Width Joiner ve 🦲 Kel'i birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👩 Anlamı: Kadın

🧑 Kişi'nin kadın versiyonu.


    👩‍🦰 Anlamı: Kadın: Kızıl Saçlı

🧑‍🦰Kızıl Saçlı Kişi'nin kadın versiyonu.

Kadın: Kızıl Saç emojisi, 👩 Kadın, ‍ Sıfır Genişlik Marangozluğu ve 🦰 Kızıl Saçı birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧑‍🦰 Anlamı: Kişi: Kızıl Saçlı

Kızıl saçlı bir kişi. Bu emoji, hangi cilt tonu seçilirse seçilsin kızıl saçı korur. Bu emoji, kızıllar hakkında cinsiyet dahil bir şekilde konuşmak için kullanılabilir.

Çeşitleri arasında 👩‍🦰 Kızıl Saçlı Kadın ve 👨‍🦰 Kızıl Saçlı Erkek bulunur.

Kişi: Kızıl Saç emojisi, 🧑 Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve 🦰 Kızıl Saç'ı birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👩‍🦱 Anlamı: Kadın: Kıvırcık Saç

🧑‍🦱 Kıvırcık Saçlı Kişi'nin kadın versiyonu.

Kadın: Kıvırcık Saç emojisi, 👩 Kadın, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve 🦱 Kıvırcık Saçı birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧑‍🦱 Anlamı: Kişi: Kıvırcık Saç

Kıvırcık saçlı bir kişi. Bu emoji, kıvırcık saçlı insanlar hakkında cinsiyet dahil bir şekilde konuşmak için kullanılabilir.

Çeşitleri arasında 👩‍🦱 Kıvırcık Saçlı Kadın ve 👨‍🦱 Kıvırcık Saçlı Erkek bulunur.

Kişi: Kıvırcık Saç emojisi, 🧑 Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve 🦱 Kıvırcık Saç'ı birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👩‍🦳 Anlamı: Kadın: Beyaz Saç

🧑‍🦳 Beyaz Saçlı Kişi'nin kadın versiyonu.

Kadın: Beyaz Saç emojisi, 👩 Kadın, ‍ Sıfır Genişlik Marangozluğu ve 🦳 Beyaz Saçı birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧑‍🦳 Anlamı: Kişi: Beyaz Saç

Beyaz saçlı bir kişi. Bu emoji, hangi cilt tonu seçilirse seçilsin beyaz saçları korur. Bu emoji, beyaz saçlı insanlar hakkında cinsiyet dahil bir şekilde konuşmak için kullanılabilir.

Çeşitleri arasında 👩‍🦳 Beyaz Saçlı Kadın ve 👨‍🦳 Beyaz Saçlı Erkek bulunur. Ayrıca bkz. 🧓 Benzeri olan Yaşlı Kişi, çoğu platformda kırışıklar ve gri saçlarla gösterilir.

Kişi: Beyaz Saç emojisi, 🧑 Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve 🦳 Beyaz Saç'ı birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👩‍🦲 Anlamı: Kadın: Kel

Kel kafalı bir kadın. Kel bir kadını veya traşlı bir kadını temsil etmek için kullanılabilir. Kemoterapi, alopesi veya diğer tıbbi tedaviler veya durumlardan dolayı saç dökülmesi yaşayan bir kadını temsil etmek için de kullanılabilir.

Varyantlar arasında 🧑‍🦲 Kel Kişi ve 👨‍🦲 Kel Adam bulunur.

Kadın: Kel emoji, 👩 Kadın, ‍ Sıfır Genişlik Marangozluğu ve 🦲 Kel'i birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧑‍🦲 Anlamı: Kişi: Kel

Kel kafalı bir kişi. Kel bir kişiyi veya traş kafası olan bir kişiyi temsil etmek için kullanılabilir. Kemoterapi, alopesi veya diğer tıbbi tedaviler veya durumlardan dolayı saç dökülmesi yaşayan bir kişiyi temsil etmek için de kullanılabilir.

Bu emoji, kel insanlar hakkında cinsiyet dahil bir şekilde konuşmak için kullanılabilir.

Çeşitleri arasında 👩‍🦲 Kel Kadın ve 👨‍🦲 Kel Adam bulunur.

Kişi: Kel emoji, 🧑 Kişi, ‍ Sıfır Genişlik Marangozluğu ve 🦲 Kel'i birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👱‍♀️ Anlamı: Kadın: Sarı Saç

👱 Kişi Sarı Saçlı'nın kadın versiyonu.

Kadın: Sarı Saç emojisi, 👱 Kişi: Sarı Saç, ‍ Sıfır Genişlik Marangoz ve ♀️ Kadın İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👱‍♂️ Anlamı: Erkek: Sarı Saç

👱 Kişi Sarı Saçlı'nın erkek versiyonu.

Adam: Sarı Saç emojisi, 👱 Kişi: Sarı Saç, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧓 Anlamı: Yaşlı Kişi

Cinsiyet belirtilmemiş daha yaşlı bir yetişkin. Bu emoji, yaşlı yetişkinler hakkında cinsiyet dahil bir şekilde konuşmak için kullanılabilir.

Varyantlar arasında 👴 Yaşlı Adam veya 👵 Yaşlı Kadın bulunur. Ayrıca bkz. 🧑‍🦳 Benzeri olan Beyaz Saçlı Kişi, çoğu platformda beyaz saçlı ve kırışıksız olarak gösterilir.


    👴 Anlamı: Yaşlı Adam

Yaşlı bir adam gri (gri) saç ve görünür kırışıklıklar. Apple ve Microsoft tasarımları gibi bu sanat eserinin birçok versiyonunda saç dökülmesi.


    👵 Anlamı: Yaşlı Kadın

Gri (gri) saçlı ve görünür kırışıklıkları olan yaşlı bir kadın. Bazı platformlarda gözlük takıyor.


    🙍 Anlamı: Üzgün Kişi

Üzgün bir kişi, dehşetle kaşlarını çattı. Cinsiyet belirtilmemiş, ancak genellikle kadın olarak gösterilmiştir.


    🙍‍♂️ Anlamı: Üzgün Adam

🙍 Kişi Üzgün emojisinin erkek versiyonu.

Somurtan Adam emojisi, 🙍 Somurtan Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    🙍‍♀️ Anlamı: Üzgün Kadın

🙍 Kişi Somurtkan emoji'nin kadın versiyonu. Şu anda cinsiyetsiz temel emoji ile görünüş olarak aynı.

Somurtan Kadın emojisi, 🙍 Somurtan Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve ♀️ Kadın İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir.

    🙎 Anlamı: Somurtan Kişi

Durumdan hafif hoşnutsuzluk gösteren ciddi bir ifadeye sahip bir kişi. Bu kişi kızgın görünmediği için tepki olarak çekingen veya sabırlı olarak kabul edilebilir.

Daha agresif bir ton veren ve bir gülen yüz ifade eden Somurtkan Yüz Emojisinden oldukça farklı. Pouting Cat Face bir kedidir.


    🙎‍♂️ Anlamı: Somurtan Erkek

🙎 Yüzü Somurtkan Kişi emojisinin erkek versiyonu.

Somurtan Adam emojisi, 🙎 Somurtan Kişi, ‍ Zero Width Marangoz ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    🙎‍♀️ Anlamı: Somurtan Kadın

🙎 Surat Eden Kişi emojisinin kadın versiyonu. Şu anda temelsiz emoji ile olarak aynı.

Somurtan Kadın emojisi, 🙎 Somurtan Kişi, ‍ Sıfır Genişlik Marangoz ve ♀️ Kadın işaretini birleştiren bir ZWJ dizidir.


    🙅 Anlamı: Hayır Hareketi Yapan Kişi

Kollarını kavuşturmuş bir kişi, 'hayır' veya 'iyi değil' belirtmek için bir 'X' oluşturur. Bu hareket, Deal or No Deal adlı TV yarışma programında 'Anlaşma Yok'u belirtmek için kullanılır.


