Kuzey Ay Düğümü 5. EVDE Güney Ay Düğümü 11. EVDE

Per, 07/28/2022 - 23:13 tarihinde admin tarafından gönderildi

Beşinci evdeki kuzey düğümü, kendin olmayı öğrenmen gerektiğini gösteriyor. Bu yerleşimde kendini ifade etme çok önemlidir . Geçmişte kendinizi bir birey olarak ifade etmek yerine bir grubun parçası olmayı tercih ettiniz.  Ama şimdi, parlamanın ve gerçekte kim olduğunuzu öğrenmenin zamanı geldi.

Kuzey ay düğümü, doğum haritasının önemli bir özelliğidir: bu yaşamda ruhunuzun öğrenmek istediği dersleri gösterir. Düğüm ekseni geçmişiniz ve geleceğinizle ilgilidir: nereden geldiğinizi ve nereye gittiğinizi gösterir. Ay'ın düğümlerini anlayarak, eylemlerinizin altında yatan motivasyonu daha iyi anlayabilirsiniz.

Eğer kuzey düğümünüz beşinci evdeyse, bu aynı zamanda güney düğümünüzün on birinci evde yer aldığı anlamına gelir (ay düğümleri doğum haritasında birbirinin tam karşısındadır).

Beşinci evdeki kuzey ay düğümü, Aslan burcundaki kuzey ay düğümüne biraz benzer.

Astrolojide beşinci evdeki kuzey düğümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Beşinci Evdeki Kuzey Düğümü ve On Birinci Evdeki Güney Düğümü

Düğüm ekseninin bu konumu doğum haritasında ne anlama geliyor?

Beşinci evde kuzey ay düğümü ile ilgili birkaç anahtar kavram vardır. Bu yerleşime sahip insanlar kendilerini ifade etmekten korkma eğilimindedir. Bu yerleşim, başkaları tarafından yargılanmayla ilgili kaygıyı gösterebilir.

Geçmişte, genellikle mesafeli ve çekingen biri olarak karşınıza çıktınız. Birkaç kişinin size gerçekten yakın olmasına izin veriyorsunuz. Çok sayıda bağlantınız ve tanıdıklarınız vardı, ancak birkaç yakın arkadaşınız vardı. Kuzey ay düğümü beşinci evde olan bazı insanlar , etrafı insanlarla çevrili olsa bile kendilerini yalnız hissederler.

Bu yerleşim, Aslan ve Güneş'in sıcaklığından yoksun, kişisel olmayan bir tavrı akla getiriyor. Olumlu, daha duygusal, sıcak kalpli bir tutum geliştirerek bir insan olarak gelişebilirsiniz.

Beşinci evdeki kuzey ay düğümü ile kişiliğinizi bastırma eğilimindesiniz.

Beşinci evdeki kuzey ay düğümü aynı zamanda güney düğümünüzün on birinci evde olduğu anlamına gelir. Onbirinci ev, büyük insan gruplarının ve arkadaş çevrelerinin evidir. Güney ay düğümü buradayken, bir gruba uyum sağlamakta sorun yaşamazsınız.

Kuzey düğümü beşinci evde olan insanlar genellikle yargılanmaktan korkarlar . Seçim yapmamayı seçiyorsun, sadece grubun istediğini yap. Bu yerleşime sahip herhangi bir kişi, kendileri için ayağa kalkmaktan ve kendi isteklerine öncelik vermekten korkar. Bir arkadaş grubunda kolayca eksi oy verebilirsiniz.

Satürn gibi on birinci evinizde kısıtlayıcı bir etkiniz yoksa, genellikle geniş bir ağınız olur . Geçmişte, genellikle grupların bir parçasıydınız. Bir çemberin parçası olmak size doğal geliyor. Bununla birlikte, geçmişte, uyum sağlamak için genellikle bireyselliğinizden vazgeçtiniz.

Beşinci evdeki kuzey düğümü ile bireyselliğinizi geri kazanmak anahtardır.

Ayrıca yaratıcı yönünüzü de kucaklamak istiyorsunuz! Beşinci evdeki kuzey ay düğümü için her türlü yaratıcı kendini ifade etme biçimi çok faydalıdır . Resim yapmaktan, oyunculuktan, sanat ve el sanatlarından, edebiyattan, danstan, yemek yapmaktan, yaratıcı kendini ifade etmekten hoşlanıyor olsanız da yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Bu yerleşim, geçmişte yaşıtlarından farklı olmaktan korktuğunu gösteriyor. Şimdi gerçekte olduğunuz kişi olma zamanı.

Beşinci Evdeki Kuzey Düğümü

Beşinci ev ve burç Aslan, astrolojide parıldamakla ilgilidir . Merkezi sahneyi almakla ilgili. Bu, doğum haritanızdaki beşinci evdeki kuzey ay düğümü ile öğrenmeniz gereken en önemli şeylerden biridir.

Beşinci evdeki kuzey ay düğümü ile özgüven geliştirmek çok önemli bir yaşam dersidir. Benlik saygısı oluşturmanız ve bireyselliğinizi beslemeniz gerekir.

Beşinci evdeki kuzey ay düğümü, mevcut olmayı öğrenmeniz gerektiğini gösteriyor. Geçmişte, geleceğe odaklanma eğilimi vardı, çoğu zaman şimdiyi gözden kaçırıyordu. Beşinci ev ise şimdi ve burada neşe bulmakla ilgilidir. Bu geçmişte özlediğiniz bir şey ve ruhunuz gelecekte bunu öğrenmek istiyor.

Bu yerleşim aynı zamanda umutlarda ve hayallerde kolayca kaybolabileceğinizi de gösterir. Geçmişte, isteklerinize ve hedeflerinize aşırı derecede odaklandınız, ancak onları gerçeğe dönüştürmekte o kadar iyi değildiniz. İsteklerinizi yerine getirmek için başkalarına güvenme eğilimi vardı. Şimdi bu yaşam alanı söz konusu olduğunda daha özgüvenli olmayı öğrenmeniz gerekiyor.

https://advanced-astrology.com/

0
0
No votes have been submitted yet.
Etiketler