Kuzey ay Düğümü Kova

Çar, 07/27/2022 - 22:53 tarihinde admin tarafından gönderildi

KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOVA BURCUNDA

Mevcut bir gök cismi olmasa da kuzey ay düğümü burcun çok önemli bir parçasıdır. Bu nokta, popüler olarak yaşam amacınız olarak adlandırılan bu yaşamdaki karmik görevinizin ne olduğunu ortaya koymaktadır. Bu, birçok insanın mücadele ettiği bir şeydir, bu nedenle doğum haritasında kuzey ay düğümünüze daha yakından bakmak yardımcı olabilir.

Bu yazımızda Kova burcundaki kuzey ay düğümü hakkında bilgi edinebilirsiniz . Bu pozisyonla öğrenmeniz gereken en önemli hayat dersleri nelerdir?

Kova burcundaki kuzey ay düğümü, paylaşmayı ve vermeyi öğrenmeniz gerektiğini söylüyor. Eşitlik, yaşamda önemli bir odak noktası olacaktır. Gelecekte, diğer insanları daha iyi anlayarak ve onlarla ilişki kurarak gelişebilirsiniz . Çoğunluk içinde bir olma ve bir topluluğa ait olma fikrinden genellikle hoşlanmıyorsunuz. Gruplara karşı güçlü bir isteksizliğiniz var. Kova'daki kuzey düğümüne ve Aslan'daki güney düğümüne genellikle bu yaşamda sizi toplumdan yalıttığı için tam potansiyelinizi gerçekleştirmenizi engelleyebilecek bir üstünlük duygusu eşlik eder.

Bu yerleşime sahip insanlar geçmişte genellikle hayrandı ve bir kraliyet ailesi gibi yaşadılar. Bu onlara yanlış bir güvenlik duygusu verebilir, bu yaşamda kolayca tuzak haline gelebilecek bir şey. Artık onlar için bir kaideye oturtulmak yerine yetenekleriyle toplumlarına nasıl katkıda bulunabileceklerini bulmaları gerekiyor.

Ay düğümleri hakkında konuşmak heyecan verici çünkü ruhun bu enkarnasyonda doğma motivasyonunu ortaya koyuyorlar. Geçmişte hangi güçlü yönleri ve yetenekleri kazandığınızı ve bu yaşamda ana odak noktasının ne olacağını gösterirler. Ay düğümlerinizi anlamak önemlidir, çünkü çoğu durumda, kuzey düğümünüzü daha fazla harekete geçirmeye başladığınızda ve ruhunuzun bu enkarnasyonda öğrenmek istediği derslerde ustalaştığınızda hayatınız daha uyumlu hale gelir.

Kova burcundaki kuzey ay düğümü, on birinci evdeki kuzey ay düğümüne biraz benzer. Bu konum otomatik olarak güney ay düğümünüzün Aslan'da olduğu anlamına gelir.

Astrolojide Kova burcundaki kuzey ay düğümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Kova Kuzey Düğümü Yaşam Dersleri

Ruhunuzun bu yaşamda öğrenmek istediği temel dersler nelerdir?

Doğum sonrası Kova kuzey düğümünüzle, aşağıdaki alanlara odaklanmak ruhsal olarak büyümenize yardımcı olur:

  • arkadaş edin ve gruplarda aktif ol
  • açık fikirli ve objektif olmak
  • insani iş
  • eşitlik ve insanı sosyal statüsü ne olursa olsun görmek
  • özveri
 

Kova'da Kuzey Düğümü ve Aslan'da Güney Düğümü

Kuzey ay düğümünüzü en iyi güney ay düğümünüz bağlamında anlayabilirsiniz. Güney ay düğümü sizin geçmişiniz, kuzey düğüm ise (varsayılan) geleceğinizdir.