    🙅‍♂️ Anlamı: Hayır Hareketi Yapan Erkek

Kollarını kavuşturmuş bir kadın, "hayır" veya "hayır" anlamına gelen "X" harfini oluşturuyor. Bu hareket, Deal or No Deal adlı TV yarışma programında 'Anlaşma Yok'u belirtmek için kullanılır. Cinsiyet ayrımı gözetmeyen ama çoğu platformda bir kadın olarak gösterilen.

Emojisiz Hareket Eden Adam, 🙅 Hayır Hareketi Yapan Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    🙅‍♀️ Anlamı: Hayır Hareketi Yapan Kadın

Kollarını kavuşturmuş bir kadın, "hayır" veya "hayır" anlamına gelen "X" harfini oluşturuyor. Bu hareket, Deal or No Deal adlı TV yarışma programında 'Anlaşma Yok'u belirtmek için kullanılır. Cinsiyet ayrımı gözetmeyen ama çoğu platformda bir kadın olarak gösterilen.

Emojisiz Hareket Eden Kadın, 🙅 Hayır Hareketi Yapan Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve ♀️ Kadın İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    🙆 Anlamı: Kişi Tamam İşareti

Kolları başının üstünde olan, tüm vücuduyla 'Tamam' işareti (daire) yapan bir kişi. Cinsiyet belirtilmemiş.

Daha önce Android'de bir uzaylı veya blob, Windows'ta bir erkek ve diğer birçok platformda bir kadın olarak gösteriliyordu.


    🙆‍♂️ Anlamı: Tamam Hareketi Yapan Erkek

🙆 Face With OK Jest emojisinin erkek versiyonu.

İyi Hareket Eden Adam emojisi, 🙆 Hareket Eden Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🙆‍♀️ Anlamı: Tamam Hareketi Yapan Kadın

🙆 Face With OK Jest emojisinin kadın versiyonu. Şu anda cinsiyetsiz temel emoji ile görünüş olarak aynı.

Tamam Hareket Eden Kadın emojisi, 🙆 Hareket Eden Kişi, ‍ Sıfır Genişlik Marangoz ve ♀️ Kadın İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    💁 Anlamı: Elini Deviren Kişi

Bir tepsi içecek taşıyormuş gibi elini omzundan kaldıran veya saçlarını sallayan bir kişi. Başlangıçta Bilgi Masası Kişisi olarak adlandırıldı.

Bu emoji genellikle küstahlığı veya alaycılığı ifade etmek için kullanılır.

Cinsiyet belirtilmezken, birçok erken tasarım bu emojiyi bir kadın olarak gösteriyordu. Google'ın 2014 tasarımında beyaz eldiven ve hap kutusu şapkası takan bir damla görülüyor. Microsoft'un 2015 tasarımı, bu emojinin küstah ve alaycı kullanımlarını daha da güçlendiren bir yüz ifadesi olan göz kırparken bu hareketi yapan bir kadını gösteriyor.


    💁‍♂️ Anlamı: Elini Deviren Adam

Bir tepsi içecek taşıyormuş gibi elini omzundan kaldıran ya da saçını sallayan bir adam.

Bu emoji genellikle küstahlığı veya alaycılığı ifade etmek için kullanılır.

Devrilen El Emojisi, 💁 Deviren El, ‍ Sıfır Genişlik Marangoz ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    💁‍♀️ Anlamı: Elini Deviren Kadın

Elinde içki tepsisi taşıyormuş gibi elini omzundan kaldıran ya da saçlarını sallayan bir kadın.

Bu emoji genellikle küstahlığı veya alaycılığı ifade etmek için kullanılır.

Bu emojinin daha önceki cinsiyet belirtilmemiş versiyonu olan 💁 Kişi Devirme Eli, başlangıçta çoğu platformda bir kadın olarak tasvir edildi.

Devrilen El Emojisi, 💁 Devrilen Kişi El, ‍ Sıfır Genişlik Marangoz ve ♀️ Kadın İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🙋 Anlamı: El Kaldıran Kişi

Bir soru sormak ya da cevaplamak istiyormuş gibi eli havada olan bir kişi.

Genellikle bir kadın olarak gösterilir, ancak belirli bir cinsiyet olarak tanımlanmaz. Daha önce Google resminde blob benzeri, cinsiyet içeren bir karakter gösterilmişti.


    🙋‍♂️ Anlamı: El Kaldıran Erkek

🙋 Tek Elini Kaldıran Mutlu Kişi emojisinin erkek versiyonu.

El Kaldıran Adam emojisi, 🙋 El Kaldıran Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🙋‍♀️ Anlamı: El Kaldıran Kadın

🙋 Tek Elini Kaldıran Mutlu Kişi emojisinin kadın versiyonu. Şu anda cinsiyetsiz temel emoji ile görünüş olarak aynı.

El Kaldıran Kadın emojisi, 🙋 El Kaldıran Kişi, ‍ Sıfır Geniş Marangoz ve ♀️ Kadın Burcu'nu birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧏 Anlamı: Sağır Kişi

Amerikan İşaret Dili'nde (ASL) ve bir dizi başka küresel işaret dilinde sağır işareti olarak kullanılan, işaret parmağını kulak ve ağız arasında hareket ettiren bir kişi. Ayrıca bkz. 🦻 İşitme Cihazlı Kulak.


    🧏‍♂️ Anlamı: Sağır Adam

Sağır Adam emojisi, 🧏 Sağır Kişi, ‍ Sıfır Genişlik Marangozluğu ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧏‍♀️ Anlamı: Sağır Kadın

Sağır Kadın emojisi, 🧏 Sağır Kişi, ‍ Sıfır Genişlik Marangoz ve ♀️ Kadın İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🙇 Anlamı: Eğilen kişi

Japonya'da dogeza olarak bilinen derin bir şekilde eğilen bir kişi. İçten bir özür dilemek veya büyük bir iyilik istemek için kullanılır.

Bu emojinin birçok varyasyonu, bir kişinin şınav çekmesi, masaj yaptırmak için uzanması veya sevimli bir "başını ellerine dayaması" hareketi yapması olarak yanlış yorumlanır.


    🙇‍♂️ Anlamı: Eğilen Adam

🙇 Derin Boyun Eğen Kişi emojisinin erkek versiyonu. Şu anda cinsiyetsiz temel emoji ile görünüş olarak aynı.

Eğlenen Adam emojisi, 🙇 Eğlenen Kişi, ‍ Sıfır Genişlik Marangozluğu ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🙇‍♀️ Anlamı: Eğilen Kadın

🙇 Derin Boyun Eğen Kişi emojisinin kadın versiyonu.

Eğlenen Kadın emojisi, 🙇 Eğilen Kişi, ‍ Sıfır Genişlik Marangoz ve ♀️ Kadın İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🤦 Anlamı: Yüzünü Avuçlayan Kişi
    🤦‍♂️
Anlamı: Yüzünü Avuçlayan Erkek
    🤦‍♀️
Anlamı: Yüzünü Avuçlayan Kadın
    🤷
Anlamı: Omuz silken kişi

Belirli bir konu hakkında bilgi eksikliğini veya bir durumun sonucunu önemsemediğini belirtmek için omuzlarını silken bir kişi.

