Kuzey ay Düğümü Yengeç

27/07/2022 - 00:56 / admin

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ BURCUNDA

Bu yazıda Yengeç burcundaki kuzey ay düğümü hakkında bilgi edinebilirsiniz . Bu, düğüm ekseninin en zorlu konumlarından biridir. Bu, güney ay düğümünüzün Oğlak burcunda olduğu anlamına gelir ki bu kolay bir işaret değildir.

Doğum kuzey ay düğümünüz Yengeç'teyse, ruhunuzun en önemli yaşam derslerinden bazılarını öğrenmek isteyip istemediğiniz?

Bu pozisyon, geçmişte hayatta kalmak için çok çalıştığınızı gösteriyor. Yengeç kuzey düğümüne sahip birçok insan genç yaşta ciddi sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kaldı. Acımasız ve düşmanca bir ortamda mücadele etmeye ve savaşmaya alışkınsınız. Bu, işler iyi gidiyorsa, genellikle size bir rahatsızlık hissi verir.

Yengeç burcundaki kuzey ay düğümü, özel hayatınıza daha fazla odaklanmanız gerektiğini gösteriyor. Kontrol manyağı olma eğilimi var . Bu, size en yakın insanlarla gerçekten besleyici ilişkiler kurmanızı zorlaştırır. Doğum haritasında bir Yengeç kuzey düğümü ile optimal iş-yaşam dengesini bulmak kolay değildir.

Yengeç burcundaki kuzey ay düğümü, bu yaşamda çevrenizdeki diğer kişilerle, özellikle de aile üyelerinizle olan ilişkinize odaklanmanız gerektiğini gösterir.

Kuzey ay düğümü Yengeç burcundayken aşırı eleştirel olma eğilimindesiniz . Özellikle kendiniz için çok zorsunuz. Ama aynı zamanda başkalarına karşı da sertsin. Farklı bir karaktere sahip insanlar sizin için biraz gizemlidir ve onların duygusal doğasını anlamakta zorlanıyorsunuz. Geçmişte, muhtemelen bu yanınızı ihmal ettiniz ve şimdi sizin de hassas, duygusal yanınız olduğunu keşfetmenin zamanı geldi . Yengeç burcundaki kuzey ay düğümü, bu yaşamda empati geliştirmeniz ve duygularınıza uyum sağlamayı öğrenmeniz gerektiğini öne sürüyor.

Yengeç burcundaki kuzey ay düğümü, otomatik olarak güney ay düğümünüzün Oğlak burcunda olduğu anlamına gelir. Bu konum, kuzey ay düğümünün 4. evde olmasına biraz benzer.

Astrolojide Yengeç burcundaki kuzey düğümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Kuzey Düğüm Yengeç'te ve Güney Düğüm Oğlak'ta

Geçmişi ilk kez düşünürseniz bugünü ve geleceği daha iyi anlayabilirsiniz. Doğum karakterinde bu, güney ay düğümü tarafından tanımlanır. Oğlak burcundaki güney ay düğümünün geçmişiniz hakkında ortaya çıkardığı şeylerden bazıları nelerdir?

Karmik bir bakış açısından, Yengeç kuzey ay düğümü ve Oğlak güney ay düğümü çok zor bir yerleşimdir. Bu pozisyon, geçmiş enkarnasyondan gelen bir yükün bu yaşama getirildiğini gösterir. Şimdi, geçmişi bırakma ve muazzam bir ruhsal gelişim yaşama fırsatına sahip olacaksınız. Ancak bu kolay bir süreç değildir. Yengeç kuzey ay düğümünün derslerini öğrenmek için çok çaba sarf etmeniz gerekiyor.

Bu pozisyona sahip insanlar, çok çalışmaya ve genellikle düşmanca bir ortamda hayatta kalmaya alışkındır. Doğum haritasındaki bu yerleşimle erken yaşamınız genellikle zorluydu . Bazı insanlar kıtlıkla yüzleşmek zorunda kaldı, diğerleri genç yaşta omuzlarında çok fazla yük oldu, hayatınızda her zaman bir tür sorumluluk vardı. Hayatta kalmak için savaşmaya devam etmekten başka seçeneğiniz yok.

