Sanat ve Hobi 🎨

Elma - 5

Submitted by Erkan Esin on Sat, 02/29/2020 - 23:07

Sınıfta Mahmut adında bi arkadaşım vardı, o'nun yanında otururdum. Sınıfta çok kimse bu arkadaşın yanında oturmak istemezdi. Dış görüntüsü toplumdaki/sınıftaki şartlanmalara göre fazla hijyenik ve güzel değildi çünkü. Birde Lokman diye bi arkadaşım vardı, benden daha sessiz ve sakin biriydi. Günün birinde öğretmen bu Lokman'ı öyle bir dövdüki halen aklımdan çıkmaz. Lokman'ın bir terbiyesizlik veya ahlaksızlık yapmış olması nerdeyse imkansızdı. Ders hakkında birşey olmalıydı bu dayakın nedeni. Karşımdaki insanların duyguların çok iyi görebiliyordum.

Elma - 4

Submitted by Erkan Esin on Sat, 02/15/2020 - 21:30

Evet, sistem mazeret kabul etmiyor, pasifsen aktif ol, güçsüzsen güçlü ol, yavaşsan hızlı ol. Sistemmi sana ayak uydursun yani! Akla hayale sığmayacak büyük bir evren/sistem içinde noktanın milyarda 1i bile değilsin belki. Çocuk ya da yetişkin olman sistemin umurunda değil. 

Elma - 3

Submitted by Erkan Esin on Fri, 02/14/2020 - 20:58

Değiğim gibi, ilk en büyük hayal kırıklığım Ankara, aslında Ankara'nın mimarı yapısı, tutarsız olması, kessinlikle bir kent olmayışı. Köyde tv. izlerken gördüğüm yabancı şehirleri Ankara ya da İzmir sanmıştım galiba. Bir şehrin mimarı yapısı bir çocuğun psikolojisini bu kadar negatif etkilermi! Öylesine random yapılmış gecekondular, yolların ne olduğu belli değil, her taraf çöp, evlerin ve apartmanların hiçbir estetik tarafı yok, okul binası ayrı korkunçtu, Kuzey Kore desin sanki. Bu etkenler beni çok kötü sarsmıştı.

Elma - 2

Submitted by Erkan Esin on Fri, 02/07/2020 - 20:13

Bir dağ köyünde büyüdüm, çevrem, zayıf, yavaş ve silik bir kişiliğe sahip olduğumdan bana kendi adım yerine alaycı bir takma isim ile hitap ederdi. İlkokul 1i köyde okudum yarım yamalak. Okuldan nefret ederdim, hep ağlardım okulda. Köyde en sevdiğim şey yeşillik ve dağ tepelere tırmanmaktı. Yalnız olduğum zamanlar fazla sıkılmazdım, çoğu zaman yalnızlığı severdim, şu an bile bu hayatımda değişmedi. Televizyon izlemeyi çok severdim, çok meraklıydım aslında. İlkokul 2yi yatılıokul da okudum, ciddi ciddi bu yatılıokul benim için bir işkenceydi. 7 yaşımda resmen 8 ay hapis yattım diyebilirim.

Elma - 1

Submitted by Erkan Esin on Mon, 02/03/2020 - 00:17

Elma, İranı/Kürdi dillerde elmaya sev derler, sevmek, sevgi, sevda kökenleri hep elmadan. Sev-Da, yine bu dillerde elma(sev) verdi(da) anlamına gelir. Peki kim kime elmayı verdi? Ve hangi elma? Çoğu inanç ve kültürlerde Havva'nın Adem'e elma(yasak meyve) verdiği ve bu yüzden dünyevi/bedensel/cehennem boyutuna atıldığı söylenir. 

Elma - Önsöz

Submitted by Erkan Esin on Sun, 02/02/2020 - 22:45

Ben Erkan Esin, 40ım yeni çıktı, an itibariyle 41 yaşındayım. 3 ay oldu para karşılığı sex yapmadım. Bir sex bağımlısı için büyük bir adım bu. Bu bağımlılık işi canımı inanılmaz acıttı ve acıtıyor. Çocukken bir astronot, bilim adamı, mucit filan olmaktı hayalim. Peki ne oldum! İlkin bir narkotik kriminal ve sonrasında bir sex bağımlısı. Bağımlılık konusu kriminal yaşantımı geride bıraktıktan sonra ortaya çıktı. Yazacağım hikayede ülke isimleri gerçek, şehir isimleri gerçek olmayabilir. Kişi isimleri hayali. Hikayenin %80i filan gerçek gerisi hayal. Şen hepsini hayal farzet.