Bazen yükseltilmiş kollar ve düz ellerle birlikte yükseltilmiş omuzlar olarak görüntülenir. Metin (ifade / kaomoji) formundaki omuz silkme hareketi omuz silkme olarak bilinir ve şu şekilde yazılır: ¯\_(ツ)_/¯


    🤷‍♂️ Anlamı: Omuz silken erkek

Omuz silken adam emojisi, 🤷 Omuz silken Kişi, ‍ Sıfır Genişlik Marangozluğu ve ♂️ Erkek Burcu'nu birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🤷‍♀️ Anlamı: Omuz silken kadın

Omuz silken kadın emojisi, 🤷 Omuz silken Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve ♀️ Kadın İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧑‍⚕️ Anlamı: Sağlık Çalışanı

Sağlık Çalışanı emojisi, 🧑 Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve ⚕️ Tıbbi Sembolü birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👨‍⚕️ Anlamı: Erkek Sağlık Çalışanı
    👩‍⚕️ Anlamı: Kadın Sağlık Çalışanı
    🧑‍🎓 Anlamı: Öğrenci

Öğrenci emojisi, 🧑 Kişi, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve 🎓 Mezuniyet Şapkasını birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👨‍🎓 Anlamı: Erkek Öğrenci

Erkek Öğrenci emojisi, 👨 Adam, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve 🎓 Mezuniyet Şapkasını birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👩‍🎓 Anlamı: Kadın Öğrenci

Kadın Öğrenci emojisi, 👩 Kadın, ‍ Sıfır Genişlikli Marangoz ve 🎓 Mezuniyet Şapkasını birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧑‍🏫 Anlamı: Öğretmen

Bir sınıf öğretmek amacıyla bir kara tahtanın (kara tahta olarak da bilinir) önünde duran bir kişi. Genellikle bir 📕 Kapalı Kitap veya bir işaretçi tutarken gösterilir.


    👨‍🏫 Anlamı: Erkek Öğretmen

Bir sınıf öğretmek amacıyla bir kara tahtanın (aka karatahta) önünde duran bir adam. Genellikle bir 📕 Kapalı Kitap veya bir işaretçi tutarken gösterilir.


    👩‍🏫 Anlamı: Kadın Öğretmen

Bir sınıf öğretmek amacıyla bir kara tahtanın (aka karatahta) önünde duran bir kadın. Genellikle bir 📕 Kapalı Kitap veya bir işaretçi tutarken gösterilir.


    🧑‍⚖️ Anlamı: Yargıç

Yargıç emojisi, 🧑 Kişi, ‍ Zero Width Joiner ve ⚖️ Balance Scale'i birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👨‍⚖️ Anlamı: Erkek Yargıç

Adam Yargıç emojisi, 👨 Man, ‍ Zero Width Joiner ve ⚖️ Balance Scale'i birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👩‍⚖️ Anlamı: Kadın Yargıç

Kadın Yargıç emojisi, 👩 Kadın, ‍ Sıfır Genişlik Birlestirici ve ⚖️ Denge Skalasını birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar, desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧑‍🌾 Anlamı: Çiftçi

Çiftçi emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🌾 Pirinç Demetini birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍🌾 Anlamı: Erkek Çiftçi
    👩‍🌾
Anlamı: Kadın Çiftçi
    🧑‍🍳
Anlamı: Aşçı

Aşçı emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🍳 Yemek Pişirmeyi birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍🍳 Anlamı: Adam Aşçı
    👩‍🍳
Anlamı: Kadın Aşçı
    🧑‍🔧
Anlamı: Tamirci
    👨‍🔧
Anlamı: Erkek Tamirci
    👩‍🔧
Anlamı: Kadın Tamirci
    🧑‍🏭
Anlamı: Fabrika İşçisi
    👨‍🏭
Anlamı: Erkek Fabrika İşçisi
    👩‍🏭
Anlamı: Kadın Fabrika İşçisi
    🧑‍💼
Anlamı: Ofis Çalışanı
    👨‍💼
Anlamı: Erkek Ofis Çalışanı
    👩‍💼
Anlamı: Kadın Ofis Çalışanı
    🧑‍🔬
Anlamı: Bilim insanı
    👨‍🔬
Anlamı: Bilim Adamı
    👩‍🔬
Anlamı: Bilim Kadını
    🧑‍💻
Anlamı: Teknisyen
    👨‍💻
Anlamı: Erkek Teknisyen
    👩‍💻
Anlamı: Kadın Teknisyen
    🧑‍🎤
Anlamı: Şarkıcı

Bir şarkıcı veya rock yıldızı genellikle bir mikrofonla ve bazen müzikal notalarla sergilenir.


    👨‍🎤 Anlamı: Erkek Şarkıcı
    👩‍🎤
Anlamı: Kadın Şarkıcı
    🧑‍🎨
Anlamı: Sanatçı

Sanatçı emojisi, 🧑 Person, Zero Width Joiner ve 🎨 Artist Palette'i birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👨‍🎨 Anlamı: Erkek Sanatçı
    👩‍🎨
Anlamı: Kadın Sanatçı
    🧑‍✈️
Anlamı: Pilot

Pilot emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve ✈️ Uçağı birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍✈️ Anlamı: Adam Pilot
    👩‍✈️
Anlamı: Kadın Pilot
    🧑‍🚀
Anlamı: Astronot

Uzay giysisi ve kask takan bir astronot veya kozmonot.

Astronot emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🚀 Roket'i birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👨‍🚀 Anlamı: Erkek Astronot

Uzay giysisi ve kask takan bir erkek astronot veya kozmonot.

Man Astronaut emojisi, 👨 Man, Zero Width Joiner ve 🚀 Rocket'i birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    👩‍🚀 Anlamı: Kadın Astronot

Uzay giysisi ve kask takan bir kadın astronot veya kozmonot.

Kadın Astronot emojisi, 👩 Kadın, Sıfır Genişlikte Birleştirici ve 🚀 Roket'i birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    🧑‍🚒 Anlamı: İtfaiyeci

İtfaiyeci emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🚒 İtfaiye Aracı'nı birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍🚒 Anlamı: Adam İtfaiyeci
    👩‍🚒
Anlamı: Kadın İtfaiyeci
    👮
Anlamı: Polis Memuru

Ortasında altın bir rozet veya kalkan bulunan mavi bir şapka takan bir polis memuru.

Ayrıca bakınız 👮♀️ Kadın Polis Memuru veya 👮♂️ Erkek Polis Memuru


    👮‍♂️ Anlamı: Erkek Polis Memuru
    👮‍♀️
Anlamı: Kadın Polis Memuru
    🕵️
Anlamı: Dedektif

Şapka takan ve bazen kanıtları yakından incelemek için büyüteç kullanan gizli bir araştırmacı. Bu emoji başlangıçta emoji değiştiricileri önermiyordu, ancak bunu ele almak için bir teklif oluşturuldu.


    🕵️‍♂️ Anlamı: Erkek Dedektif
    🕵️‍♀️
Anlamı: Kadın Dedektif
    💂
Anlamı: Muhafız

Ayak muhafızı olarak bilinen bir İngiliz muhafızı. Sarı çene kayışı olan uzun siyah bir şapka takar. Turistler dikkatlerini dağıtmaya çalışsa bile her zaman dosdoğru ileriye bakmalıdır.


    💂‍♂️ Anlamı: Erkek Muhafız
    💂‍♀️
Anlamı: Kadın Muhafız
    👷
Anlamı: İnşaat İşçisi

Baret (güvenlik kaskı) takan bir inşaat işçisi. Bazı varyasyonlarda yüksek görünürlük yeleği veya çekici vardır.

Bazı platformlarda kaskın üzerinde Japonya'da inşaat alanlarında güvenlik hatırlatıcısı olarak kullanılan yeşil bir haç bulunur. Mega Man oyunundaki Met kaskında da yaygın olarak görülür.


    👷‍♂️ Anlamı: Erkek İnşaat İşçisi
    👷‍♀️
Anlamı: Kadın İnşaat İşçisi
    🤴
Anlamı: Prens

Erkek kraliyet ailesi, prenses emojisi için bir cinsiyet çifti olarak tasarlanmıştır. Taçlı bir erkek olarak gösterilmiştir.

Müzisyen Prince'e bir gönderme değildir, ancak WhatsApp'taki erkek şarkıcı emojisi bu sanatçıya büyük benzerlik gösteren bir karakteri göstermektedir.


    👸 Anlamı: Prenses
    👳
Anlamı: Türbanlı Kişi

Türban takan bir kişi; Sihler veya Müslümanlar tarafından giyilen geleneksel şapkalar.


