Kuzey Ay Düğümü 4. EVDE Güney Ay Düğümü 10. EVDE

Per, 07/28/2022 - 21:57 tarihinde admin tarafından gönderildi

Dördüncü evdeki kuzey ay düğümü, bu yaşamda odaklanmanız gereken yaşam alanının ev yaşamınız ve aileniz olduğunu gösterir . Akışa bırakmak ve kontrolden vazgeçmek senin için zor . Otorite figürü olmaya alışkınsın ama artık kurallara uymak yerine kalbine odaklanman gerekiyor.

Dördüncü evdeki kuzey ay düğümü ile, enerjinizi kariyer ve profesyonel yaşamınızda harcamaya yönelik güçlü bir çekim var . Geçmişte, yaptığınız ve zaten öğrendiğiniz şey buydu. Ancak, büyümenin şimdi ve gelecekte gerçekleşebileceği yer burası değildir.

Ay düğümleri astrolojide çok önemlidir . Doğum haritasında, ruhunuzun bu yaşamdaki amacını ve misyonunu ortaya koyuyorlar. Kuzey ay düğümü , ruhunuzun nereye gitmek istediğini gösterir: evi , en çok öğrenebileceğiniz yaşam alanını gösterirken , burcu ise geliştirmeniz gereken nitelikleri gösterir.

Diğer ay düğümü olan güney düğümü ise farklı bir hikaye anlatıyor. Bu nokta astrolojideki geçmişinizi gösterir. Güney ay düğümü, zaten ustalaştığınız bir şeyi temsil eder ve size çok tanıdık gelir. Genellikle güney düğümünüze geri dönme eğiliminde olursunuz, ancak yapmanız gereken bu değildir.

Doğum haritanızda kuzey düğümünüz dördüncü evdeyse, bu aynı zamanda güney düğümünüzün onuncu evde olduğu anlamına gelir. Ay düğümleri birbirinin tam karşısındadır. Bunları birlikte analiz ederek büyük resmi anlarsınız.

Dördüncü evdeki kuzey düğümü, Yengeç'teki kuzey düğümüne biraz benzer.

Astrolojide dördüncü evdeki doğumsal kuzey düğümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Dördüncü Evdeki Kuzey Düğümü ve Onuncu Evdeki Güney Düğümü

Neyi başarmak ve öğrenmek istediğinizi anlamak için önce geçmişi yansıtmak faydalı olacaktır.

Kuzey ay düğümü dördüncü evde ve güney ay düğümü onuncu evdeyse ne olur?

Onuncu ev, kariyer, profesyonel yaşam, hırs, kamu itibarı evidir. Oğlak burcunun doğal evidir. Buradaki güney düğümü , geçmişte sorumlulukla ilgilendiğinizi gösteriyor. Her şeyi çok ciddiye aldın. Sıkı çalışmaya odaklandınız ve belki de sevdiklerinize ya da eğlenmeye çok az zaman ayırdınız.

Kontrol sizin için çok önemlidir. 4. evdeki kuzey ay düğümü, kontrol manyağı için klasik bir yerleşimdir. Her şeyi ve herkesi kontrol etme eğilimi vardır, aile hayatınızda size sorun çıkarabilecek şeyler. Haritadaki diğer yerleşimler bunu telafi etmedikçe , 4. evdeki kuzey ay düğümü ile duygusal yönünüz az gelişmiş olabilir . Günümüzde yapılara ve kurallara güvenmek yerine sezginizi dinleyerek gelişebilirsiniz .

Otorite, bu placemen ile ilgili bir diğer önemli sorudur. Geçmişte, genellikle güç ve kontrol konumunda olmaya alışkın, otoriter bir kişiydiniz. Her şeyi kontrol edemeyeceğinizi kabul etmeniz çok zor ama ruhsal yolculuğunuzda seviye atlamak için öğrenmeniz gereken tam da bu. Onuncu evdeki güney ay düğümü, otoriter, duygusal olarak uzak bir kişiyi gösterebilir.

Bu yerleşime sahip insanlar, harika şeyler başarmak için güçlü bir dürtüye sahiptir . Çok hırslısın ve hırslı olmaya ve yıldızlara ateş etmeye alışkınsın. Bu, büyük hedeflere sahip olmayı bırakmanız gerektiğini söylemek değil, onlara daha sezgisel bir şekilde yaklaşmanız gerektiği anlamına gelir.

Geçmişte kariyerinize odaklıydınız ve özel hayatınızda işler ters gittiğinde (çaba gerektirdiğinde) ofisinize dönüp çalışmaya devam etme eğiliminiz var. Dördüncü evdeki kuzey düğümü ve onuncu evdeki güney düğümü bir işkolik olduğunu gösterebilir . İş ve sorumluluk, hayatınızda uyuşturan bir rol üstlenebilir, hatta gerçeklerden kaçmaya bile dönüşebilir.

Kariyerinizde sıklıkla başarılı olsanız da, hayatın sadece bununla ilgili olması gerekmiyor. Dördüncü evdeki kuzey düğümü, bu yönde büyüme için daha fazla yer olmadığını gösteriyor.

Dördüncü ev aynı zamanda astrolojide bir ebeveyn evidir. Dördüncü evdeki kuzey ay düğümü, genellikle ebeveynlerinizden birinin sizden yüksek beklentileri olduğunun bir işaretidir. Senden elinden gelenin en iyisini yapmanı istediler. Bu ebeveyn muhtemelen sizin için çok parlak bir gelecek tasavvur ediyordu ve bazen duygularınızı umursamıyorlardı, sadece başarılarla ilgileniyorlardı.

Dördüncü Evdeki Kuzey Düğümü: Yuva Arayışı

Dördüncü evdeki kuzey ay düğümü, aile hayatınıza odaklanarak öğrenebileceğinizi ve büyüyebileceğinizi gösterir . Kuzey ay düğümü yeni ve bilinmeyen bir şeyi temsil ettiğinden, bu yerleşimde bir ev yaratmak zor olabilir. Kuzey ay düğümünün yer aldığı evin konuları yeni bir alan gösterir.

Dördüncü evdeki kuzey ay düğümü ile başkalarıyla işbirliği yapmanız zor. Sevdiklerinizi rahatsız edebilecek bir otorite konumunda olmaya alışkınsınız. Bu, aile üyelerinizle olan ilişkinizdeki sürtüşmeyi gösterebilir. Dördüncü evdeki kuzey ay düğümü ile, size işbirliğinin gücünü gösteren ve sadece akışa devam eden yaşam olayları var.

Hayatın ilerleyen saatlerinde savunmasız olmayı öğreneceksin. Dördüncü evdeki kuzey ay düğümü ile duygusal güvenlik yaratmak en önemli yaşam derslerinden biridir. Geçmişte, bir otorite figürü rolüyle sık sık diğerlerinden soyutlanmış hissediyordunuz. Şimdi bu duvarı kaldırmanın, güçlü ve zayıf yönleriyle insan olmayı kucaklamanın zamanı geldi. Kusurlu olmayı ve bunun tamamen iyi olduğunu öğrenmek, dördüncü evdeki kuzey ay düğümü ile ilgili önemli bir derstir.

https://advanced-astrology.com/

0
0
No votes have been submitted yet.
Etiketler