Güney ay düğümü Aslan burcunda olan kişiler ilgi odağı olmaya alışkındır. Sık sık kraliyet muamelesi gördüler ve kim oldukları için el üstünde tutuldular. Bu bazen yüksek sosyal statüyü de içerir. Sıklıkla refahları için çok önemli olan ayakta durmaya ve hayranlık duymaya alışkındırlar. Güney ay düğümü Aslan burcunda olan insanlar genellikle asil bir görünüme sahiptir ve etraflarında biraz lüks hava vardır.

Aslan'daki güney ay düğümünün karmik güçleri arasında yaratıcılık, cömertlik, oyunculuk ve sıcaklık bulunur. Bu insanlar genellikle hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan güçlü bir iradeye sahiptir, ancak aynı zamanda işbirliği yapmalarını zorlaştırabilir ve inatçı olmalarına neden olabilir.

Genellikle güney ay düğümünün işaretinin alt oktavını gösteririz. Birisi Aslan'ın olumsuz özelliklerini gösterdiğinde bencil, züppe ve kibirli olabilir . Bir şekilde sizden farklı olanlara tepeden bakma eğilimi olabilir. Size yabancı olan insanlara ait olmayı ve onlarla paylaşmayı zor buluyorsunuz. Bir Kova kuzey düğümü ile bu yaşamda, geçmişi ne olursa olsun herkesin içindeki insanı kabul etmeyi öğrenmelisiniz.

En büyük mutluluğunuz evrensel değerlere odaklandığınızda gelir. Güney ay düğümünüzün olumsuz özellikleri üzerinde çalışmak genellikle çok zaman alır ve ilişkiler genellikle sizin için zor olabilir. Yalnızca şirketinizde bulunmasını yeterli bulduğunuz kişilerle sosyalleşmeyi tercih ediyorsunuz. Bununla birlikte, Kova'daki kuzey ay düğümü, en tatmin edici ilişkilerinizin çok farklı bir geçmişe sahip insanları içereceğini öne sürüyor. Belki ilk bakışta size çekici gelmeyebilirler ama size hem hayata hem de kendinize dair önemli şeyler öğretebilirler.

Aslan ve Kova, her ikisi de bireysellikle ilgilidir, ancak farklı bir şekilde. Aslan, merkezi sahnede parlamak isterken, Kova bireyselliği ve benzersizliği bir topluluğu daha renkli yapan bir şey olarak görür. Kova burcundaki kuzey ay düğümü ile ilk bakış açısından ikinciye geçiş yapmanız gerekir. Bu kolay değil ve zaman alıyor, ancak ay düğümlerini entegre etmeyi öğrendiğinizde, sıcaklığınız ve yaratıcılığınız topluluklarınız için gerçek bir hediye olabilir.

Doğum haritasındaki Kova kuzey ay düğümü, çok fazla ilgiye ihtiyacınız olduğunu gösterir . Sevilmek ve övülmek için can atıyorsunuz, bu genellikle kendinize olan güveninizi besliyor. Bu, Kova burcundaki kuzey ay düğümünün en büyük güvenlik açıklarından biridir. Kendinizi incinmiş veya tehdit altında hissettiğinizde , Aslan'daki güney ay düğümünüze geri çekilmek için güçlü bir çekim vardır. Bu olduğunda , kendini beğenmiş, kibirli bir tavır takınırsın . Bu, arkadaş edinmenizi ve başkalarıyla bağlantı kurmanızı zorlaştırabilir.

Bazen kibirli ve otoriter davranışlar sergilersiniz. Kova burcundaki kuzey ay düğümü ile otorite sorunları sık olabilir. İnsanların isteklerinizi yerine getirmesine alışkınsınız, ancak gelecekte istediğinizi emir vererek değil işbirliği yaparak elde edebilirsiniz. Her iki düğümü de entegre etmeyi öğrendiğinizde harika bir lider olabilirsiniz.

