Kuzey ay Düğümü Koç

27/07/2022 - 00:14 / admin

KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ BURCUNDA

Kuzey ay düğümünüz Koç burcundaysa bu yazı tam size göre . Kuzey ay düğümü hakkında burçlar aracılığıyla konuşmanın zamanı geldi!

Doğum haritasında bu yerleşime sahip olan kişilerin Koç'un özelliklerini daha fazla benimsemesi gerekir. Gençken, bu işaret muhtemelen size garip geliyor. Koç'ta başka gezegenleriniz varsa, Koç'un enerjisine zaten aşina olduğunuz için bu kuzey düğüm işareti sizin için daha kolay olabilir. Güçlü bir Mars da faydalıdır. Kuzey düğümünüzü geliştirmek çok zaman alır, çoğu durumda onunla özdeşleşmeye hayatınızın ikinci yarısında başlarsınız. Ruhunuz bu yaşamda bağımsız olmayı öğrenmek istiyor. Genç yaşta, Koç burcundaki kuzey ay düğümü insanları çok işbirlikçi olma eğilimindedir ve gerektiğinde bile kendileri için ayağa kalkmazlar. Cesur ve doğrudan olmak önemli bir hayat dersidir. Koç burcundaki kuzey ay düğümü ile kimliğinizi bulmak da önemlidir.

Doğum haritasında düğüm ekseni özel bir öneme sahiptir. Kuzey ay düğümü ve güney ay düğümü mevcut gök cisimleri olmasa da bunların önemini hafife almak büyük bir hata olur. Bu noktalar, bu yaşamda öğrenmeniz gerekenleri temsil eder. Ayrıca Rahu ve Ketu olarak da adlandırılırlar.

Koç'taki kuzey düğümü, otomatik olarak güney düğümünüzün Terazi'de olduğu anlamına gelir . Bu konum, kuzey ay düğümünün birinci evde olmasına çok benzer.

Doğum haritasında Koç burcundaki kuzey ay düğümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Koç'ta Kuzey Düğümü ve Terazi'de Güney Düğümü

Ruhunuzun gelecekte ne öğrenmek istediğini anlamak için önce geçmişe bakmakta fayda var değil mi?

Ay düğümleri birbirinin tam karşısında oldukları için daima zıt burçlarda yer alırlar. Kuzey ay düğümünüz Koç'taysa, güney ay düğümünüz Terazi'dedir, çünkü bu burçlar zıt kutuplardır.

Koç ve Terazi birbirinden çok farklıdır ancak birbirlerini tamamlarlar ve bu yerleşim ile aralarındaki dengeyi oluşturmanız gerekir.

Güney ay düğümü, size zaten aşina olan şeyleri, gerçekten iyi yaptığınız şeyleri ortaya çıkarır. Kuzey ay düğümü Koç'ta ve güney ay düğümü Terazi'deyken, başkalarıyla ilişki kurmakta, uyum yaratmakta ve barışı korumakta harikasınız. Bununla birlikte, fazla kibar olma ve ne pahasına olursa olsun birinin şovlarına basmaktan kaçınma eğilimi vardır .

Bu yerleşime sahip insanlar genellikle çocukken başkalarının ihtiyaçlarına dikkat etmeyi öğrendiler. Onlara tatlı ve kibar olmayı öğrettiler. Bu onların incelik geliştirmelerine yardımcı oldu ve büyük diplomatik becerilere sahipler. Koç burcundaki kuzey ay düğümü, başkalarıyla ilgilenmek istediğinizi önerir, ancak bu süreçte bazen sizin de ihtiyaçlarınız olduğunu unutursunuz.

Geçmişte, daha sık bir ilişki içindeydiniz ve taviz vermeniz doğal hale geldi. Koç burcundaki kuzey ay düğümü, kendinizi başkaları aracılığıyla tanımlama eğilimi gösterir. Memnun etmeye heveslisiniz ve çoğu zaman kendi başınıza bırakılmaktan korkuyorsunuz. Baskı altındayken, yanlışlıkla birinin duygularını incitmek yerine, başkalarının sınırlarınızı ihlal etmesine izin verme eğilimi vardır. Bu özellikle yakın ilişkilerde ve bire bir ortaklıklarda geçerlidir. 

Koç burcundaki kuzey ay düğümü ile ilgili tipik bir sorun, genellikle başkalarını kendinizden önce koymanızdır. Aynı zamanda, bu kendinizi bitkin hissetmenize ve aldığınızdan daha fazlasını verdiğinizi hissetmenize neden olabilir. Bencil olmak sana çok yabancı. Ancak, kendinize iyi bakmanız ve ne kadar çok şeye sahip olursanız, başkalarına o kadar çok verebileceğinizin farkına varmanız önemlidir (sadece para değil, bu herhangi bir şey olabilir, enerji, ilham, neşe vb.).

Koç burcundaki kuzey ay düğümü, istediğinizi elde etmeyi öğrenmeniz ve aktif olarak hedeflerinizi takip etmeniz gerektiğini önerir. Geçmişte, başkalarına çok fazla güvenmiş veya eşinizin mükemmel olmasını beklemiş olabilirsiniz. Bu yerleşim, kendinize odaklanmanız ve kendiniz için daha fazla orada olmanız gerektiğini gösteriyor.

Güney ay düğümü Terazi burcundayken adalet sizin için çok önemlidir. Bu yerleşime sahip insanlar denge oluşturmaya çalışırlar. Çatışmalar, özellikle bir taraf seçmeleri gerekiyorsa, bu yerleşimdeki çoğu insanı çıldırtır. Her şeyden çok uyum istiyorsun. 

