İlk Buluşmada Asla Yapmaman Gereken Şeyler ⚠️⚠️⚠️

Submitted by Erkan Esin on Sat, 03/21/2020 - 23:00
  • Up
    0%
  • Down
    0%

Evet, büyük zaman geldi ve netten ya da başka bi yerden tanıştığın kız, kadın veya bayanla ilk randevunuza geldin. Aklında tutman gereken ilk şey, psikoloji bir mantık değildir, helede kadın psikolojisi hiç degil.
Mesela bir kafede randevu için saat 2 gibi anlaştınız. Saat tam 2de gelme! ya da daha erken, bunu yaptığın taktirde karşı tarafa "çaresiz, zavallı ve muhtaç" olan bir kişi izlenimi vermiş olursun. Sen kimseye muhtaç değilsin, hele randevuya geldiğin kişi senin için tek seçenek değil. Aşırı şık giyinme.
Masaya oturdunuz, dik otur ve konuşurken göz temasın olsun, aşırı olmamak şartıyla relax ol. Asla panik olma. Relax ya da rahat olman karşı tarafa "kontrol bende" izlenimi verir. Panik değilsin, zavallı ve çaresiz hiç değilsin ve kontrol sende, bu durumda karşındaki senin yanında kendisini ilk esnada güvende his edecektir ve bu çok önemli. Mağra hayatındaki vahşet tamamiyle devam ediyor aslında, vahşette kendi içinde sadece modernleşti, vahşilik devam ediyor ve bunu bilen karşı cins kendisini güvende tutmak ister. Erkeğin aşık olması ile kadının aşık olması aynı değildir genel olarak, kadın güven ve maddiyat ister, karşılık ister.
Neyse en son masaya oturmuştunuz ve konuşuyorsunuz doğal olarak, asla ama asla karşındaki hatuna çocukluk ya da gençliğinde yaşadığın acılı ve dramatik olayları anlatma, ASLA! Yine buna bağlı olarak derdini tasanı anlatma! Sendeki zayıf tarafı o'nun görmesine ve bilmesine gerek yok, bu konuları iyi bi arkadaşınla konuşursun o'nun bu konuları bilmesine gerek yok. 
İltifat etme, bilhakis o'nu biraz rencide et ve bunu yaparken karşındakinin tahsilini, çevresini, zenginmi fakirmi, nasıl bir ailesi var gibi faktörleri hesaba katmayı unutma, dozajı dengede tut. Günlük ailelenle ve arkadaşlarınla konuştuğun şeyleri fazla konuşma, yoksa sevgili değil arkadaş olursunuz. Buna bağlı olarak günlük konular hakkında o'na fazla soru sorma, o'nu zora sokacak şeyler sor. Son olarak bişey isteyecek olursan, "lütfen, alabilirmiyim, görebilirmiyim" kelimeler yerine direk olarak, "ver, göster" demen senin hayırına olur. Evet, asla yapmaman gereken şeyleri yazdım, bunları yapmazsan sonuç başarılı olacak diye birşey yok, fakat bunları yaparsan emin ol sonuç yüzde 90 başarısız olacaktır. Bol şans.