    👳‍♂️ Anlamı: Sarıklı Erkek
    👳‍♀️
Anlamı: Sarıklı Kadın
    👲
Anlamı: Kafatası olan kişi

Gua pi mao giyen biri; Bir tür Çin şapkası. Bazen kafatası kapağı olarak adlandırılır.


    🧕 Anlamı: Başörtülü Kadın

Başörtüsü takan bir kişi (genellikle kadın olarak tasvir edilir). Başörtüsü türü belirtilmese de, bu en yaygın olarak başörtüsü takan bir kadın olarak gösterilir.


    🤵 Anlamı: Smokinli Kişi

Resmi bir fırsat için giyinmiş, smokin giymiş bir kişi. Bu emoji için cinsiyet belirtilmemiştir.


    🤵‍♂️ Anlamı: Smokinli Erkek
    🤵‍♀️
Anlamı: Smokinli Kadın
    👰
Anlamı: Peçeli Kişi
    👰‍♂️
Anlamı: Peçeli Erkek
    👰‍♀️
Anlamı: Peçeli Kadın
    🤰
Anlamı: Hamile Kadın

Yuvarlak karnını tutan hamile bir kadın. Bazen "tıkınmak" gibi aşırı yemekten sonra çok tok hissetmeyi temsil etmek için şaka olarak kullanılır.


    🤱 Anlamı: Emzirme

Bebeğini emzirirken gösterilen bir kadın, bazen bebeğe bakıyor ve gülümsüyor.

Bu emoji, anne için geçerli olan cilt tonu değiştiricilerini destekler. Bebeğin cilt tonunun yalnızca annenin cilt tonuyla ilişkili olacağı bir durumdan kaçınmak için bebeğin başının gizlenmesi önerilir.

Emzirme yerine biberonla besleme için 🧑🍼 Bebeği Besleyen Kişi'ye bakın.


    👩‍🍼 Anlamı: Bebek Besleyen Kadın
    👨‍🍼
Anlamı: Bebek Besleyen Adam
    🧑‍🍼
Anlamı: Bebek Besleyen Kişi

Bir bebeği biberonla besleyen, bazen bebeğe doğru bakan ve gülümseyen bir kişi.

Bu emoji, yetişkin için geçerli olan cilt tonu değiştiricilerini destekler. Bebeğin cilt tonunun yalnızca yetişkinin cilt tonuyla ilişkili olacağı bir durumdan kaçınmak için bebeğin başının gizlenmesi önerilir.

Varyantlar arasında 👩🍼 Bebek Besleyen Kadın ve 👨🍼 Bebek Besleyen Erkek yer alır. Ayrıca bakınız 🤱 Emzirme.

Bebek Besleyen Kişi emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🍼 Biberonu birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)


    👼 Anlamı: Melek Bebek

Haleli ve kanatlı bir bebek. Tatlı bir bebeği, İncil'deki bir meleği, mitolojik bir aşk tanrısını, dekoratif bir putu veya genel olarak doğaüstü bir varlık olarak bir meleği temsil edebilir. Bu emoji, iyilik veya masumiyet hakkında konuşmak için ciddi bir şekilde veya yanak diliyle kullanılabilir.

Genellikle insanlara, özellikle de doğumda veya daha üzücü bir şekilde ölümden sonra çocuklara olan sevgiyi ifade etmek için kullanılır. Bu emoji masumiyet, aşk, Sevgililer Günü, minnettarlık gibi olumlu duygular ve özellikle Noel sırasında Hristiyan inancına kadar çok çeşitli bağlamlarda ortaya çıkar.


    🎅 Anlamı: Noel Baba

Bazen Sint Klaus olarak da anılan Noel Baba, Noel zamanında çocuklara neşe getirir. Sakalı ve kırmızı şenlik şapkasıyla sergilenir.


    🤶 Anlamı: Noel Anne

Noel Anne, daha yaygın olarak bilinen adıyla Bayan Klaus, Noel Baba'nın eşidir. Gözlüklü ve şenlikli kırmızı beyaz şapkalı yaşlı bir kadın olarak gösterilir.


    🧑‍🎄 Anlamı: Mx Claus

Genellikle yaşlı ve gri saçlı olarak tasvir edilen, kırmızı Noel (diğer adıyla "Noel Baba") şapkası takan bir kişi. Folklorda belirli bir karakteri temsil etmez. Mx Klaus, 🎅 Noel Baba veya 🤶 Bayan Klaus'a cinsiyet kapsayıcı bir alternatif sunar.

Apple, Mx Claus'u gözlük takarken tasvir ederken, diğer satıcılar bunu yapmamaktadır.

Mx, cinsiyet belirtmeyen bir onurlandırıcıdır.


    🦸 Anlamı: Süper kahraman

Platforma bağlı olarak erkek, kadın veya cinsiyetten bağımsız / cinsiyet dahil olarak görüntülenebilen bir kahraman. Bu temel emoji bir cinsiyet belirtmez, ancak Erkek Süper Kahraman ve Kadın Süper Kahraman emojilerini oluşturmak için kullanılır.


    🦸‍♂️ Anlamı: Erkek Süper Kahraman
    🦸‍♀️
Anlamı: Kadın Süper Kahraman
    🦹
Anlamı: Süper Kötü Adam

Platforma bağlı olarak erkek, kadın veya cinsiyetten bağımsız / cinsiyet dahil olarak görüntülenebilen bir kötü adam. Bu temel emoji bir cinsiyet belirtmez, ancak Erkek Süper Kötü ve Kadın Süper Kötü emojilerini oluşturmak için kullanılır.


    🦹‍♂️ Anlamı: Süper Kötü Adam
    🦹‍♀️
Anlamı: Süper Kötü Kadın
    🧙
Anlamı: Büyücü
    🧙‍♂️
Anlamı: Büyücü Adam
    🧙‍♀️
Anlamı: Kadın Büyücü
    🧚
Anlamı: Peri

Mitlerde ve fantastik hikayelerde bulunan büyülü insansı bir yaratık. Genellikle küçük boyutlu ve böceklerden ilham alan kanatlara sahip olarak tasvir edilir.

Bu emoji cilt tonlarını ve kadın veya erkek varyasyonlarını destekler.


    🧚‍♂️ Anlamı: Erkek Peri
    🧚‍♀️
Anlamı: Kadın Peri
    🧛
Anlamı: Vampir

Koyu renk bir pelerin giyen ve sivri dişleri olan bir vampir. Bu emoji cilt tonlarını ve kadın veya erkek varyasyonlarını destekler.


    🧛‍♂️ Anlamı: Erkek Vampir
    🧛‍♀️
Anlamı: Kadın Vampir
    🧜
Anlamı: Deniz Personu

Çoğul olarak merfolk veya merpeople olarak adlandırılabilen bir deniz insanı. Bir denizkızı, denizkızı, denizkadını veya denizadamının gösterimi için kullanılabilir.


    🧜‍♂️ Anlamı: Deniz Adamı
    🧜‍♀️
Anlamı: Deniz Kızı
    🧝
Anlamı: Elf

Sivri kulakları ve insan benzeri yüzleri olan yaratıklar. Dişi ve erkek elfler mevcuttur.


    🧝‍♂️ Anlamı: Erkek Elf
    🧝‍♀️
Anlamı: Kadın Elf
    🧞
Anlamı: Cin

Genellikle bir şişe veya lamba içinde hapsedilmiş olarak gösterilen doğaüstü bir varlık. Çağrıldığında dilekleri yerine getirme yeteneğine sahip olabilir. Dişi cin veya erkek cin için varyasyonlar mevcuttur.


    🧞‍♂️ Anlamı: Erkek Cin
    🧞‍♀️
Anlamı: Kadın Cin
    🧟
Anlamı: Zombi

Genellikle korku kurgu eserlerinde bulunan, yeniden canlandırılmış bir insan. Kadın ya da erkek görünümünde olabilir.


    🧟‍♂️ Anlamı: Adam Zombi
    🧟‍♀️
Anlamı: Kadın Zombi
    🧌 Trol
    💆
Anlamı: Masaj Yaptıran Kişi

Yüzüne masaj yapılan bir kişi.