Aslan burcundaki güney ay düğümü büyük bir egoya işaret eder . Bu insanlar kendilerini çok önemli görürler, ki bu kesinlikle öyledir, ancak diğerleri de önemlidir. Partneriniz için genellikle zorlayıcı olan bir ilişkide aşırı baskın olma eğilimi olabilir . Genellikle hayatınızın bir dönemini yalnız geçiriyorsunuz, bu da büyüme ve kendini geliştirme için değerli bir zaman.

Kova burcundaki kuzey ay düğümü, dikkati paylaşmayı öğrenmeniz ve her zaman kazanamayacağınızı kabul etmeniz gerektiğini gösterir. Bazen kazanamayacağınızı hissettiğinizde katılmazlar bile. Bu yolun uzun vadede yalnız kalabilmesi önemlidir ve Kova burcundaki kuzey ay düğümü ile amaç eğlenceyi başkalarıyla paylaşmaktır.

Kova'da Kuzey Düğümü

Astrolojide Güneş kalple, Kova ise beyinle ilişkilendirilir. Bu ikisi sıklıkla içinizde karışır ve karışır ve bazen beyninizi takip etmeniz gerektiğinde kalbinizi takip edersiniz ve bunun tersi de geçerlidir. Yine de Kova burcundaki kuzey ay düğümü, bu yaşamda beyninize yaslanmanız gerektiğini söylüyor. Gereksiz riskler alma eğilimi vardır.

Kuzey ay düğümü Kova, güney ay düğümü Aslan burcundayken genellikle kuralları çiğnemekten korkarsınız. Çok geleneksel olmaya çalışıyorsunuz, ancak Kova'daki kuzey düğümü ile kendinizi ifade etme konusunda deney yapmak için çok fazla özgürlüğe ihtiyacınız var . Yaşlandıkça ilişkilerinde çok fazla alana ihtiyacın var. Hayatınızın ilk bölümünde, genellikle birçok aşk ilişkiniz olur.

Midheaven'ın doğum haritasındaki durumuna bağlı olarak, bu yerleşime sahip kişilerin yaşamlarında genellikle benzersiz bir yolu vardır. Bir noktada, daha az kullanılan yolu kullanırlar. Ancak aynı zamanda Kova burcunun olumsuz ifadesi olan isyan uğruna isyan etmemek de önemlidir.

Kova burcundaki kuzey ay düğümü, başkalarıyla bağlantı kurarak kendiniz hakkında çok şey öğrenebileceğinizi gösterir . Açık fikirli olmalı ve insanlar arasındaki farklılıkların tadını çıkarmalısınız. Bu, muazzam bir şekilde büyümenize yardımcı olabilir. Güneşiniz zayıfsa veya bir bütün olarak harita zayıf bir özgüvene işaret ediyorsa, dış doğrulama arama eğilimi olabilir . Bu, ilişkilerinizin dengesine zarar verebilir.

Kuzey ay düğümü Kova burcunda olan birçok kişinin faydalanabileceği bir aktivite gönüllülüktür . Genellikle yaşlandıkça, başkalarına yardım etmek ve topluluğunuza katkıda bulunmakla ilgilenirsiniz. İnsani nedenler de daha sonraki yaşamınızda size hitap ediyor. Kuzey düğümünüzü Kova ile bütünleştirdiğinizde, genellikle dünyayı daha iyi bir yer haline getirme arzusu vardır.

Kova kuzey düğümüne sahip kişiler için (Kova tarafından yönetilen) astrolojide çalışmak faydalı olabilir.

İşaretin yanı sıra kuzey düğümün evi de son derece önemlidir. Ev, en çok hangi yaşam alanında büyüyebileceğinizi ortaya koyuyor. Kuzey ay düğümüne açı yapan gezegenler, ruhunuzun bu enkarnasyonda nasıl öğrenmek istediği hayat dersleri hakkında da önemli bilgiler verir.

Doğum Haritasındaki Ay Düğümleri

Ay düğümleri , kuzey düğümü ve güney düğümü, göksel nesneler değil, hayali noktalar olsa da astrolojide çok önemlidir. Ayrıca Rahu (kuzey düğümü) ve Ketu (güney düğümü) olarak da adlandırılırlar.