Ancak, bu yaşamda büyümenin gerçekleşebileceği yer burası değildir. Birey olmanın ve daha bağımsız olmanın zamanı geldi . Bu, Terazi'nin özelliklerini tamamen geride bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Hiç de değil, ama zaman geçtikçe Terazi enerjisinin arka planda kalması muhtemeldir ve Koç'un özelliklerini daha çok takdir etmeyi öğrenirsiniz. Her burcun hem olumsuz hem de olumlu tarafı olduğundan, Terazi'nin zayıf yönlerini Koç'un güçlü yönleriyle değiştirin (ve bu süreçte çok büyüyün!).

Koç'ta Kuzey Düğümü

Koç burcundaki kuzey ay düğümü, bu burcun özelliklerini benimseyerek ruhunuzun önemli yaşam dersleri öğrenebileceğini ve ruhsal olarak gelişebileceğini öne sürüyor. Kimliğinizi oluşturmak, Koç burcundaki kuzey ay düğümü ile ilgili önemli bir yaşam dersidir. Bu insanlar için kendinizle harika bir ilişkiye sahip olmak önemlidir . Sizi daha özgüvenli ve cesur olmaya zorlayan yaşam olayları yaşamanız muhtemeldir. 

Doğum haritasında bu yerleşime sahip kişiler için bağımsızlık çok zordur. Terazi'nin çekiciliği ve iyi sosyal becerileri, güçlü sınırlar oluşturmada sizin avantajınızdır. Bunu yapmanın harika bir yolu, içgüdülerinize ve duygusal tepkilerinize dikkat etmektir . Seni ne kızdırır? Sınırlarınızın ihlal edildiğini ne zaman hissediyorsunuz? Bu duygular size rehberlik edebilir ve kendinize daha iyi bakmanıza yardımcı olabilir.

Koç, enerji dolu, çok fiziksel bir işarettir . Koç burcundaki kuzey ay düğümü için vücudunuza iyi bakmak çok önemlidir. Fiziksel egzersizden faydalanabilir ve vücudunuzu güçlendirebilirsiniz. Bu yerleşim ile aktif olmak da önemlidir.

Astrolojide Kuzey Düğümü

İki ay düğümü vardır : kuzey düğümü ve güney düğümü. Bu noktalar, Ay'ın yörüngesi ile ekliptik arasındaki kesişme noktası olarak hesaplanır. Her zaman retrodurlar ve yörünge periyotları yaklaşık 18,6 yıldır.

Ay'ın düğümleri astrolojide çok önemlidir. Doğum haritasında bu enkarnasyonun amacının ne olduğunu, ruhunuzun neden yaşamı deneyimlemek istediğini gösterirler. Ay düğümleri özellikle karmik astrolojide önemlidir. Reenkarnasyona inanmıyorsanız, onlara bu yaşamdaki kişisel geçmişiniz ve gelecekteki benliğinizin büyümek istediği yön gibi davranabilirsiniz. Ay düğümleri sinastride de önemlidir ve birinin gezegenleri bu noktaları haritanızda birleştirir (veya tam tersi) ilişkiyi büyük ölçüde renklendirir.

Doğum haritasında kuzey ay düğümü ve güney ay düğümünün rolü nedir?

Ay düğümleri her zaman birbirinin tam karşısına yerleştirilir. Kuzey ay düğümünüz Akrep'te üçüncü evdeyse, güney düğümünüz dokuzuncu evde Boğa'dadır.

Kuzey ay düğümü, ruhunuzun bu yaşamda öğrenmek istediği yaşam derslerini gösterir. Ruhunuz için nispeten yeni olan bir işaret ve yaşam alanını temsil eder. Bu nedenle, büyük çaba ve sabır gerektirir. Ama merak etmeyin, oraya varacaksınız! Kuzey ay düğümüyle ilgili iyi olan şey, hayatınızı onunla aynı hizaya getirmeye başladığınızda, kendinizi çok mutlu ve tatmin olmuş hissetmenizdir. Bir amacın olması inanılmaz bir duygu. Kuzey ay düğümü, büyümenize en çok yardımcı olabilecek şeydir.

Güney ay düğümü ise farklı bir hikaye anlatıyor. Güney ay düğümü senin geçmişin. Doğum haritasında, güney ay düğümünün evi ve burcu, zaten iyi yaptığınız şeyleri gösterir. Güney ay düğümüne karşılık gelen yaşam alanlarında kendinizi evinizde hissedersiniz ve burada başarılı olursunuz. Güney ay düğümünün bulunduğu burcun özellikleri geçmişte nelerde ustalaştığınızı gösterir. Bu enerji size çok tanıdık geliyor. Bununla birlikte, konfor bölgesinde büyümeye yer yoktur ve bu yaşamda, astrolojide kuzey düğümü tarafından temsil edilen yeni şeyler öğrenmenin zamanı gelmiştir.

Burç Koç

Kardinal ateş burcu olarak Koç, patlayıcıdır ve enerjisi yüksektir. Bu işaret sadece gerçekleşmesini sağlar.

Koç mevsimi, doğanın çiçek açtığı ve her şeyin hayat dolu olduğu baharın başlangıcını işaret eder. Aynısı, doğum haritalarında Koç burcu güçlü olanlar için de geçerlidir. Koç mevsimi yaklaşık olarak 20 Mart ile 21 Nisan arasında değişmektedir.

Harita çarkında Koç, ilk burç olduğu için ilk evle ilişkilendirilir. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars'tır.

Koç burcunun anahtar kelimelerinden bazıları asabi, sabırsız, ateşli, enerji dolu, agresif, kararlıdır. Zodyak'ın ilk burcu olarak öncüdür ve her şeyde ilk olmayı sever. Koç savaşmayı ve kazanmayı sever. Bu burç ya bir yol bulur ya da yapar. Ram için imkansız diye bir şey yoktur.

https://advanced-astrology.com/

0
0
Etiketler