Apple'ın bu karakter için çizdiği resim daha çok baş masajını gösteriyor. Google ve Microsoft, ellerin yanakları ve yüzü ovduğu daha doğru bir yüz masajı gösteriyor.


    💆‍♂️ Anlamı: Masaj Yaptıran Erkek
    💆‍♀️
Anlamı: Masaj Yaptıran Kadın
    💇
Anlamı: Saç Kestiren Kişi

Saçını kestirme sürecinde olan bir kişi. Bu emojinin cinsiyetten bağımsız olması amaçlanmıştır, ancak genellikle gülümseyen bir kız veya kadın olarak gösterilir ve makas başındaki saçın yanında açık olarak gösterilir.

Windows daha önce bu emojiyi saçını kestiren bir kişi yerine tarak ve makas olarak gösteriyordu.


    💇‍♂️ Anlamı: Saçını kestiren erkek
    💇‍♀️
Anlamı: Saç Kestiren Kadın
    🚶
Anlamı: Yürüyen Kişi

Yürüyüşe çıkan bir kişi. Yavaş-orta tempoda yürüyen bu kişi, hızını artırırsa koşucu olabilir.

Bu emoji bir cinsiyet belirtmez, ancak çoğu büyük platformda bir erkek olarak gösterilir.


    🚶‍♂️ Anlamı: Yürüyen Erkek

🚶 Yaya emojisinin erkek versiyonu. Şu anda cinsiyete bağlı olmayan temel emoji ile aynı görünüme sahiptir.

Yürüyen Adam emojisi, 🚶 Yürüyen Adam, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve ♂️ Erkek İşareti'ni birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🚶‍♀️ Anlamı: Yürüyen Kadın

🚶 Yaya emojisinin kadın versiyonu.

Yürüyen Kadın emojisi, 🚶 Yürüyen Kişi, Sıfır Genişlik Birleştirici ve ♀️ Kadın İşareti'ni birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧍Anlamı: Ayakta Duran Kişi

Dik duran bir adam. Özellikle TikTok'ta beceriksizliği ifade etmek için yaygın olarak kullanılır.

Görünüş olarak 🚶♂️ Yürüyen Adam'a benzer, ancak öne bakacak şekilde ve herhangi bir hareket ima edilmeden gösterilir.

Ayakta Duran Adam emojisi, 🧍 Ayakta Duran Kişi, Sıfır Genişlikte Birleştirici ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir. Bunlar desteklenen platformlarda tek bir emoji olarak görüntülenir.


    🧍‍♂️ Anlamı: Ayakta Duran Adam
    🧍‍♀️
Anlamı: Ayakta Duran Kadın
    🧎
Anlamı: Diz çökmüş kişi

İki dizinin üzerine çökmüş bir kişi. Dua eden birini veya yerde dinlenen bir kişiyi temsil etmek için kullanılabilir.


    🧎‍♂️ Anlamı: Diz çöken adam
    🧎‍♀️
Anlamı: Diz çökmüş kadın
    🧑‍🦯
Anlamı: Beyaz Bastonlu Kişi

Beyaz Bastonlu Kişi emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🦯 Beyaz Baston'u birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍🦯 Anlamı: Beyaz Bastonlu Adam
    👩‍🦯
Anlamı: Beyaz Bastonlu Kadın
    🧑‍🦼
Anlamı: Motorlu Tekerlekli Sandalyedeki Kişi

Motorlu Tekerlekli Sandalyedeki Kişi emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🦼 Motorlu Tekerlekli Sandalyeyi birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍🦼 Anlamı: Motorlu Tekerlekli Sandalyedeki Adam
    👩‍🦼
Anlamı: Motorlu Tekerlekli Sandalyedeki Kadın
   
🧑‍🦽Anlamı: Tekerlekli Sandalyedeki Kişi

Manuel Tekerlekli Sandalyedeki Kişi emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🦽 Manuel Tekerlekli Sandalyeyi birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍🦽 Anlamı: Tekerlekli Sandalyedeki Adam
    👩‍🦽
Anlamı: Tekerlekli Sandalyedeki Kadın
    🏃
Anlamı: Koşan Kişi

Geniş adımlarla ve kollarını açarak koşan bir kişi. Koşu tişörtü giyiyor olabilir.

Bu emoji bir cinsiyet belirtmez, ancak çoğu platformda bir erkek olarak gösterilir. Ayrıca bakınız: 🏃♀️ Koşan Kadın veya 🏃♂️ Koşan Erkek.


    🏃‍♂️ Anlamı: Koşan Adam
    🏃‍♀️
Anlamı: Koşan Kadın
    💃
Anlamı: Dans Eden Kadın

Dans eden bir kişi, en yaygın olarak salsa veya flamenko dansı yaparken kırmızı bir elbise giymiş bir kolunu kaldırmış kadın olarak gösterilir. Genellikle eğlence duygusunu temsil etmek için veya olumlu bir onaylama olarak kullanılır, örneğin "harika! 💃"

Bu emoji başlangıçta bir cinsiyet belirtmiyordu, ancak 🕺 Dans Eden Adam emojisi onaylandığında kanonik olarak bir kadın olarak kabul edildi. Google bu emojiyi daha önce bir erkek olarak, daha sonra da cinsiyet ayrımı gözetmeyen bir blob karakteri olarak göstermiştir (o zamanki yönergelere uygun olarak).

Microsoft daha önce bu emojiyi çubuk figür olarak göstermiş, Samsung ise çeşitli sürümlerinde beyaz erkek, siyah erkek ve beyaz kız olarak göstermiştir.


    🕺 Anlamı: Dans Eden Adam

Dans eden bir erkek, 💃 Dans Eden Kadın için bir cinsiyet çifti olarak eklendi. Çoğu platformda 70'lerden kalma bir takım elbise içinde ve bir eli havada disko dansı tarzında gösterilir.


    🕴️ Anlamı: Havaya Kalkan Takım Elbiseli Kişi

Takım elbise giyen, altlarında bir gölge ile yerin üzerinde asılı duran bir kişi. Genellikle fötr şapka veya benzer tarzda bir şapka takarken gösterilir.

Bu karakter ilk olarak Webdings yazı tipine "The Specials'ın plaklarında bulunan kaba çocuk logosu tarzında bir ünlem işareti" olarak eklenmiştir. Bu havalanan adam Walt Jabsco olarak biliniyordu.


    👯 Anlamı: Tavşan Kulaklı İnsanlar

Japonya'da Tavşan Kız olarak bilinen Playboy Tavşanı'nın bir yinelemesi. Genellikle tavşan kulakları takan çekici bir kadın olarak tasvir edilir; tavşan kız, animelerde Kemonomimi olarak bilinen melez bir insan/hayvan olarak da görülebilir.

Apple'ınki gibi bu emojinin bazı versiyonlarında, her biri bir mayo ve tavşan kulakları takmış dans eden iki kız gösterilir. Diğer yorumlarda ise tavşan kulağı takan bir kadının yüzü gösterilmektedir.


    👯‍♂️ Anlamı: Tavşan Kulaklı Erkekler

Tavşan Kulaklı Kadın emojisinin erkek versiyonu.

Tavşan Kulaklı Erkekler emojisi, 👯 Tavşan Kulaklı İnsanlar, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve ♂️ Erkek İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👯‍♀️ Anlamı: Tavşan Kulaklı Kadınlar
    🧖
Anlamı: Buhar Odasındaki Kişi

Saunada, genellikle havlu veya bornozlu ve bazen buharlı ortamı oluşturmak için sıcak taşlara su dökmek için bir kepçe tutan bir kişi.

İnsanların çıplak olarak saunaya girdiği Finlandiya'da popülerdir.