Bu noktalar özellikle karmik astrolojide önemlidir. Reenkarnasyona inanmıyorsanız, düğümleri bu hayatta geçmiş ve gelecek olarak da kullanabilirsiniz.

Güney ay düğümü geçmişin noktasıdır. Güney ay düğümünün işareti, hangi kalitenin size çok tanıdık geldiğini söyler. Bu burcun enerjisinde çok zaman harcadınız ve bu, ustalaştığınız bir şey. Hala hayatınızın ilk bölümünde bunu çok güçlü bir şekilde gösteriyorsunuz. Güney düğümün evi, geçmişte büyük bir odak noktası olan yaşam alanını ifade eder ve genellikle burada başarılı olursunuz. Güney ay düğümünü konfor bölgeniz olarak da düşünebilirsiniz. Söylemeye gerek yok, çok rahat ama burada büyüyemezsiniz.

Öğrenebileceğiniz ve büyüyebileceğiniz alan kuzey ay düğümü ile temsil edilir. Burcu (bu durumda Kova'daki kuzey ay düğümü), yaşamda başarılı ve kolay bir şekilde gezinmek için hangi özellikleri geliştirmeniz gerektiğini söyler. Kuzey düğümün evi, hangi yaşam alanının büyümenize en çok yardımcı olabileceğini söyler (örneğin, yedinci evdeki kuzey düğümü, kişilerarası ilişkilerin önemli yaşam dersleri öğrenmenize yardımcı olduğunu gösterir).

Kuzey ay düğümünün sizin için yeni olması aynı zamanda zorlu olduğu anlamına da gelir. Çoğu insan için kuzey ay düğümü genellikle ilk onyıllarında bir ağrı noktasıdır. Kuzey düğümünüzle çalışmayı öğrenmek zaman alır.

Ay düğümleri, Ay'ın yörüngesi ile ekliptik arasındaki kesişme noktası olarak hesaplanır. Yörünge periyotları yaklaşık 18,6 yıldır ve her zaman geri hareket halindedirler. Ay'ın düğümleri yaklaşık olarak her 18 ayda bir burç değiştirir. Her zaman birbirlerinin tam karşısındadırlar.

Doğum astrolojisinin yanı sıra, Ay'ın düğümleri aynı zamanda sinastride ve tahmine dayalı astrolojide de önemlidir.

Zodyak'ta Kova

Kova, Zodyak'taki onbirinci işarettir. Doğal haritada onbirinci evle bağlantılıdır.

Kova burcunun astrolojideki en önemli özellikleri nelerdir?

Bir hava işareti olarak (İkizler ve Terazi ile birlikte), Kova entelektüeldir, bağımsızdır, başkalarıyla bağlantı kurmaya odaklanmıştır. Genellikle parlaklık, özgünlük, alışılmamış fikirler, sosyal reformlar, insani ideallerle ilişkilendirilir. Kova sadece farklıdır. Her zaman tuhaf olandır.

Modern astrolojide Kova, Uranüs tarafından yönetilir (1781'de keşfedildi). Uranüs'ün keşfinden önce Satürn tarafından yönetiliyordu ve geleneksel astrologlar hala Satürn'ü Kova'nın yönetici gezegeni olarak görüyorlar.

Kova ile ilgili bazı şeyler: bilim, elektrik, bilgisayar, internet, astroloji, gelecek, sosyal adalet, eşitlik, özgürlük. Bu işaret yenilikçi ve ilericidir. Yeni buluşlara ve teknolojik ilerlemeye yol açan bilimsel merak ve yaratıcılıktır.

Kova'daki önemli yerleşimler, benzersiz, zeki ve bağımsız bir kişiyi gösterir.

https://advanced-astrology.com/

0
0
No votes have been submitted yet.
Etiketler