Kuzey ay Düğümü Oğlak

27/07/2022 - 22:49 / admin

KUZEY AY DÜĞÜMÜ OĞLAK BURCUNDA

Bu yazımızda Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Düğüm ekseninin bu konumu, onuncu evdeki kuzey düğümüne ve dördüncü evdeki güney düğümüne biraz benzer. 

Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü ruhsal gelişiminiz hakkında ne gösteriyor? Ruhunuzun bu yaşamda öğrenmek istediği karmik dersler nelerdir?

Özetle, kuzey ay düğümünün bu yerleşimi tamamen yetişkin olmakla ilgilidir. Eylemlerinizin sonuçları için sorumluluk almayı öğrenmelisiniz. Yengeç burcundaki güney ay düğümü, iyi gelişmiş bir sezgiye sahip olduğunuzu, ancak bazen düşünmeden duygulara dayalı kararlar aldığınızı gösterir. Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü, planlarınızı gerçekleştirmek için uzun vadeli düşünme, planlama ve öz disiplinin önemini vurgular. 

Kendiniz için ayağa kalkmayı öğrenmek de bu pozisyonda çok önemlidir. Çoğu zaman, başkaları için çok fazla vazgeçme eğilimi vardır. Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü, bu yaşamda kendi hedefleriniz için çalışmanız gerektiğini gösterir.

Doğum haritanızda Oğlak kuzey ay düğümünüz varsa, bu otomatik olarak güney ay düğümünüzün Yengeç burcunda olduğu anlamına gelir.

Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Oğlak Kuzey Düğümü Yaşam Dersleri

Doğum haritanızda Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü ile en fazla büyümenize yardımcı olabilecek şeylerden bazıları şunlardır:

  • Yaptığın işlerin sorumluluğunu al
  • planlar yapın ve onlara bağlı kalın; değer netliği ve verimlilik
  • kendine saygı geliştirmek
  • Karar verirken rasyonel argümanlara odaklanın
  • Başkaları uğruna hırsını feda etme
 

Oğlak'ta Kuzey Düğümü ve Yengeç'te Güney Düğümü

Yengeç burcundaki güney ay düğümü, büyümenizi engelleyebilecek eğilimlerin neler olduğunu gösterir. Geçmişte, Yengeç özelliklerini çok güçlü bir şekilde sergilediniz. Ancak, büyüyebileceğiniz yer burası değil ve bu yaşamda Oğlak burcunun özelliklerine odaklanmanın zamanı geldi.

Oğlak kuzey düğümü ve Yengeç güney düğümü olan insanlar genellikle çocukken başkalarına bakmaya alışmışlardır. Yetiştiricinin rolü onlara çok aşinadır. Besleyici bir tavır almaları, bazen kendi ihtiyaçlarından fedakarlık etmeleri bekleniyordu. Bazen kuzey ay düğümü Oğlak'ta olan insanlar ailelerinde sevgi ve bakım görmezlerdi. Bu yerleştirme, bazı aile üyelerinin duygusal olarak uygun olmadığını veya köken ailede bazı sorunların olduğunu gösterebilir. Bu senaryonun daha sonra kendini yeniden oluşturmasını önlemek için bunun farkında olmak önemlidir.

Bu onların büyümelerini ve kelimenin tam anlamıyla yetişkin olmalarını zorlaştırabilir çünkü çocuklukta sıkışıp kalabilirler. İnanılmaz derecede hassas ve savunmasızlar. İstemeden de olsa duygularını incitmek kolaydır. Oğlak burcundaki kuzey düğümü olan insanlar, beslenmeyi ve ilgilenilme hissini isterler. Genellikle bu duygusal arzuyu başkalarına yansıtırlar. Bu yerleşimin olumsuz tezahürlerinden biri, tehdit altındayken olgunlaşmamış, çocuksu davranışlar sergilemesidir.

Kuzey ay düğümü Oğlak burcunda olan kişiler bu burcun olumsuz özelliklerini yaşıyorsa kontrol manyağı olabilirler. Başkalarını kontrol etmeye çalışma ve hatta manipülatif olma eğilimi olabilir. Ancak bu yerleştirmenin amacı, sadece kendimizi kontrol edebileceğimizi öğrenmek ve kabul etmektir. İhtiyaçlarınızı ve sınırlarınızı iddialı bir şekilde iletmek de faydalıdır. Başkalarının ihtiyaçlarına karşı son derece hassassınız, ancak çoğu insan değil.