Bu aynı zamanda duygularınızı sık sık bastırdığınız anlamına gelir. Yengeç burcundaki kuzey ay düğümü, bu yaşamda duygularınıza uyum sağlamanız gerektiğini söylüyor. Bu pozisyonla iç dünyanıza odaklanmak faydalıdır. Geçmişte, harici doğrulamaya alışkındınız.

Kuzey ay düğümü Yengeç'te olan insanlar geçmişte genellikle çok başarılıydı. Bu pozisyonla yüksek hedefleriniz var, ancak bazı nedenlerden dolayı hedeflerinize ulaşmanız kısıtlanmış olabilir. Bu anlarda, kuzey ay düğümü Yengeç burcundayken kendinize duygusal destek vermeyi öğrenmek çok önemlidir.

Güney ay düğümü Oğlak burcunda olan insanlar, yalnızca kendilerine güvenebileceklerini ve her şeyi kontrol etme eğiliminde olduklarını öğrenmişlerdir. Sen mükemmel bir yöneticisin. Geçmişte, iş akışını kontrol etmek için bolca fırsatınız vardı ve çoğu zaman diğerlerini de kontrol ediyordunuz. Kuzey ay düğümü Yengeç'te olan kişiler bazen geçmişte otorite figürleriydi. Kontrolde olmaya ve işlerin nasıl yürüdüğünden sorumlu olmaya alışkındırlar. Günümüzde bu, onların genellikle otoriter, soğuk ve mesafeli davranmalarına neden olabilir.

Akışa ayak uydurmayı ve hem sizin hem de diğer insanların ihtiyaçlarını dikkate almayı öğrenmek önemlidir. Her şeyi kontrol edemeyiz ve bu gerçeği kabullenmek zorundayız. Yengeç burcundaki kuzey ay düğümü, kabul edilmesi gereken bazı alt akıntılar olduğunu öne sürüyor. Sürece güvenmeniz gerekiyor. Aklın alanının dışında kalan bazı şeyler vardır. Kuzey Düğümü Yengeç burcundayken ruhunuz bilinçli bir düzeyde duygusal doğanızı keşfetmek ister.

Oğlak soğuk, duygusuz bir burçtur. Kanser ise yumuşaklığın ve besleyiciliğin işaretidir. Bu insanların bu özelliklere sahip olması zordur. Geçmişte, Oğlak burcunun enerjisinde çok zaman harcadınız. Bu işaret, yapı oluşturma ve sorunun nasıl çözüleceğini bulma konusunda inanılmaz derecede faydalıdır. Ancak, duygusal tarafınız üzerinde çalışmanız gerekir.

Kuzey Düğümü Yengeç

Oğlak burcundaki güney ay düğümü, geçmişte yalnız başına çok zaman geçirmenizi önerir. Uzlaşmanıza gerek yoktu. Şu anda, bu genellikle sizin için zorlayıcıdır. Kuzey ay düğümü Yengeç burcundayken, bazen diğer kişinin ihtiyaçlarının karşılanması için ilişkide fedakarlık yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.

Kuzey ay düğümü Yengeç burcunda olan insanlar, kendilerine yakın insanlarla tatmin edici ilişkiler geliştirmeyi öğrenmelidir. Hem kendinize hem de diğer insanlara yakın olmalısınız. Bir Yengeç kuzey düğümü, güvenlik açıklarınızı kabul etmekten korktuğunuzu gösterir . Onları sert bir kabuğun altına saklamak istiyorsun. Bununla birlikte, bu pozisyonda derin bir güvensizlik duygusu vardır.

Kuzey ay düğümü Yengeç'te olan insanlar genellikle ilişkilerden korkarlar. Bu pozisyonla, bir aile yetiştirmek yerine kariyeri tercih edersiniz. Oğlak burcundaki güney ay düğümü, dışarı çıkma konusunda bol miktarda deneyim önerir, ancak bu yaşamda aile üyelerinizle bağlantı kurmanız amaçlanır.