    🧖‍♂️ Anlamı: Buhar Odasındaki Adam
    🧖‍♀️
Anlamı: Buhar Odasındaki Kadın
    🧘
Anlamı: Lotus Pozisyonunda Kişi
    🧑‍🤝‍🧑
Anlamı: El ele tutuşan insanlar

El ele tutuşan iki kişi, büyük olasılıkla bir ilişki içinde oldukları için.

Bu iki kişi için cinsiyet belirtilmemiştir, yani muhtemelen cinsiyet kapsayıcı bir tasarımla gösterileceklerdir.

El Ele Tutuşan İnsanlar emojisi, 🧑 Kişi, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve 🤝 El Sıkışma'yı birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👭 Anlamı: El ele tutuşan kadınlar

İki kadın el ele tutuşuyor, büyük olasılıkla bir ilişki içinde oldukları için.


    👫 Anlamı: Kadın ve Erkek Elele

El ele tutuşan bir kadın ve erkek, büyük olasılıkla bir ilişki içinde oldukları için.


    👬 Anlamı: Erkekler Elele

İki erkek el ele tutuşuyor, büyük olasılıkla bir ilişki içinde oldukları için.


    💏 Anlamı: öpücük

İki kişi arasında havada süzülen pembe bir aşk kalbi ile gösterilen bir öpüşme hareketi. İki kişi için herhangi bir cinsiyet belirtilmemiştir ve bu nedenle bu, bir çift kavramını genel olarak temsil etmek ve/veya ikili olmayan iki kişiyi göstermenin bir yolu olarak kullanılabilir.

Daha önce 👩❤️💋👨 Kiss: Woman, Man ile aynı görünümde gösteriliyordu, ancak şimdi belirsiz bir cinsiyet görünümüne sahip iki kişiyi gösteriyor.


    👩‍❤️‍💋‍👨 Anlamı: Öpücük: Kadın, Erkek

Öpücük: Kadın, Erkek emojisi, 👩 Kadın, Sıfır Genişlikli Birleştirici, ❤️ Kırmızı Kalp, 💋 Öpücük İşareti ve 👨 Erkek'i birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍❤️‍💋‍👨 Anlamı: Öpücük: Erkek, Erkek


👨❤️💋👨 Öpücük: Erkek, Erkek

İki erkek öpüşürken ya da birbirlerine öpücük işareti yaparken görüntülenmiştir. Küçük boyutlarda bunun öpüşen iki kadından ayırt edilmesi zor olabilir.

Öpücük: Erkek, Erkek emojisi, 👨 Erkek, Sıfır Genişlikli Birleştirici, ❤️ Kırmızı Kalp ve 💋 Öpücük İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👩‍❤️‍💋‍👩 Anlamı: Öpücük: Kadın, Kadın

İki kadın öpüşürken ya da birbirlerine öpücük işareti yaparken görüntülenmiştir. Küçük boyutlarda bunun öpüşen iki erkekten ayırt edilmesi zor olabilir.

Öpücük: Kadın, Kadın emojisi, 👩 Kadın, Sıfır Genişlikli Birleştirici, ❤️ Kırmızı Kalp ve 💋 Öpücük İşaretini birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    💑 Anlamı: Kalpli Çift

Yan yana duran, gülümseyen ve aralarında havada süzülen bir aşk kalbi olan bir çift. İki kişi için herhangi bir cinsiyet belirtilmemiştir ve bu nedenle bu, bir çift kavramını genel olarak temsil etmek ve/veya ikili olmayan iki kişiyi göstermenin bir yolu olarak kullanılabilir.

Daha önce 👩❤️👨 Kalpli Çift ile aynı görünümde gösterilmiştir: Kadın, Erkek, ancak şimdi belirsiz bir cinsiyet görünümüne sahip iki kişiyi gösteriyor.


    👩‍❤️‍👨 Anlamı: Kalpli Çift: Kadın, Erkek

Yan yana duran bir kadın ve bir erkek gülümsüyor, aralarında havada süzülen bir aşk kalbi var.

Kalpli Çift: Kadın, Erkek emojisi, 👩 Kadın, Sıfır Genişlikte Birleştirici, ❤️ Kırmızı Kalp ve 👨 Erkek'i birleştiren bir ZWJ dizisidir.

    👩‍❤️‍👩 Anlamı: Kalpli Çift: Kadın, Kadın

Yan yana duran iki kadın gülümsüyor ve aralarında havada süzülen bir aşk kalbi var.

Kalpli Çift: Kadın, Kadın emojisi, 👩 Kadın, Sıfır Genişlikli Birleştirici ve ❤️ Kırmızı Kalp'i birleştiren bir ZWJ dizisidir.

    👨‍❤️‍👨 Anlamı: Kalpli Çift: Erkek, Erkek

Yan yana duran iki adam gülümsüyor ve aralarında havada süzülen bir aşk kalbi var.

Kalpli Çift: Man, Man emojisi, 👨 Man, Zero Width Joiner ve ❤️ Red Heart'ı birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👪 Anlamı: Aile

İki yetişkin ve bir çocukla gösterilen bir aile birimi. Daha önce 👨‍👩‍👦 Aile ile aynı tasarımla gösteriliyordu: Erkek, Kadın, Çocuk ile aynı tasarımla gösteriliyordu, ancak şimdi kendi cinsiyet kapsayıcı görünümüne sahip.


    👨‍👩‍👦 Anlamı: Aile: Erkek, Kadın, Erkek

Aile: Erkek, Kadın, Erkek Çocuk emojisi, 👨 Erkek, Sıfır Genişlikte Birleştirici, 👩 Kadın ve 👦 Erkek Çocuk'u birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍👩‍👧 Anlamı: Aile: Erkek, Kadın, Kız
    👨‍👩‍👧‍👦
Anlamı: Aile: Erkek, Kadın, Kız, Erkek
    👨‍👩‍👦‍👦
Anlamı: Aile: Erkek, Kadın, Oğlan, Oğlan
    👨‍👩‍👧‍👧
Anlamı: Aile: Erkek, Kadın, Kız, Kız
    👨‍👨‍👦
Anlamı: Aile: Erkek, Erkek, Oğlan

İki babası ve bir oğlu olan bir aile.


    👨‍👨‍👧 Anlamı: Aile: Erkek, Erkek, Kız

İki babası ve bir kızı olan bir aile.


    👨‍👨‍👧‍👦 Anlamı: Aile: Erkek, Erkek, Kız, Erkek

İki babası, bir kızı ve bir oğlu olan bir aile.


    👨‍👨‍👦‍👦 Anlamı: Aile: Erkek, Erkek, Oğlan, Oğlan

İki babalı ve iki oğullu bir aile.


    👨‍👨‍👧‍👧 Anlamı: Aile: Erkek, Erkek, Kız, Kız

İki babası ve iki kızı olan bir aile.


    👩‍👩‍👦 Anlamı: Aile: Kadın, Kadın, Erkek

İki annesi ve bir oğlu olan bir aile.


    👩‍👩‍👧 Anlamı: Aile: Kadın, Kadın, Kız

İki annesi ve bir kızı olan bir aile.


    👩‍👩‍👧‍👦 Anlamı: Aile: Kadın, Kadın, Kız, Oğlan

İki annesi, bir kızı ve bir oğlu olan bir aile.


    👩‍👩‍👦‍👦 Anlamı: Aile: Kadın, Kadın, Oğlan, Oğlan

İki anne ve iki oğlu olan bir aile.


    👩‍👩‍👧‍👧 Anlamı: Aile: Kadın, Kadın, Kız, Kız

İki anne ve iki kızı olan bir aile.


    👨‍👦 Anlamı: Aile: Erkek, Oğlan

Aile: Erkek, Oğlan emojisi, 👨 Erkek, Zero Width Joiner ve 👦 Oğlan birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍👦‍👦 Anlamı: Aile: Erkek, Oğlan, Oğlan

Aile: Erkek, Oğlan, Oğlan emojisi, 👨 Man, Zero Width Joiner ve 👦 Oğlan birleştiren bir ZWJ dizisidir.