Doğum haritasındaki Oğlak kuzey ay düğümü ile ilgilenilmek istersiniz. Bu, başkalarına, hatta bazen standartlarınızı karşılamayan insanlara bile çok bağımlı olmanıza yol açabilir. Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü, önce başkalarında aradığınız, ancak daha sonra onu kendi başınıza büyütmeyi öğrendiğiniz koruyucu bir kabuğa ihtiyacınız olduğunu gösterir. İlginç olan şu ki, bu genellikle daha tatmin edici ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.

Bu pozisyonla kendinizi sınırlama eğilimindesiniz. Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü, ihtiyaçlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyor . Dünyanın beklentileriyle ilgilenen yetişkin bir benlik geliştirirken kendi ebeveyniniz olmayı da öğrenmelisiniz.

Güney ay düğümü Yengeç'te ve kuzey ay düğümü Oğlak'ta olan insanlar genellikle dünyayı pembe renkli gözlüklerle görürler. Aşırı idealist olabilirler . Bu yaşamda, gerçekleri duygulara tercih etmek zorundalar . Bunu başaramazlarsa, genellikle kendilerini artık onlara hizmet etmeyen bir durumda sıkışıp kalmış bulurlar.

Diğerlerine bağlı olmak , doğum haritasında Oğlak kuzey ay düğümü ile ilgili çok yaygın bir sorundur. Mutlu olmak için başkalarına bağımlısın. Bu yerleştirme ile, genellikle diğer insanların sorunlarıyla duygusal düzeyde çok güçlü bir şekilde ilgilenirsiniz ve genellikle ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde iletmeden, bilinçsizce onlardan da aynı şeyi beklersiniz. Bu yerleşim, kendi hayatınızın sorumluluğunu üstlenmeniz gerektiğini gösteriyor. Çoğu zaman başkalarını önünüze koyarsınız. Bazen onlardan da aynısını beklersiniz, ancak çoğu zaman hayal kırıklığına uğrarsınız. Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü, yaşamınız için sorumluluk almanız ve gücü geri almanız gerektiğini gösterir. Önce kendinize bakmayı öğrenmek önemlidir, çünkü başkalarına bakmaya o kadar alıştınız ki, genellikle kendi ihtiyaçlarınızı unutursunuz.

Oğlak burcunda Kuzey Düğümü Amaç ve Büyüme

Bu pozisyonun en büyük tuzaklarından biri kaçıştır. İşler beklediğiniz gibi olmazsa, genellikle hayal kurmaya geri dönersiniz. Başkalarını suçladığınız da olabilir. Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü, eylemleriniz için sorumluluk almanız gerektiğini gösterir. Başarısız da olsanız başarılı da olsanız, bunu bir öğrenme fırsatı olarak kabul edin, daha iyi neler yapılabileceğini bulun ve geliştirmeye çalışın. Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü tamamen sorumlulukla ilgilidir. 

Bir su burcu olarak Yengeç duygusal ve sezgiseldir. O anda iyi hissettiren şeyi yapma eğilimi vardır, bu da planlarınızı mahvedebilir. Tabii ki, Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü, Yengeç'i tamamen terk etmeniz ve sezgilerinizi göz ardı etmeniz gerektiği anlamına gelmez - hiç de değil. Ancak bu yaşamda, planlar yapıp disiplinli kalırsanız ve onlara bağlı kalırsanız daha başarılı olabilirsiniz. Yengeç, karamsar olabilir ve gününü mevcut duygularına göre şekillendirebilirken Oğlak, istese de istemese de yapılması gerekeni yapar. Stres altındayken, bazen bu yerleşime sahip insanlar fazla yemek yer.

Geçmişte takılıp kalma eğilimi olabilir . Yengeç ve Oğlak geçmişle bağlantılı olsa da, ona yaklaşımlarında bir fark vardır. Yengeç burcundaki güney ay düğümü, geçmişe dönmeyi dileme eğiliminde olduğunuzu gösterirken Oğlak, daha iyi bir gelecek yaratmak için öğrenilen derslere ve bunları uygulamaya odaklanır. Oğlak kuzey düğümünün hayat derslerinden biri geçmişi bırakmaktır.

Gelecek sizi bu yerleşimle sık sık korkutur. Güvenlik sizin için çok önemli ve gelecek belirsiz. Kendi özel dünyanıza güçlü bir şekilde bağlısınız ve bazen orada nasıl başaracağınız konusunda endişeli hissediyorsunuz. Eviniz ile aranızda güçlü bir bağ var. Dünyadan saklanma eğilimi olabilir . Ancak er ya da geç, aşırıya kaçıldığında bunun bir tür kendini sabote etme olduğunu fark edeceksiniz. Bu pozisyondaki bazı insanlar büyüdükleri yerden çok uzaklaşmazlar.

Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü ile stratejik planlama çok önemlidir. Bu pozisyona sahip insanlar, durumu dikkatlice değerlendirmeyi, her yönü göz önünde bulundurmayı ve duygulardan ziyade gerçeklere dayalı bir karar vermeyi öğrenmelidir. Hedef belirleme, geliştirmeleri gereken bir diğer önemli beceridir . Bir su burcu olarak, Yengeç sadece akışa devam etme eğilimindedir, ancak bu yaşamda büyümenin gerçekleşebileceği yer burası değildir.

Oğlak hakkında konuşurken sıklıkla ortaya çıkan bir anahtar kelime öz disiplindir. Bunun üzerinde çalışmalısınız, çünkü öz disiplin, hedeflerinize ulaşmanın anahtarıdır.

Hırslarına sahip olduklarında, Oğlak burcundaki kuzey ay düğümü insanları mükemmel liderler olabilir. Yengeç'in duygusal doğasıyla ilgili deneyimleri, başkalarının duygularının farkında olmalarına yardımcı olur ve empati ile liderlik edebilirler. Hedeflerini gerçekleştirirken ve olmaları gereken kişi olurken, sezgileri ve doğayı beslemeleri ile başkalarına yardım etme potansiyeline sahiptirler.

Kuzey Düğüm ve Güney Düğüm

Astrolojide ay düğümleri nelerdir?

Ay düğümleri olarak da adlandırılan Ay düğümleri, Ay'ın yörüngesi ile ekliptik arasındaki kesişme noktasıdır. Onlar var olan gök cisimleri değil, kurgusal noktalardır.

Astrolojide ay düğümleri, yaşam dersleri ve ruhsal gelişim ile ilişkilendirilir. Bu noktalar doğum haritasında çok önemlidir ve geçmiş yaşamlarınız ve şu anki enkarnasyonlarınızla ilişkili oldukları için karmik astrolojide sıklıkla kullanılırlar. Reenkarnasyona inanmıyorsanız, düğümleri bu yaşamdaki geçmişinizin ve gelecekteki benliğinizin büyüdüğü yönün göstergeleri olarak kabul edin.

Güney ay düğümü, daha önce öğrendiğiniz şeyleri temsil eder ve bu nedenle, genellikle fazla çaba harcamadan başarılı olduğunuz bir yaşam alanıdır. Güney ay düğümünün işareti size zaten çok tanıdık geliyor, o kadar tanıdık ki stres altındayken geri dönme eğilimi var. 

Kuzey ay düğümü ise sizin için hala neyin yeni olduğunu gösterir. Bu aynı zamanda doğum haritanızdaki kuzey ay düğümüne odaklanarak çok şey öğrenebileceğiniz anlamına gelir. Kuzey düğümün evi genellikle zorlu bir yaşam alanıdır. Bu yaşam alanında güvenle gezinmek zaman alır. Çoğu insan kuzey ay düğümüne ancak hayatlarının ikinci yarısında aşinalık duyar. 

Kuzey ay düğümünün işareti, gelişmek için geliştirmeniz gereken özellikleri tanımlar. Şansınız, bu işaretle çok az deneyiminiz var ve başlangıçta onunla mücadele ediyorsunuz. 

Kuzey ay düğümü ve güney ay düğümü her zaman zıt burçlara ve evlere yerleştirilir. Bu, 12. evde Oğlak kuzey ay düğümünüz varsa, güney ay düğümünüzün Yengeç'te ve 6. evde olduğu anlamına gelir.

Ay düğümleri yaklaşık 18,6 yıllık bir yörünge periyoduna sahiptir. Bu, işaretleri değiştirmelerinin yaklaşık 18 ay sürdüğü anlamına gelir. Düğümler her zaman geriye dönüktür.

Zodyak'ta Oğlak

Oğlakların soğuk ve duygusuz oldukları söylenir ve bu bir dereceye kadar doğru olsa da, bu burçta çok daha fazlası vardır.

Oğlak, Zodyak'ın onuncu işaretidir ve doğal haritada, kamu itibarı ve kariyerinin onuncu evine karşılık gelir. Oğlak burcunun yönetici gezegeni, zaman ve sorumluluk gezegeni olan Satürn'dür. 

Element olarak, Oğlak astrolojide bir dünya işaretidir. Öncelikle fiziksel dünyaya ve hayatta kalmaya odaklanır. Söylemeye gerek yok, bu zaman zaman göz korkutucu olabilir ve zorlukların üstesinden gelmeniz gerekir. Oğlak, bir plan yapmak ve ona bağlı kalmakla ilgilidir.

https://advanced-astrology.com/

0
0