Aile üyeleriniz ve sevdiklerinizle olan ilişkileri beslemek bu yolculukta size yardımcı olabilir. Hayatınızın bir noktasında, örneğin hasta bir aile üyesi gibi başkalarına bakmanız gerekebilir veya belirli bir süre ailenize odaklanmanız gerekebilir. Bu sizin için kolay değil, ancak bu deneyimin etkisi altında büyüyebilirsiniz . Bu yaşamda, başarılardan çok insanlara odaklanmanız gerekiyor.

Yengeç burcundaki kuzey ay düğümü evet bazen kişinin yakın ilişkilerden korktuğunu gösterir. Oğlak burcundaki güney ay düğümünüze geri çekilme, güvenli çalışma ve mantık dünyasına çekilme yönünde güçlü bir eğilim var. İnsan olmanın, savunmasız ve bazen mantıksız olmak anlamına geldiğini anlamak önemlidir . Bu yanınızı kabul ederek daha özgün olursunuz ve gerçekte kim olduğunuzu keşfedersiniz . Kanser bilinçaltının bir belirtisidir ve bu pozisyon ile psikoterapiden faydalanabilirsiniz.

İşin ilginç yanı, duygulara dikkat etmeyi öğrendikten sonra hedeflerinize daha kolay ulaşmaya başlıyorsunuz. Empati geliştirmek , insanlarla daha iyi bağlantı kurmanıza yardımcı olur ve yolculuğunuzda size daha fazla destek vermeye başlarlar.

Duygulara odaklanmayı öğrenmek , bu yaşamdaki en önemli yaşam dersidir. Geçmişte, duygularla uğraşmak zorunda değildiniz. Ama şimdi, insan varlığının bu yanıyla bağlantı kurmanız gerekiyor. Bu pozisyondaki insanlar, bir başa çıkma mekanizması olarak işkolikliğe geri dönebilirler.

Yengeç burcundaki kuzey ay düğümü ile ilgili çok önemli olan bir diğer şey de sezgilerinize dikkat etmektir. Geçmişte, duyguları sindirmek için mantığı tercih ederdin. Ama bu yaşamda, ruhsal gelişim yolculuğunuzda size yardımcı olabilecek niyetinizdir.

Astrolojide Ay Düğümleri

Ay düğümleri mevcut fiziksel bedenler olmasa da astrolojide çok önemlidir. Amacınızı bulmak, birçok insan için dayanılmaz bir sorudur. Ay notalarının size tam olarak yardımcı olabileceği şey budur. Doğum haritasında kuzey ay düğümü, bu gezegende bulunma nedeninizi temsil eder. Kuzey ay düğümü sizin yaşam amacınız, büyümek için bu yaşamda öğrenmeniz gereken dersler. Güney ay düğümü ise geçişinizi gösterir. Bu nokta size çok tanıdık geliyor. Güney ay düğümünüzün burcu ve evi ile ilgili konularda çok başarılısınız. 

Ay notları nasıl hesaplanır? 

Daha önce de belirtildiği gibi, bu noktalar gerçekte mevcut değildir. Ay düğümleri veya ay yörüngesi ile ekliptik arasındaki kesişme noktası olarak hesaplanır. Her zaman birbirinin tam karşısındadırlar. Bu demektir ki kuzey ay düğümünüz 4. evde Yengeç burcundaysa, güney ay düğümünüz 10. evde Oğlak burcundadır. Birçok astroloji yazılımı sadece kuzey ay düğümünü gösterir çünkü konumuna göre otomatik olarak güney ay düğümünün tam karşısında olduğunu bilebilirsiniz.

Ay'ın düğümlerinin Zodyak'ta tam bir daire çizmesi 18 yıl sürer. Bu, ay notlarının Zodyak'ın her burcunda yaklaşık 18 ay geçirdiği anlamına gelir .

Doğum haritasındaki düğümlerinizi inceleyerek, ruhunuzun bu enkarnasyonda doğma motivasyonunun ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Kuzey düğümün evi, çoğu zaman zorlu bir yaşam alanıdır. Sizin için yeni bir şeyi temsil ettiği için, onu iyi yapmayı öğrenmek biraz zaman alır. 30-40 yaşından sonra genellikle daha kolay hale gelir.

Kuzey düğümü ve güney düğümü Rahu ve Ketu olarak da adlandırılır. Karmik astrolojide özellikle önemlidirler.

https://advanced-astrology.com/

 

0
0
Etiketler