    👨‍👧 Anlamı: Aile: Erkek, Kız
    👨‍👧‍👦
Anlamı: Aile: Erkek, Kız, Erkek
    👨‍👧‍👧
Anlamı: Aile: Erkek, Kız, Kız
    👩‍👦
Anlamı: Aile: Kadın, Erkek
    👩‍👦‍👦
Anlamı: Aile: Kadın, Oğlan, Oğlan
    👩‍👧
Anlamı: Aile: Kadın, Kız
    👩‍👧‍👦
Anlamı: Aile: Kadın, Kız, Erkek
    👩‍👧‍👧
Anlamı: Aile: Kadın, Kız, Kız
    🗣️
Anlamı: Konuşan Kafa

Konuşan bir kişinin silueti. Yüzler soldan sağa, konuşmanın dışarı atıldığını gösteren çizgilerle. Bazen bağırma veya mansplaining bağlamında kullanılır.


    👤 Anlamı: Siluet Büstü

Bir kişinin genel profili. Genellikle arayüz tasarımında bir kullanıcıyı temsil etmek için kullanılır.


    👥 Anlamı: Siluet Büstleri

İki kişinin genel profili. Genellikle arayüz tasarımında kullanıcıları temsil etmek için kullanılır.


    🫂 Sarılma İnsanlar
    👣
Anlamı: Ayak izleri

Beş parmağın tamamı dahil olmak üzere her iki ayağın dış hatlarını gösteren iki insan ayak izi.


    🧳 Anlamı: Bagaj

Seyahat için kullanılan bir bavul veya çanta. Çoğu platformda uzatılmış saplı gri veya mavi tekerlekli bavul tasvir edilir. İster iş ister eğlence amaçlı olsun, seyahat etmek veya geziye çıkmakla ilgili çeşitli içerikler için yaygın olarak kullanılır.

Apple'ın tasarımı, 💼 Evrak Çantası veya 👜 El Çantası ile karıştırılmaması gereken, grafik bagaj etiketleri / çıkartmaları olan eski moda, deri, sandık tarzı bir çantaya sahiptir. Google ve Facebook'ta da bu tür çıkartmalar bulunmaktadır.


    🌂 Anlamı: Kapalı Şemsiye

Kapalı bir şemsiye, muhtemelen içeriye girmeden önce çökertilmesi sonucu.

Apple ve Samsung cihazlarının yanı sıra Twitter'da mor olarak gösterilir. Google cihazlarında ve Facebook'ta mavi, WhatsApp'ta ise yeşildir.


    ☂️ Anlamı: Şemsiye

Açılmış, kuru bir şemsiye. Genellikle mor kumaş ve kancalı bir sap ile tasvir edilir.

Genellikle yağmurlu hava ile ilgili çeşitli içerikler için kullanılır. Bazen mor vurgu rengi olarak kullanılır.

Uygulamaları örtüşse de ☔ Yağmur Damlalı Şemsiye veya 🌂 Kapalı Şemsiye ile karıştırılmamalıdır.

WhatsApp'ın şemsiyesi yeşildir. Google'ın şemsiyesi daha önce maviydi, Microsoft ve Samsung'unki ise bir zamanlar kırmızıydı.


    🎃 Anlamı: Jack-O-Lantern

Yüz şeklinde oyulmuş ve genellikle Jack-o'-lantern olarak bilinen turuncu bir balkabağı.


    🧵 Anlamı: Konu

Dikiş için kullanılan bir iplik makarası. İplik rengi platformlara göre değişmekle birlikte, genellikle kırmızı veya mavi renkte ve ahşap bir makara üzerinde tasvir edilir. Bazen bir ucu çözülmüş olarak gösterilir.

Genellikle dikiş, örgü, sanat ve el sanatları, giyim ve moda ile ilgili çeşitli içerikler ve metaforik iplikler (örneğin, çevrimiçi bir tartışma başlığı) için kullanılır.

WhatsApp ve Microsoft'un tasarımları bir iğne içerir.


    🧶 Anlamı: İplik

Atkı örmek için kullanılan bir iplik yumağı. Renk platformlara göre değişmekle birlikte genellikle yeşil, mavi veya eflatun renkte ve bir ucu çözülmüş olarak gösterilir. Bazen topa saplanmış bir çift örgü iğnesi ile tasvir edilir.

Örgü ve iğne işi (örn. dikiş, tığ işi), giyim ve moda, sanat ve zanaat, soğuk hava ve kedilerle ilgili çeşitli içerikler için yaygın olarak kullanılır.


    👓 Anlamı: Gözlük

Platforma bağlı olarak çeşitli çerçevelerle gösterilen numaralı gözlükler.


    🕶️ Anlamı: Güneş gözlüğü

Güneşten korunmak için dışarıda takılabilen güneş gözlükleri. Genellikle "havalı" olma veya güneşli yerlerde rahat olma çağrışımlarıyla ilişkilendirilir.

Bu emoji, güneş gözlüklü gülen yüz emojisinden farklı olarak yalnızca güneş gözlüklerini gösterir.


    🥽 Anlamı: Güvenlik gözlüğü

Şeffaf güvenlik gözlükleri. Bu emoji 2018 yılında onaylandığında, yüzme gözlüğü yerine güvenlik gözlüğü olduğu ima ediliyordu. Bir yıl sonra, tasarım olarak benzer olan ancak güvenlik gözlükleri yerine yüzme gözlüklerini temsil etmek için kullanılan 🤿 Dalış Maskesi onaylandı.


    🥼 Anlamı: Laboratuvar Önlüğü

Fen laboratuvarında giyilen beyaz önlük.


    🦺 Anlamı: Güvenlik Yeleği

Göğsünde ve omuzlarının üzerinde yansıtıcı çizgiler bulunan turuncu bir güvenlik yeleği.

Aynı zamanda onaylanan ZWJ dizisi 🐕🦺 Service Dog'da da kullanılmıştır. Güvenlik yeleği, 👷 İnşaat İşçisi'nin tasarımlarında da birden fazla platformda görülebilir.


    👔 Anlamı: Kravat

Genellikle iş yerinde veya resmi ortamlarda takılan, genellikle gömlekle birlikte gösterilen bir kravat.

Hem kravat hem de gömlek için renkler ve desenler platforma göre değişmektedir.

Google, Facebook ve Samsung'un önceki tasarımlarında kravat tek başına gösteriliyordu.


    👕 Anlamı: Tişört

Erkekler veya kadınlar tarafından giyilebilen düz bir tişört. iOS'ta mavi polo tişört, Android, Samsung ve Windows'ta açık mavi ringer tişört veya diğer platformlarda standart yeşil tişört olarak görüntülenir.


    👖 Anlamı: Kot pantolon

Erkekler veya kadınlar tarafından giyilen kot pantolonlar. Apple'ın emoji sanat eserinde koşucu emoji tarafından giyilen popüler bir gündelik pantolon biçimi


    🧣 Anlamı: Eşarp
    🧤
Anlamı: Eldivenler
    🧥
Anlamı: Ceket

Çeşitli renk ve stillerde gösterilen bir kışlık ceket.


    🧦 Anlamı: Çorap
    👗
Anlamı: Elbise

Balo, parti veya benzeri durumlar için uygun güzel bir elbise.


    👘 Anlamı: kimono

Kadınlar veya erkekler tarafından giyilebilen geleneksel bir Japon cübbesi.


    🥻 sari

Platformlar üzerinde farklı şekillerde örtülen parlak renkli bir sari. Bazen genel olarak bir elbise anlamında kullanılır.

Bu emoji bazen İngilizce'de şakacı bir şekilde 'sorry' kelimesinin yerine kullanılır.


    🩱 Tek Parça Mayo

Farklı platformlarda çeşitli renk ve desenlerde gösterilen sportif tek parça mayo.

İlgili emojiler arasında 👙 Bikini, 🩳 Şort ve 🩲 Külot bulunmaktadır.


    🩲 Anlamı: Külot

İç çamaşırı veya yüzme külotu. Yüzme çeşitlerine genellikle markadan sonra 'Speedos' denir. Bu emoji platformlar arasında farklı renk ve stillerde gösterilmektedir. Bazı platformlar bu emojiyi görünür bir fermuarı olan dar külotlar olarak tasvir ederken, diğerleri daha az spesifik bir tasarım kullanır.


    🩳 Anlamı: Şort

Şort veya mayo. Bu emoji platformlar arasında farklı renk ve stillerde gösterilir. Çoğu platform bu emojiyi gündelik sportif bir tarzda tasvir eder.


    👙 Anlamı: Bikini

Plajda, havuzda veya tropik bir yerde tatilde giyilen iki parçalı bikini.

Farklı platformlarda çeşitli renk ve desenlerde gösterilmiştir.


    👚 Anlamı: Bluz

Kadınlar tarafından temiz ve rahat bir ortamda giyilen bir bluz.

Apple ve Samsung cihazlarında pembe, Google, Twitter ve WhatsApp cihazlarında ise mor renkte gösterilmiştir.

Google'ın tasarımı daha önce önden düğmeli mavi renkte ve ondan önce de benzer önden düğmeli sarı renkte gösterilmişti.


    👛 Anlamı: Çanta

Genellikle bozuk para tutmak için kullanılan tokalı küçük bir kese. Bazen "bozuk para cüzdanı" olarak da adlandırılır.

Renk platforma göre değişir, ancak çoğu platformda gümüş veya altın (gri veya sarı) tokalı pembe, mavi veya turkuaz bir çanta vardır.

Emoji tasarımlarındaki göreceli ölçek eksikliği nedeniyle bazı platformlarda bozuk para taşıyan kişi gibi görünebilen 👝 Clutch Bag ile karıştırılmamalıdır.


    👜 Anlamı: Çanta

Kişisel eşyaları taşımak için kullanılan ve genellikle bir moda aksesuarı olarak ikiye katlanan bir çanta veya cüzdan.

Bu emojinin tasarımı değişiklik göstermekte olup, çoğu platform kahverengi veya turuncu renkte deri görünümlü stilleri tercih etmektedir. Samsung'un tasarımı eskiden pembeydi, ancak artık açık kahverengi. Twitter'ın mor tasarımı diğer platformlar arasında öne çıkıyor.

Bazen 👝 Clutch Bag olarak adlandırılan daha küçük ve sapsız kese emojisi ile karıştırılmamalıdır.


    👝 Anlamı: El Çantası

Küçük bir kese, el çantası ile cüzdan arasında bir yerde.


    🎒 Anlamı: Sırt çantası

Okula giden çocuklar tarafından kitap, öğle yemeği ve diğer kişisel eşyaları taşımak için kullanılan bir okul çantası Emojisi (el çantası olarak da adlandırılır).


    🩴 Tanga Sandalet
    👞
Anlamı: Erkek Ayakkabısı

Bir erkek tarafından işe, akşam yemeğine veya ayakkabı gerektiren başka bir duruma giderken giyilen ayakkabı. Kadın ayakkabılarının aksine, bu ayakkabının rahat olması muhtemeldir.


    👟 Anlamı: Koşu Ayakkabısı

Spor ayakkabı - tenis veya golf gibi sporlarda veya moda amaçlı kullanılan rahat bir ayakkabı.

Apple'ın ilk tasarımlarından biri kahverengiydi.


    🥾 Anlamı: Yürüyüş Botu

Genellikle uzun yürüyüşlerde veya doğa yürüyüşlerinde giyilen bir bot tarzı. Genellikle ayakkabının tabanındaki kayda değer kavrama ile diğer ayakkabı ile ilgili emojilerden ayrılır.


    🥿 Anlamı: Düz Ayakkabı

Genellikle kadınlar tarafından giyilen tarzda düz bir ayakkabı. Yüksek topuklu bir ayakkabıdan daha pratiktir.


    👠 Anlamı: Yüksek Topuklu Ayakkabı

Özellikle kadınlar tarafından giyilen yüksek topuklu ayakkabı. Genellikle sosyal etkinlikler veya bazı iş yerleri gibi resmi kıyafet gerektiren ortamlarda bulunur.

Çoğu platformda kırmızı renkte gösterilir, ancak renk değişebilir.


    👡 Anlamı: Kadın Sandalet

Bir kadın tarafından yaz, ilkbahar veya açık parmaklı ayakkabılara uygun diğer havalarda giyilen bir sandalet. Arkasında giyene ek yükseklik sağlayan bir topuğu vardır.


    🩰 Anlamı: Bale Ayakkabıları

Bale dansçıları tarafından pointe çalışması için giyilen ayakkabılar. Çoğu platformda pointe üzerinde duran bir çift pembe ayakkabı gösterilir. Bazen özel olarak baleden ziyade genel olarak dansı temsil etmek için kullanılır. Bazen pembe rengi temsil etmek için de kullanılır.


    👢 Anlamı: Kadın Botu

Çoğu platformda kahverengi veya kırmızı renkte gösterilen, genellikle hafif topuklu uzun bir çizme.

Bazı platformlar daha önce bu emojiyi iki çizme olarak gösterirken (örneğin Google, Samsung), bugün çoğu tek bir çizme gösteriyor.


    👑 Anlamı: Taç

Yanlarında mücevherler bulunan altın bir taç. Kral, Kraliçe veya diğer Kraliyet mensuplarını temsil eder.


    👒 Anlamı: Kadın Şapkası

Kadınlar tarafından güneşten korunmak veya moda için takılan bir şapka.

Bu şapkanın Apple versiyonu hasırdan yapılmıştır ve önünde yeşil bir fiyonk vardır. Google, mor kurdeleli hasır bir şapka gösteriyor, ancak bu kurdele daha önce kırmızıydı. Twitter'ın tasarımında, erken dönem Microsoft tasarımında olduğu gibi şapkanın önünde bir çiçek bulunmaktadır.


    🎩 Anlamı: Silindir Şapka

Geleneksel İngiliz düğünlerinde ve diğer resmi durumlarda giyilen silindir şapka. Bu aynı zamanda Monopoly oyununda popüler bir oyun parçasıdır.


    🎓 Anlamı: Mezuniyet Şapkası

Kolej veya üniversiteden mezun olan öğrencilerin başına takılan mezuniyet kepi. Bazı yerlerde püsküllü harç tahtası olarak da bilinir.


    🧢 Anlamı: Beyzbol Şapkası
    🪖 Askeri Kask
    ⛑️
Anlamı: Kurtarma Görevlisi Kaskı

Bazı emoji setlerinde inşaat işçisi emojisi tarafından takılan bir inşaat kaskı.

Kaskın üzerindeki haç (bu emojinin Apple versiyonunda gösterilmiştir) Japonya'da inşaat alanlarında güvenlik hatırlatıcısı olarak kullanılır. Ayrıca Mega Man oyunundaki Met kaskında da yaygın olarak görülür.


    💄 Anlamı: Ruj

Ruj kapağı çıkarılmış olarak gösterilmiştir. Daha pembemsi bir renge sahip olan WhatsApp ve Twitter hariç çoğu platformda kırmızı tonunda görüntülenir.


    💍 Anlamı: Yüzük

Üzerinde bir tür değerli taş, büyük olasılıkla bir elmas bulunan bir yüzük. Bu mücevher parçası genellikle bir evlenme teklifi ve ardından gelen nişan ile ilişkilendirilir.


    💼 Anlamı: Evrak çantası

Notları ve diğer ofis malzemelerini saklamak için bir yer. Öncelikle yaşlı insanlar tarafından kullanılır.

Genellikle kahverengi bir kılıf olarak gösterilir, üstünde bir sapı ve önünde gümüş veya altın renkli bir tokası vardır. Facebook'ta ön tarafta iki deri kayış görülmektedir.


    🩸 Anlamı: Kan Damlası

Kırmızı bir kan damlası. Kanama, yaralanma, kan bağışı veya adet kanaması hakkında konuşmak için kullanılabilir.

0
0
Etiketler